Fotó: m4sport.hu

A magyar és a román válogatott is kikapott Kolozsvárott a férfi kosárlabda Eb-n a csoportküzdelmek második fordulójában. Előbbiek 72-48 arányban maradtak alul Montenegro legjobbjai ellen úgy, hogy mind a négy negyedet elvesztették (11-14, 18-25, 11-21, 8-12).

"Úgy érzem, kicsit izgultunk, ez az első Európa-bajnoksága a csapatnak, még meg kell tanulni, hogyan játsszunk itt" – értékelt az M4 Sportnak Ivkovics Sztojan. A szövetségi kapitány szerint a büntetők és triplák rossz kihasználása volt a legfőbb gond.

"Be kell dobni a helyzeteket, mert a lehetőségek megvoltak ehhez. A csapat hozzáállása jó, remélem, ezzel a két meccsel az izgalom is elmúlt" – nyilatkozta.

Valóban, a hivatalos statisztika tanúsága szerint, Vojvodáék alig 11 százalékkal dobták a hármast és 9 büntetőt is kihagytak. Az ex-jugoszlávok viszont 8 triplát szórtak be, Vucsevics és Dubljevics is 13 pontig, Ivanovics pedig 10-ig jutott. A másik oldalon Vojvoda (20 pont, 2x3), Ferencz (13), Hanga (8), Eilingsfeld (3), Wittmann (2) és Karahodzic (2) volt eredményes.

A harmadik fordulóban, hétfőn 15 órától Csehország legjobbjaival játszanak a magyarok.

A házigazdák reménykedtek, hogy a pénteki rajton meglephetik a cseheket, annál is inkább, hogy utóbbiak három alapemberüket, Veselyt, Schilbet és Balvint is nélkülözni kényszerültek. A nagyszünetben még csak két pont volt a különbség, a harmadik negyed végéig viszont minden eldőlt miután Satoranskyék 22-9-re nyerték. A vége 83-68 lett, a cseh kiválóság 20, csapattársa, Hrubán pedig 25 pontig jutott. A másik oldalon csak Moldoveanu (24, 2x3) és Paliciuc (12, 3x3) jutott túl a tíz ponton.

Szombaton a horvátok győzték le a románokat (74-58), akik reménytkeltő 10-0-lal kezdtek. Az első szünetig azonban már csak két pontot szereztek a pepiták 20-ával szemben. A második negyed elején még 8 válasz nélküli pontot jegyeztünk horvát részről, egyre nyilvánvalóbbá vált a tudáskülönbség. Aleksandar Petrovics tanítványai viszonylag takarékosan játszva sem adtak lehetőséget ellenfeleiknek, akiktől ezúttal csak Moldoveanu jutott túl a tíz ponton (14).

A Sasok hétfőn 20.30-tól azokkal a spanyolokkal csatáznak, akik a montenegróiakat 99-60, a cseheket pedig 93-56 arányban győzték le. További eredmények: Szlovénia – Lengyelország 90-81 (A-csoport), Görögország – Izland 90-61 (A), Finnország – Franciaország 88-86 (hosszabbítás után, A), Németország – Ukrajna 75-63 (B), Grúzia – Litvánia 79-77 (h. u., B), Olaszország – Izrael 69-48 (B), Belgium – Nagy-Britannia 103-90 (D), Szerbia – Lettország 92-82 (D), Oroszország – Törökország 79-76 (D), Lengyelország – Izland 91-61 (A), Franciaország – Görögország 95-87 (A), Szlovénia – Finnország 81-78 (A), Németország – Grúzia 67-57 (B), Olaszország – Ukrajna 78-66 (B), Litvánia – Izrael 88-73 (B), Lettország – Belgium 92-64 (D), Oroszország – Szerbia 75-72 (D), Törökország – Nagy-Britannia 84-70 (D).