A Sepsi OSK begyűjtötte első győzelmét az alsóházi rájátszásban, miután a második félidőben kiválóan játszott, és két gólt szerzett a Bukaresti Juventus ellen az Anghel Iordănescu Stadionban. A piros-fehérek három döntetlent követően, a playout 4. fordulójában megtörték a jeget, és az első sikerüknek köszönhetően a 4. helyre léptek.

Ibrahima Tandia másodszor volt eredményes piros-fehérben. Fotó: Mediafax/Alexandru Dobre

A mérkőzésen xenofób megnyilvánulásban sem volt hiány, hiszen ahogy az a Juventus csapatánál szokás, nacionalista és magyargyűlölő sorokat is tartalmazó dalokat játszottak be a találkozó kezdetét jelző sípszó előtt, illetve a román himnusz sem maradhatott el. Az Isten, óvd meg a románokat című dalnak egy paródiáját játszották be, melyben vulgáris szavakkal elhangzik, mennyire nem szeretik a magyarokat.

Mindezek ellenére a 100 fős Székely Légió nagyszerű hangulatot teremtett, és folyamatos biztatásával teljes mértékben kivette részét a győzelemből.

A mérkőzés első felében a Sepsi OSK diktálta az iramot, és egész pályás letámadással kényszerítették előre ívelt passzokra ellenfelüket, viszont a piros-fehérek szervezett védelme rendre megakadályozta a Juventus beadásait, így a házigazdáknak az első játékrészben egyetlen kapura lövésük sem volt. Ezzel szemben a vendégek Marko Simonovski révén kétszer is közel álltak a gólszerzéshez, a macedón csatár előbb labdát szerzett, majd betört a büntetőterületen belülre, viszont jól helyezett lövését Virgil Drăghia védte, másodszor pedig egy távoli próbálkozása kerülte el néhány centivel a kapu jobb alsó sarkát.

A félidő második részében már kiegyenlítettebbé vált a játék, sőt, többnyire a fővárosiak kezdeményeztek, de a mezőnyfölényük ellenére nem okoztak gondot Niczuly Roland kapusnak.

Szünet után jobban játszott támadásban az Eugen Neagoe irányította csapat, majd Fülöp István lövése süvített el a bal kapufa mellett, viszont az 53. percben Simonovski megtörte a gólcsendet, hiszen védhetetlenül a keresztléc alá bombázott. Ionuț Ursu jobb oldali beadását a tisztázni igyekvő Dan Popescu fejjel a 26 éves macedón csatár elé továbbította, aki köszönte szépen, és kihasználta a lehetőséget (0–1). A Sepsi OSK az előny tudatában sem lassított, így a folytatásban sem maradtak el a gólhelyzetek, de előbb Simonovski, majd Fülöp és Ibrahima Tandia is pontatlan volt befejezés tekintetében. A szentgyörgyi együttes a ráadás harmadik percében végleg eldöntötte a három pont sorsát, Filipe Oliveira passzolt a védők mögül jó ütemben kilépő Simonovski elé, akinek a közeli próbálkozását a kilépő Drăghia védte, viszont Wallace a kipattanó labdához kézzel ért hozzá, így Ovidiu Hațegan büntetőrúgást ítélt. A tizenegyest Tandia higgadtan a jobb felsőbe lőtte, esélyt sem adva a hazaiak kapusának (0–2).

A szentgyörgyi csapat a playoutban továbbra is veretlen, és a február 2-án aratott győzelme után először örülhetett a három pontnak, sőt, az idegenbeli mérkőzések tekintetében megtörte tíz mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatát.

„Gratuláltam a fiúknak a győzelemhez és a három ponthoz, de nem szeretném, ha a jövőben is ennyire megszenvednénk egy pozitív eredményért, mert tudom, hogy ezek a labdarúgók és a csapat is sokkal többre képes. Jobban is teljesíthetünk, mint amit a Juventus ellen mutattunk. Lehetséges, hogy a mérkőzés előtt a rangsorban elfoglalt helyünk egy plusznyomást jelentett, talán emiatt is kaptunk az elmúlt két mérkőzésen az utolsó percekben gólt, és emiatt veszítettünk értékes pontokat. Szeretném, ha a folytatásban a csapat jobban működne, hiszen az edzéseken mindenki teljes mértékben odateszi magát, felszabadultabban játszik, és ezt a meccsekre is át kellene mentenünk” – értékelt a mérkőzés után Eugen Neagoe vezetőedző.

A Sepsi OSK legközelebb szombaton 13.30-tól játszik a 7. helyen álló Medgyesi Gázmetán csapatával a sepsiszentgyörgyi MSC Stadionban.

A piros-fehérek ma indítják a jegyértékesítést a hétvégi mérkőzésre, a szurkolók belépőjegyet válthatnak elővételben a stadion jegypénztáránál ma, szerdán és csütörtökön 10–12 óra és 15–17 óra között. A standard jegyek 20, a fedett ülőhelyeket biztosító jegyek pedig 30 lejbe kerülnek.

Labdarúgó I. liga, alsóházi rájátszás, 4. forduló: Bukaresti Juventus–Sepsi OSK 0–2 (0–0). Bukarest, Anghel Iordănescu Stadion, mintegy 200 néző. Vezette: Ovidiu Hațegan.

Juventus: Drăghia–Popescu, Leca, Wallace, Kardes–Balgiu (Gheorghe, 65.), Acolatse–Ciobanu (Nicoară, 60.), C. Petre (Ciolacu, 74.), Drăghici–Constantinescu. Vezetőedző: Marius Baciu.

Sepsi OSK: Niczuly–Ursu, Viera (Ghinga, 63.), Obšivač, Sato–Fülöp, Petrovic–Kuku (Oliveira, 56.), Tandia, Hamed (Dima, 46.)–Simonovski. Vezetőedző: Eugen Neagoe.

Gólszerzők: Simonovski (53.), Tandia (90+3.). Sárga lap: Popescu (21.), Wallace (84.), illetve Fülöp (40.), Sato (47.), Viera (59.).

Az alsóházi rájátszás 4. fordulójának további eredményei: FC Botoșani–FC Voluntari 1–0 (gsz.: M. Roman 47.), Dinamo–Concordia Chiajna 3–1 (gsz.: Hanca 8., Nemec 31., Mahlangu 48., illetve Bumba 90 + 3.), Medgyesi Gázmetán–Temesvári Poli 1–1 (gsz.: Diogo 83., illetve Ciucur 87.).