Fotó: formula1.com

A négyszeres világbajnok német Sebastian Vettel (Ferrari) nyerte vasárnap az 52 körös Brit Nagydíjat Silverstone-ban, a második helyet a címvédő brit Lewis Hamilton (Mercedes), a harmadikat pedig a finn Kimi Räikkönen (Ferrari) szerezte meg.

A Vb-pontot nyert még a finn Valtteri Bottas (Mercedes), az ausztrál Daniel Ricciardo (Red Bull), a német Nico Hülkenberg (Renault), a francia Esteban Ocon (Force India), a spanyol Fernando Alonso (McLaren), a dán Kevin Magnussen (Haas) és a francia Pierre Gasly (Toro Rosso).

Tavaly Hamilton nyert Bottas és Räikkönen előtt, Vettel a hetedik helyen ért célba.

Az első és harmadik szabadedzést Hamilton, a másodikat pedig Vettel nyerte. A köridők folyamatosan javultak, s végül Hamilton közel 5 másodperccel javította meg tavalyi rekordját.

Az időmérőn is ő bizonyult a leggyorsabbnak: zsinórban négy pole-pozíciónál tart 2018-ban. A brit pilótát Vettel, Räikkönen, Bottas, Magnussen, Grosjean, Leclerc és Ocon követte. Utólag versenybírósági döntések nyomán a két Williams, Stroll és Szirotkin, valamint Hartley Toro Rossója a bokszutcai starttal szembesült.

A rajtot Vettel kapja el a legjobban, a nyomában folyó helyezkedés áldozata pedig nem más mint Hamilton: Räikkönen Ferrarijával ütközik gumi-gumi szinten és a mezőny végéről lódulhat neki.

Kezdődik a felkapaszkodási hajsza, s a négyszeres világbajnok már a 6. helyen kocsikázik a 11. körben.

Az új-zélandi Brendan Hartley lesz az első kieső, Räikkönen pedig az első bokszutcai látogató. Ott tölti le a 10 másodperces büntetést amit Hamilton kitolásáért kapott, viszont visszatértekor ő a leggyorsabb.

Verstappen, Ricciardo, Vettel és Bottas sorban cserél kereket egy-egy kör különbséggel , Hamilton a 25. végéig hurbolja a gumikat, miközben Bottas elé vág. A monacói Charles Leclerc (Sauber) lesz a második kieső miután a bokszutcában valamit elszúrnak a szerelők.

A 33. körben a svéd Marcus Ericsson (Sauber) kisodródik, jöhet a Safety Car, s nyomában a kerékcserék: Vettel, Verstappen és Räikkönen is frissít.

A 37. körben újra indul a száguldás, Räikkönen megelőzi Verstappen, de a holland pár másodperc után ismét előtte halad.

A 39. körben a Haas és a Renault is egy-egy kocsit veszít: a francia Romain Grosjean és a spanyol Carlos Sainz jr. ütközésének feladás a vége. Két kör a Safety Car nyomában, aztán kezdődik minden újra a tömörült mezőnyben. Räikkönem megelőzi Verstappent, ő a leggyorsabb. A holland megpördül a 46. körben, szinte mindenki eléje vág, s rövidesen kénytelen feladni – ő a hatodik aki nem fejezi be a versenyt.

A 47. körben Vettel az élre tör, de Bottast végül Hamilton és Räikkönen is megelőzi.

A kockás zászló Vettel győzelmét szentesíti, s a német növeli előnyét az összetett pontversenyben. Zsinórban négy silverstone-i győzelem után Hamilton be kell érje a második hellyel, nagyon csalódott...

Kilenc futam után Vettel (171 pont) vezet Hamilton (163p), Räikkönen (116p), Ricciardo (106p), Bottas (104p), Verstappen (93p), Hülkenberg (42p), Alonso (40p), Magnussen (Haas, 39p), Sainz jr. (Renault, 28p), Ocon (25p), Pérez (Forcea India, 23p), Gasly (19p), Leclerc (13p), Grosjean (12p), a belga Stoffel Vandoorne (McLaren, 8p), a kanadai Lance Stroll (Williams, 4p), a svéd Marcus Ericsson (Sauber, 3p) és az új-zélandi Brendan Hartley (Toro Rosso, 1p) előtt.

A konstruktőröknél Ferrari (287), Mercedes (267), Red Bull (199), Renault (70), Haas (51p), McLaren (48), Force India (48p), Toro Rosso (20p), Sauber (16p), Williams (4p) a sorrend.

Következik a Német Nagydíj, július 22-én, a Hockenheimringen.