Mani / Fotó: szatmar.ro

A motorosok mezőnyében induló Gyenes Emánuel a 31. helyen fejezte be a 2018-as Dakar-rali hatodik szakaszát. A csütörtöki etapot a francia Antoine Meo (KTM) nyerte.

Meo 1 óra 54 perc és 10 másodperc alatt teljesítette a 313 kilométeres táv mért szakaszát, majd 30 másodperces hátránnyal az argentin Kevin Benavides (Honda) és az ausztrál Toby Price (KTM) következtek. Gyenes Emánuel (KTM) a 31.-ként ért célba, 13 perccel és 3 másodperccel maradva le a győztestől.

Összetettben Kevin Benavides vette át a vezetést (16:33:20), a második helyet a francia Adrien Van Beveren (Yamaha, +1:57), a harmadikat az osztrák Matthias Walkner (KTM, +2:50) foglalja el. Gyenes a 30. helyre csúszott vissza, 2 óra 25 perc 26 másodperc hátránnyal.

A magyar színekben versenyző Dési János (KTM) a 68.-ként teljesítette az hatodik etapot, összetettben a 81. helyet foglalja el.

Péntek szünnap, szombaton a mezőnynek a La Pazban és Uyuni közötti 425 kilométeres távot kell teljesítenie.