Fülöpék a végjátékban engedték ki kezükből a győzelmet / Fotó: Henning János

Egy ponttal kellett beérnie Botoșaniban a Sepsi OSK-nak, amely bő negyven percet emberelőnyben játszva a véghajrában engedte ki kezéből a győzelmet. Az utolsó perc átka újra lesújtott a sepsiszentgyörgyiekre, ez a harmadik olyan mérkőzés, amikor kellő koncentráció hiányában a legvégén kapott góllal fontos pontokat hullatnak el. Öröm az ürömben, hogy továbbra is veretlenek a rájátszásban a piros-fehérek, két győzelem mellett négy döntetlen áll a nevük mellett.

Csapatunk rendkívül nehéz mérkőzésre számított a botoșani-i barlangban, ugyanis a moldvai együttes arról híres, hogy hazai pályán szinte lehetetlen legyőzni őket. Ennek cáfolataként nagy elánnal kezdte a kiszállást az OSK, a 2. percben Obsivac előtt adódott óriási lehetőség, ám a horvát védő lövése a Cobrea által védett kapu mellett suhogott el. A 18. percben a hazaiak első helyzetüket gólra váltották, egy szabadrúgás után Plămadă fejese utat talált a hálóba. A 27. percben Simonovski ellen szabálytalankodott a büntetőterületen belül Burcă, de Colțescu játékvezető ezt nem így látta. A bíró amúgy egyáltalán nem állt a helyzet magaslatán, a mérkőzés során indokolatlanul sok sárgalapot kiosztott. A Sepsi a 42. percben Petrovic révén kiegyenlített, a macedón középpályás Gorrin beadását gurította hálóba, első találatát jegyezve a román élvonalban (1–1).

A második félidő elején megfogyatkozott a hazai csapat, a korábban már figyelmeztetett Plămadăt kiállították. Ilyen körülmények között érett a piros-fehérek gólja, a 60. percben Simonovski gyönyörű mozdulattal kilőtte a felső sarkot, 2-1-re vezetett az OSK. Neagoe vezetőedző a támadások elősegítése érdekében Tandiát és Hadnagyot is pályára küldte, ám a helyzetekkel nem sáfárkodtak jól a szentgyörgyi játékosok: az ígéretes lehetőségek rendre kimaradtak, ez pedig, ahogy a futballban lenni szokott, megbosszulta magát. A lefújás előtt egy szögletet követően Tincu fejesével egy pontot mentett Botoșani-nak.

– Rendkívül csalódott vagyok, megérdemeltük volna a győzelmet, az ellenfél semmilyen gondot nem okozott nekünk, mi tehetünk róla, hogy két létfontosságú pontot vesztettünk. Mérges vagyok, mert mindkét gólt rögzített helyzetből kaptuk, 2-1-es vezetésnél nem tudtuk értékesíteni a lehetőségeinket, és harmadszor hullatunk pontokat a végjátékban – értékelt meccs után Neagoe edző.

A Sepsi OSK ma indítja a jegyértékesítést a legközelebbi hazai mérkőzésre, az április 30-ai Bukaresti Dinamo elleni összecsapásra. A belépőjegyeket a stadion jegypénztáránál lehet megvásárolni naponta 10-13 óra és 15-17 óra között. A standard hely 30 lejbe, a fedett ülőhely 40 lejbe kerül.

Labdarúgó I. liga, playout, 6. forduló: FC Botoșani–Sepsi OSK 2–2 (1–1). Vezette: Sebastian Colțescu (Krajova). FC Botoșani: Cobrea – Dumitraș, Burcă, Plămadă, Acsinte (Golubovic, 62.) – Achim (Tincu 53.), Oaidă – M. Roman, Rodriguez (Moruțan, 81), Golofca – Axente. Edző: Costel Enache. Sepsi OSK: Niczuly – Martinez, Vieira, Jure, Dima – Ghinga, Petrovic – Kuku (Oliveira, 57.), Gorrin (Tandia, 66..), Fülöp – Simonovski (Hadnagy, 72.). Edző: Eugen Neagoe.

Gólszerzők: Plămadă (18.), Tincu (90+4.), illetve Petrovic (42.), Simonovski (61.). Sárgalap: Plămadă (15.), Golofca (78.), Golubovic (79.), Roman (90.), illetve Simonovski (35.), Fülöp (56.), Oliveira (60.), Obsivac (62.), Petrovic (66.), Viera (79.). Kiállítva: Plămadă (48.).

A playout állása: 1. Dinamo 35 pont, 2. Botoșani 29, 3. Voluntari 21, 4. OSK 20, 5. Chiajna 19, 6. Medgyes 18, 7. Temesvár 16, 8. Juventus 13.