A hazai környezetben pályára lépő Szatmárnémeti VSK nyolcpontos különbséggel, 68–60-ra nyert a Sepsi-SIC ellen a kosárlabda női Nemzeti Liga fináléjának harmadik mérkőzésén, amivel 2–1-re javította az egyik fél három győzelméig tartó párharc eredményét.

Annak ellenére, hogy a győzelmi kényszerben lévő házigazdákon volt a nyomás, mi játszottunk idegesebben, olyannyira, hogy rosszabb dobóteljesítményt produkáltunk, mint vendéglátóink, több volt az eladott labdánk, mindössze eggyel szedtünk le több lepattanót, mint ők, és helyenként rosszul védekeztünk.

Fotó: Miska Brigitta

A mérkőzés érdekessége, hogy a szatmáriak minden negyedben 17 pontot szereztek, a találkozó utolsó két játékrészét pedig egyaránt 12–17-re veszítették el a zöld-fehérek. Folytatás ma kora este.

Mijović kosarával indult a finálé harmadik meccse, amire Denson és Harrison válaszolt, és a Szatmárnémeti VSK először vezetett az idei döntőben (4–2). A zöld-fehérek ausztrál centere gyorsan egyenlített, de egy újabb Denson-kosár után ismét előnyben voltak a házigazdák. Neagu büntetőjével egálra állt a küzdelem, s Gödri-Părău triplájával úgy tűnt, meg tud lépni a Sepsi-SIC (6–9).

A folytatásban Denson szerzett újabb kosarat, majd Mandache öt pontjával 13–9-re vezetett a Szatmár. A határ mentiek rohamát Webb triplája törte meg, majd Neagu büntetőből ismét egyenlített (13–13). A hajrában mindkét oldalon esett két-két kosár, és 17–17-es állásnál ért véget az első negyed. A második negyedben felváltva vezettek a csapatok, de egyik sem tudott komolyabb előnyt összekovácsolni.
A 14. percben Zoran Mikes időt kért (24–20), felrázta tanítványait, akik egy jó sorozat után négy ponttal vezettek (24–28), s Mijović hárompontosára Denson válaszolt, és csak 1 pont volt a két csapat között (27–28). Gyors kosárváltást követően a 18. percben Green triplájával újfent egyenlő volt az állás (32–32), de a jobban hajrázó háromszékiek kétpontos vezetésnél vonultak szünetre (34–36).

A második félidő első kosarát Solopova jegyezte, amivel kilencedszer volt egyenlő az eredmény az első szatmári mérkőzésén (36–36), aztán Webb hárompontosára Mandache válaszolt egy triplával (39–39). A 25. percben eggyel ment a SIC (40–41), s Marshall büntetőből és Stoenescu a félkörön túlról szerzett egy-egy kosarat (40–45). Ekkor úgy tűnt, hogy innen már simán megvan a győzelem, ám vendéglátóink erről másképpen vélekedtek, és sebesen átvették a vezetést (46–45).

A játékrész utolsó perceiben itt is, ott is zörgött a háló, ám a VSK játékosai jobban hajráztak, és 51–48-ról várták a folytatást (51–48). Az utolsó szakaszt Marius Dobă csapata kezdte jobban, és a 31. percben már 7 ponttal is vezetett a Szatmárnémeti (55–48). Két perccel később már megint azonos volt az állás (55–55), majd felváltva vezettek az együttesek (57–58). Az utolsó két percen belül Mandache irányításával a hazai alakulat jobban teljesített, és Solopova dudaszó előtti hármasával végül nyolc ponttal – ezen a meccsen ez volt a legnagyobb különbség a két csapat között – nyerte meg az összecsapást (68–60).

A Szatmárnémeti VSK csütörtöki sikerével szépített az egyik fél három győzelméig tartó párharcban, amelyet továbbra is a Sepsi-SIC vezet 2–1-re.

A találkozó legeredményesebb játékosa Mandache és Denson lett 18–18 ponttal, nálunk Mijović jeleskedett a 15 pontjával, ám Marshall és Webb is 10 pont fölött zárta a mérkőzést.

A két csapat ma újra megmérkőzik egymással, a 18.15 órakor (a frbaschet.ro szerint) kezdődő találkozó játékvezetője Ciprian Stoica, Sorin Drugau és Bertalan István lesz.

Kosárlabda, női Nemzeti Liga, döntő – 3. mérkőzés: Szatmárnémeti VSK–Sepsi-SIC 68–60 (17–17, 17–19, 17–12, 17–12). Szatmárnémeti, Both Katalin Sportterem. Mintegy 600 néző, köztük egy maroknyi székely légiós. Vezette: Bogdan Podar, Andrada Mónika Csender, Dragoș Barbu. Szatmárnémeti VSK: Green 5, Sfârlea, Mandache 18/6, Denson 18/6, Harrison 8 (cserék: Uiuiu 3, Oláh, Kádár, Szmutku, Solopova 14/3, Lazăr, Baltić 2). Edző: Marius Dobă. Sepsi-SIC: Webb 11/3, Marshall 11, Mijović 15/6, Gödri-Părău 8/3, Neagu 3 (cserék: Kilin, Hamilton-Carter 7, Džankić, Kress, Kovács, Stoenescu 3/3, Huțanu 2). Edző: Zoran Mikes.