Marc Gasol / Fotó: beinsports.com

A címvédő spanyolok a szlovénokkal, az oroszok pedig a szerbekkel játszanak a kontinensviadal fináléjába jutásért az isztambuli Sinan Erdem Arena-ban.

A legjobb nyolc között a spanyolok csak nagy nehezen tudták legyűrni  a németeket, akik a 27. percig becsülettel tartották a lépést rangos ellenfeleikkel. Egyébként ők is kezdtek jobban, 7-0-ra és 11-2-re vezettek, s a harmadik negyed elején is 50-50-re álltak az ibériaiak. Innen azonban Marc Gasol lépett rivaldafénybe, s kosaraival 62-50-re húztak el Sergio Scariolo legényei. A hajrában már 79-62-re is vezettek a spanyolok akik végül 84-72-re nyertek. A Gasol-fivérek 47 pontra kombináltak,  Marc 28-at, Pau pedig 19-et szórt, s Sergio Rodriguez is 11 pontig jutott.  A másik oldalon Dennis Schrőder 27 pontot, Daniel Theis pedig 15-öt gyűjtött. Ez volt a két csapat 13. hivatalos mérkőzése, Gasolék immár 11-2-re vezetnek.

A torna eddigi legszebb és egyben legszínvonalasabb összecsapásán a szlovénok 103-97-re verték a letteket. A baltikumiak nehezebben lendültek bele, ellenfeleik 30-15-re vezettek az első negyedben amelynek végén 34-23-at mutatott az eredményjelző. A második negyedben fordítottak a lettek és 55-51-gyel fordultak, miután Porzingist és Davis Bertans-t egyszerűen nem lehetett megállítani. A nagyszünet után ismét az ex-jugoszlávok remekeltek és 76-66-tal vágtak neki a zárónegyednek. Parázs hajrában utóbbiak szíve volt a helyén és behúzták a hetedik sikert is. Doncic 27, Dragic 26, Prepelic 17, Randolph pedig 16 pontot dobott, míg a lettektől Porzingis (34) és Davis Bertans (23, 6x3!) volt a két legeredményesebb. A lettek hiába nyerték 12-11-re a triplapárbajt ...

A görögök tizedik alkalommal csaptak össze a rendkívül erős oroszokkal és közel álltak a bravúrhoz. Sokáig vezettek, adott ponton már 13 ponttal is, de a végére elbizonytalanodtak. A 40 perc során tíz büntetőt hagytak ki, ellenfeleik csak ötöt, s végül ez döntött. No meg a húzóemberek teljesítménye, hiszen Sved 26 pontját Mozgov 15-tel, Fridzon pedig 11-gyel toldotta meg, míg a helléneknél Calathes (25 pont) mellé csak Printezis (19) tudott felzárkózni eredményességével.

A jópár alapembert nélkülözni kényszerülő szerb alakulat viszonylag simán verte az olasz gárdát, 83-67. Bogdan Bogdanovic 22 pontig jutott, Macvan 13-ig, Lucic 11-ig, Milosavljevic 10-ig csakúgy mint Marjanovic, míg a vesztesektől  csak Melinelli (18) és Datome (15) teljesítménye kétszámjegyű.

Az első elődöntőben Spanyolország Szlovéniával, a másodikban Oroszország Szerbiával csatázik a fináléért. A spanyolok háromszor (2009, 2011, 2015), az oroszok (2007) pedig egy kontinensbajnokok. A szerbek 2009-ben másodikok lettek, de ha a jugoszlávok utódjának tekintjük őket, úgy kilenc aranyéremről is beszélhetünk.  A szlovénok legjobb eredménye egy negyedik hely 2009-ben (56-57 a bronzmeccsen a görögökkel).