Fotó: Gecse Noémi / Székelyhon

Újra dobogós a Sportklub

Remek játékkal újabb magabiztos győzelmet aratott a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata, amely ezúttal az Újpestet fektette két vállra. Egy pár nagyobb hiba, ami gólokat hozott az ellenfélnek, is belefért. Vasárnap a Dunaújváros ellen lehet folytatni a sorozatot.

Csíkszeredában a már megszokott telt ház várta a Csíkszeredai Sportklub, illetve az Újpest jégkorongcsapatait a Erste Liga szombat esti találkozójára. A Sportklubnál vállsérülés miatt Valchar és Antal Zs. maradt ki, míg Bíró Tamás hosszas sérülés után tért vissza.

A hazai publikum pedig ezúttal sem csalódhatott kedvenceikben, akik már az első percektől kezdve jobb hokit játszottak, mint ellenfelük. Ennek pedig a 8. percben lett meg az eredménye, amikor Rokaly Szilárd vezetéshez juttatta a kék-fehéreket. Pár percre rá az első gól szerzője közel állt a duplázáshoz, de Sila nagyot mentett. A 17. percben viszont tehetetlen volt Farkas nagyon jól eltalált löketével szemben. Nem úgy két percre rá, amikor Gecse kék vonalról belőtt korongját csúnyán benézte a szlovén.

A második harmadra némiképp a tempó alább hagyott, viszont eseménydús játékrész vette kezdetét. Az Újpest igyekezett nyomást gyakorolni ellenfelére, aminek köszönhetően hárul kinyíltak. A hazaiak számtalan alkalommal szólóba indulhattak volna vagy épp kettő az egy ellen fordulhattak le, de vagy a passz volt rossz, vagy a korongátvétel. Benne volt a gól a lilák játékába is ez bizonyított Sikorcin hatalmas helyzete is amikor Onodinak kellett egymás után háromszor védenie. A játékrész utolsó perceiben felpörögtek az események. Előbb Ropret előnyből szépített, majd Szcsasztlivij ugrott ki és mattolta Silát, ahhoz, hogy másfél perccel a vége előtt Ropret újfent betaláljon.

Az utolsó felvonás eleje teljes mértékben a hazai csapat szája íze szerint alakult és Sila hatalmas védéseire volt szüksége az Újpestnek, hogy maradjon a 4–2. A 48. percben viszont már ő is tehetetlen volt. Szcsasztlivij hatalmas gólt ragasztott a hálójába, amelyet egy párszor érdemes lesz visszanézni a gólösszefoglalóból. A Sportklub támadásban maradt, de sem Rokaly Sz., sem Fabus nem tudta kihasználni ziccerét, mígnem az 53. percben Győrfy kékvonalas lövésébe Egyed bele nem ért. A kényelmes előnytől elpuhultak a hazaiak és ezt azonnal két góllal büntették a vendégek, de erejük már nem maradt, hogy közelebb kerüljenek a vendéglátókhoz még a kapuslehozatallal sem.

Eredmény

Csíkszeredai Sportklub – Újpest 6–4 (3–0, 1–2, 2–2)

Gólszerzők: Rokaly Sz. (8.), Farkas (17.), Gecse (19.), Szcsasztlivij (38., 48.), Egyed (53.), illetve Ropret (38., 39.), Frolik (53.), Becze (55.).

Mestermérleg

Leo Gudas, Csíkszeredai Sportklub: – Jól játszottunk ma, bár elkövettünk egy pár ostoba, nagy hibát melyet ki is használt az ellenfél. Összességében viszont elégedett vagyok és remélhetőleg a Dunaújváros ellen is ilyen jól fogunk játszani.

Szilassy Zoltán Újpest: – Hogy ezt a mérkőzést elveszítettük annak köszönhetjük, hogy elképesztően puhán jégkorongoztunk. A saját harmadunkban szemmel akartuk verni az ellenfelet, amely ebben a sportágban nem működőképes és ez különösen azért fájó, mert itt négy gólt ütni nagy dolog. Ebből adódóan az offenzív részével elégedett voltam, még nulla lőtt gólunknál is, mert amikor a támadó harmadban voltunk keményen dolgoztunk, de egy ilyen kaliberű csapat ellen, sőt senki ellen, nem lehet ilyen vérszegény hátsó munkát végezni. Ránk nem jellemző, hogy ilyen sok gólt kapunk. Nagyon egyszerű dolog amin javítani kell, éspedig agresszívebben kell játszanunk.

Minden sorozat megszakad egyszer

Megtört a remek hazai sorozata a Csíkszeredai Sportklubnak, miután vasárnap este a Dunaújvárosi Acélbikák, köszönhetően a második harmadban mutatott remek teljesítményüknek, elvitték a három pontot Csíkszeredából.

Némiképp felforgatott hadrendben állt fel a Csíkszeredai Sportklub a Dunaújvárosi Acélbikák ellen az egy nappal korábban látottakhoz képest. Sérülés miatt ugyanis kiesett Potapov és Szcsasztlivij, míg nevezve lett Antal Zs., illetve Bors Arnold, de így is két légióssal kevesebb szerepelt a megengedettnél. Ennek köszönhetően csak a harmadik és a negyedik sor maradt egyben, míg az első kettő átalakult.

A neves hiányzók ellenére jó harci kedvel állt bele a meccsbe a Sportklub és rögtön a második cserébe Rokaly Szilárd gól is szerzett. Szemmel láthatóan meglepte a gyors gól a vendégeket, de hamar összeszedték magukat és egy élvezetes, pörgős meccs alakulat ki, hol egyik, hol a másik kapu előtt dolgoztatták meg a hálóőröket. A hazai oldalon Egyed, míg a túloldalon Azari hagyott ki ajtó-ablak helyzetet és még nem értük el a 10. percet sem. Lassan-lassan viszont a vendégek egyre veszélyesebbek voltak, ezt bizonyította Hári nagy helyzete, majd Lencsés vasa is. Ennek fényében, némiképp a játék képével ellentétben, a 12. percben egy sakk-mattra játszott akció végén Fabus növelte a hazai előnyt. Erre viszont Odnoga hamar válaszolni tudott. Az utolsó percekben, emberelőnyben, a levegőben lógott az újabb hazai találat, de túl lettek cifrázva a helyzetek.

A második játékrészben nagyon rossz felfogásban játszott a hazai csapat. Nem kevesebb, mint nyolc perc alatt a vendégek öt (!) gólt – kihasználták a Sportklub csapatszinten elkövetett hibáit – szerezve megfordították az eredményt. A hazai csapat a méretes pofonból a harmad második felében kezdett felébredni, de nem tudtak átlépni a holtponton, így jól jött a szünet.

Az utolsó felvonás egy áthúzódó hazai előnnyel kezdődött, amikor Antal Zs. szemtől szembe Duschekkel szépíthetett volna, de a ziccert kihagyta. Ekkor viszont már egy másik kék-fehér alakulat volt a pályán. Sokat korcsolyáztak, ütköztek és a támadások is egyre többször lövésekkel fejeződtek be. A változást a 47. perc hozta meg, amikor egy újvárosi kapu előtti kavarodás végén a bírói sípszó után a pakk Duschek alatt becsúszott. A játékvezetők először érvénytelenítették a találatot, majd videobíróztak és megadták a találatot. Több se kellett. Mindent egy lapra feltéve mentek előre a kék-fehérek, közben Izacky egy nagy szólót hagyott ki. Az 53. percben a Sportklub előbb sima, majd kettős előnybe került, hogy végül öt a négy ellen szépítsenek. Jason Morgan azonnal időt is kért, igyekezett rendet tenni a fejekben. Másfél perccel a vége előtt Ruczuj lekorcsolyázott és hat az öt ellen hatalmas egyenlítési lehetőségek maradtak ki, többek közt kétszer is a vas mentett. A meccset végül Turcotte üres kapus gólja zárta le.

Eredmény

Csíkszeredai Sportklub – Dunaújvárosi Acélbikák 4–6 (2–1, 0–4, 2–1)

Gólszerzők: Rokaly Sz. (1.), Fabus (12.), Papp (47.), Farkas (56.), illetve Odnoga (14., 26.), Novotny (21.), Hári (28.), Izacky (28.), Turcotte (60.).

Leo Gudas, Csíkszeredai Sportklub: – Tudtuk, hogy egy remek támadó erővel rendelkező csapatról van szó, amely képes meccsek alatt több alkalommal is létszámfölényes helyzetet kialakítani. Ennek ellenére a második harmadban nagyon rossz felfogásban játszottunk, ami a meccsbe került. Ha ettől eltekintünk, akkor úgy gondolom az egy pontot megérdemeltük volna. A csapat erejéről tanúskodik viszont, hogy 5–2-es állásnál vissza tudtunk jönni a meccsbe és nagyon közel álltunk az egyenlítéshez is.

Jason Morgan, Dunaújvárosi Acélbikák: – A mérkőzés előtt figyelmeztettem a srácokat, hogy egy nagyon technikás csapat, amelynek veterán légiósai könnyen büntethetnek. Kétgólos hátrányból sikerült szépítenünk, majd a másodikban robbantunk a remek támadójátéknak köszönhetően. A hazaiak nem adták fel és harmadik, újranézett, találattól egy új meccs kezdődött. Végig tudtuk küzdeni a meccset, az emberhátrányok ellenére, amelyet viszont ellensúlyozott a remek kapusteljesítmény.