Pénteki női páros győzelmét követően Babos Tímea az indiai Rohan Bopanna társaként kiélezett küzdelemben végül 2:1 arányban kikapott a Gabriela Dabrowski, Mate Pavic kettőstől az Australian Open vasárnap hajnalban rendezett vegyes páros döntőjében.

Australian Open, vegyes páros, döntő:

Babos Tímea, Rohan Bopanna – Gabriela Dabrowski, Mate Pavic 1–2 (6:2, 4:6, 9:11)

Az Australian Open zárónapján a Rod Laver Arénában a magyar játékos – aki pénteken megszerezte első Grand Slam-trófeáját női párosban – társával együtt remekelt az első szettben, a kanadai ellenfél kétszer is elvesztette adogatását, így Babosék 24 perc elteltével szettelőnybe kerültek.

A második felvonásban Babos 3:4-nél elbukta a szerváját, és az ellenfél hamarosan egyenlített.

A tíz nyert pontig tartó döntő rövidítésben Pavicék 6-3-ra elhúztak, de az indiai, magyar duó fordított, és mérkőzéslabdához jutott, ám a balkezes horvát két ászával végül a rivális bizonyult jobbnak. A találkozó 1 óra 8 percig tartott.

A 2015-ös wimbledoni verseny után második vegyes páros GS-döntőjét elvesztő Babos Melbourne-ben összesen 485 000 ausztrál dollárt keresett, ami átszámítva 97 millió forint.