Fotó: motorsport.com

A brit Lewis Hamilton (Mercedes) nyerte vasárnap a tervezett 61 helyett végül 58 körös, eseménydús Szingapúri Nagydíjat. Hamilton idei hetedik, összességében pedig 60. sikerét aratta a Száguldó Cirkuszban. A második helyet az ausztrál Daniel Ricciardo (Red Bull), a harmadikat pedig a finn Valtteri Bottas (Mercedes) szerezte meg.

Az 5,073 km-es, Marina Bay Street Circuit elnevezésű pályán vb-pontot nyert még a spanyol Carlos Sainz Jr. (Toro Rosso), a mexikói Sergio Perez (Force India), a brit Jolyon Palmer (Renault), a belga Stoffel Vandoorne (McLaren), a kanadai Lance Stroll (Williams), a francia Romain Grosjean (Haas) és a a francia Esteban Ocon (Force India).

Mindhárom szabaedzésen a Red Bull Racing pilótái remekeltek, az első kettőt Ricciardo, a harmadikat pedig Verstappen nyerte. Az időmérőn viszont már a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel volt a leggyorsabb, a 30 éves német versenyző pályafutása 49. pole-pozícióját szerezte meg, Verstappen és Ricciardo a másik Ferrari-pilóta, Kimi Räikkönen elől rajtolhatott. Az összetettben vezető Hamilton csak a rajtrács ötödik pozícióját tudta megszerezni.

Érdekes, hogy nem kevesebb mint 13 pilóta volt gyorsabb a 2016-os világbajnok Nico Rosbergnél aki tavaly 1:42.584 perces körrekordot állított fel a Marina Bay Street Circuit aszfaltkígyóján.

Ez lett az első éjszakai esős verseny, s a nehéz körölmények végül gondot okoztak. A gyenge látási viszonyok és nagyon vizes pálya miatt három járgány már az első kanyarban egymásba futott: a Verstappenre figyelő Vettel nem láthatta a holland mellől kiugrani készülő Räikkönent s az ütközések miatt a Red Bull és a finn versenyző is feladásra kényszerült. Pár másodperccel később Vettel egy nedves folton megcsúszik, megpördül és háttal halad tovább, a Ferrarinak nincs eleje a fallal való ütközés következtében – az ő versenyének is vége. Alonso is kisebb lökést kap a kormányozhatatlanná vált Red Bulltól, de folytatja a versenyt. Hogy hogy nem, Hamilton az élen találja magát, a Safety Car mögött, miközben a pályamunkások szedegetik a fém- és műanyagdarabokat.

A verseny az 5. körben indul újra, Hamiltont Ricciardo követi, a két Renault között pedig Pérez Force Indiája száguld. Eláll az eső is, csökkennek a vízfüggönyök, s javulnak a látási viszonyok is.

Alonso sérült McLarenje nem tudja tartani a lépést a többiekkel, a kétszeres világbajnok spanyol feladja. A 11. körben Kvjat Toro Rossója fúródik a (védő) gumifalba, ő sem tudja folytatni. A pályán már csak 15-en vannak, s a mezőny ismét tömörül a Safety Car nyomában. Többen is átmenetire cserélik az esőgumikat, Ricciardo, majd a két Renault, Hülkenberg és Palmer látogat a bokszutcába.

Ha lassan is, de csak szárad a pálya, a versenyzők egyre gyorsabban róják a köröket.

A verseny felénél már szinte mindenki ultralágy keveréken hajt, a 38. körben pedig a svéd Marcus Ericsson Saubere is falnak megy, megáll a pályán, s harmadszor is jöhet a Safety Car. Innen már nem a köröket számítják vissza, hanem az időt – nem lesz tehát 61 kör ...

A német Nico Hülkenberg (Renault) a hetedik versenyző aki feladásra kényszerül, a dán Kevin Magnussen (Haas) pedig a nyolcadik, 12-en maradnak – és fejezik be a versnyt – az aszfalton.

Tizennégy verseny után a pilótáknál Hamilton (263 pont) meglépett Vetteltől (235), míg Bottasnak 212, Ricciardónak 163, Räikkönennek 138, Verstappennek 68, Péreznek 68, Oconnak 56, Sainz jr-nak 48, Hülkenbergnek 34, Massának 31, Stroll-nak 28, Grosjeannak 26, Magnussennek 11, Alonsónak 10, Palmernek 8, Vandoorne-nak 7, a német Pascal Wehrleinnek 5, Kvjatnak pedig 4 pontja van.
A csapatversenyben továbbra is a Mercedes (475 pont) vezet a Ferrari (373p), a Red Bull (230p), a Force India (124p), a Williams (59p), a Toro Rosso (52p), a Renault (42p), a Haas (37p), a McLaren (17p) és a Sauber (5p) és a előtt.

A pontvadászat október elsején a Malajziai Nagydíjjal folytatódik.