Majdnem egy félidőt emberhátrányban játszott a Sepsi OSK, de Fülöp István két góljának és Ibrahima Tandia találatának köszönhetően így is fölényes győzelmet aratott kedden a Temesvári Poli felett a sepsiszentgyörgyi stadionban az alsóházi rájátszás 10., hétközi fordulójában. Ezzel a győzelemmel a piros-fehérek a kieső helyektől hét pontra távolodtak.

Fotó: Henning János

Ezúttal nem volt telt ház a sepsiszentgyörgyi stadionban, viszont a hangulatra nem lehetett panasz, a Székely Légió biztatásával a győzelembe hajszolta a piros-fehér mezes labdarúgókat. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, mindkét oldalon voltak helyzetek. Először Sebastian Ghinga fejelt néhány méterről kapu mellé, majd Răzvan Raț lövését védte magabiztosan Niczuly Roland. Nem sokkal később Yasin Hamed közel állt a gólszerzéshez, egy szabadrúgást követően nagy zűrzavar támadt a vendégek büntetőterületén belül, Hamed pedig ezt kihasználva fejelt kapura, viszont az erőtlen próbálkozást Alin Șeroni a gólvonalról menteni tudta.

A 36. percben egy összefejelés durva látványt okozott, Benjamin Kuku és Denis Haruț ütközött a kezdőkörben, és ennek következtében a Béga-partiak játékosa mozdulatlanul feküdt a gyepen.

A rögtön a pályára érkező mentőegységek nyakmerevítővel és hordágyon szállították kórházba a labdarúgót, majd a játékvezető piros lappal büntette a házigazdák nigériai játékosát. A ráadásban Mihai Roman távoli lövését Niczuly bravúrral hárította, viszont az emberhátrányban játszó szentgyörgyiek nem sokkal később Fülöp István révén megszerezték a vezetést. A 27 éves középpályás szabadrúgásból tekert a sorfal fölött védhetetlenül a jobb felső sarokba, Cătălin Straton hálóőr pedig mozdulatlanul figyelte (1–0).

A szünet után az Eugen Neagoe irányította csapat inkább a védekezésre koncentrált, ezt pedig sikeresen vitték véghez, hiszen Niczulynak csak Fernando Oliva fejesét kellett hárítania. A védekezésben kiválóan helytálló házigazdák a 80. percben ellentámadásból megduplázták előnyüket: Ousmane Viera passzolt a három védő közül kilépő Fülöp elé, aki egy csel után a hosszú sarokba lőtt (2–0). A 83. percben a vendégek is tíz emberre fogyatkoztak, Gabriel Cânu megkapta második sárga lapját egy szabálytalanságért, majd Ibrahima Tandia szabadrúgást végezhetett el, ami a sorfalon megpattanva begurult a bal alsóba (3–0). A Sepsi OSK az eddigi legnagyobb arányú sikerét ünnepelhette az élvonalban, pénteken pedig 18 órától a Bukaresti Juventus csapatával játszik a sepsiszentgyörgyi stadionban.

Mestermérleg

Eugen Neagoe: „Szurkolóink nagyszerűek, minden mérkőzésen mellettünk állnak, és folyamatosan biztatnak, hajtanak előre, segíteni győzni. Úgy vélem, ezúttal büszkék lehetnek a fiúkra, mert kiváló erőfeszítést tettek a győzelem érdekében, hiszen emberhátrányban sikerült három gólt szerezni egy olyan csapat ellen, amelynek egyes játékosai száznál is több élvonalbeli mérkőzésen léptek pályára, sőt, Răzvan Raț száznál is több válogatottságot tudhat maga mögött. A fiúk megérdemlik a dicséretet mindenért, amit eddig a pillanatig tettek, nemcsak kiemelkedő labdarúgók, hanem emberként is kifogástalanok. Büszke vagyok, hogy ilyen futballisták vannak a csapatomban, a Temesvár ellen szinte tökéletes játékot produkáltak. Még van négy meccsünk, amelyeket teljes komolysággal kell kezelnünk, értelemszerűen mindegyiket meg szeretnénk nyerni.”

Fotó: Albert Levente

Adrian Neaga: „Denis Haruț jól van, viszont a csapat számára ez az egyetlen jó hír. A meccset elveszítettük, és azt gondolom, a fordulópont Haruț sérülése volt, hiszen a 40. percig, vagyis tizenegy a tizenegy ellen jól teljesítettünk. A szervezőknek csak gratulálni tudok, akárcsak a szurkolóknak, hiszen mindig nagyszerű hangulatot teremtenek, szerintem megérdemli a klub, hogy az élvonalban maradjon. Emelt fővel harcolunk a folytatásban is, megpróbálunk az első osztályban maradni, szeretnénk legalább az osztályozót érő helyet összehozni. Hétfőn a Medgyes ellen játszunk, és számunkra ez lesz a playout legfontosabb mérkőzése, létfontosságú a három pont, de ehhez az is kell, hogy a labdarúgók fizikailag rendben legyenek.”

Labdarúgó I. liga, alsóházi rájátszás, 10. forduló: Sepsi OSK–Temesvári Poli 1–0 (3–0).

Sepsiszentgyörgy, MSC Stadion, mintegy 3500 néző. Vezette: Marcel Bârsan (Bukarest).

Sepsi OSK: Niczuly–Dalmau, Viera, Ursu, Sato –Ghinga, Fülöp (Gorrin, 81.)–Hamed (Dima, 89.), Tandia, Oliveira (Petrovic, 55.)–Kuku. Vezetőedző: Eugen Neagoe.

Temesvár: Straton– Străuț, Cânu, Șeroni, Raț–Vașvari, Munteanu (Ciucur, 62.), Haruț (Bîrnoi, 42.), Oliva (Enescu, 79.)–Roman, Drăghici. Vezetőedző: Adrian Neaga.

Gólszerzők: Fülöp (45+6., 80.), Tandia (84.). Sárga lap: Petrovic (71.), Fülöp (73.), Tandia (90.), illetve Cânu (45+4., 83.). Piros lap: Kuku (41.). ill. Cânu (83.).