Hamilton, Verstappen és Ricciardo / Fotó: iol.co.za

Max Verstappen (Red Bull) nyerte az 56 körös (és 15 kanyaros) Malajziai Nagydíjat Sepangban. A szombaton 20. évét betöltött hollandot az összetettben vezető brit Lewis Hamilton (Mercedes) és az ausztrál Daniel Ricciardo (Red Bull) követte a célban. Vb-pontot nyert még a német Sebastian Vettel (Ferrari), a finn Valtteri Bottas (Mercedes), a mexikói Sergio Pérez (Force India), a belga Stoffel Vandoorne (McLaren), a kanadai Lance Stroll (Williams), a brazil Felipe Massa (Williams) és a francia Esteban Ocon (Foce India).

Az első szabadedzésen még csak hat, a másodikon azonban már mind a 15 versenyben maradt pilóta gyorsabb volt Fernando Alonsónál, aki 2005-ben egy Renault-val 1:32.582 perces körrekordot futott. A spanyol egyébként a harmadik legjobb időt érte el a két Red Bull, Max Verstappen és Daniel Ricciardo nyomában. Az összetettben vezető Hamiltont a két Ferrari is megelőzte.

A második és harmadik szabadedzésen már a Ferrarik voltak a leggyorsabbak, de Vettel nem tudta befejezni a menetet. Sőt, a szabadedzés és az időmérő között elővigyázatosságból motort cseréltek autójában, mert elektromos hibára gyanakodtak. A német végül az időmérőn sem tudott mért kört megtenni, így a rajtrács utolsó helyéről rajtolt.

Az elsőt a háromszoros vb-győztes Hamilton szerezte meg, aki pályafutása 70., és idei kilencedik pole-pozícióját pipálta ki. Bíztató volt a Toro Rosso újoncának, Pierre Gasly-nak a bemutatkozása, a 21 éves francia – aki az orosz Danyiil Kvjat helyett versenyzett Malajziában és fog majd Japánban is 15. lett.

A Ferrarit újabb csapás éri: turbóhiba miatt Räikkönen sem tud elindulni, pedig a második helyről vághatott volna neki a maláj kihívásnak.

Nincs számottevő koccanás a rajtnál és az első körben sem, Vettel négy helyet lép előre, s a második körben újabb két pilótát előz meg.

A 4. körben Verstappen megelőzi Hamiltont és Bottas sem érzi jól magát miután a visszapillantó tükörben egyre közelebb látja Ricciardót. Vettel már 11., de Alonso hajt előtte – egy nagyon kemény dió ... Räikkönen hivatalosan is feladja, nem szeretnénk a csapatfőnök Maurizio Arrivabene bőrében lenni.

A 9. körben Ricciardo megelőzi Bottast, csapattársa, Verstappen fokozatosan nőveli előnyét Hamiltonnal szemben, a brit panaszkodik a motorjára. Vettel végre Alonso elé kerül és Magnussent is lehagyja – már 9., tehát pontokban van.

A 22. körben Vettel már a Red Bull-ok és a Mercedes-ek mögött száguld. Beborult, egyre fenyegetőebbek a sötét felhők, az esőcseppek azonban késnek.

Hamilton a 27. körben cserél kereket, aztán Vettel és Bottas következik, a 30. körben Sainz jr. kényszerül feladásra motorhiba miatt. Szuperlágy keveréken, Vettel a leggyorsabb az aszfaltkígyón és tíz körrel a vége előtt már Ricciardót támadja. A sorrend azonban már nem változik és az osztrák istálló két pilótája is dobogóra állhat ...

A levezető körben Stroll úgy fut bele Vettel Ferrarijába, hogy annak hátsó futóműve kiszakad az autóból! A németet a francia Pascal Wehrlein (Sauber) taxiztatja vissza a bokszba.

Tizenöt verseny után a pilótáknál Hamilton (281 pont) vezet Vettel (247), Bottas (222), Ricciardo (178), Räikkönen (138), Verstappen (93), Pérez (76), Ocon (57), Sainz jr (48), Hülkenberg (34), Massa (33), Stroll (32), Grosjean (26), Vandoorne (13), Magnussen (11), Alonso (10), Palmer (8), a német Pascal Wehrlein (5) és Kvjat (4) előtt.
A csapatversenyben továbbra is a Mercedes (503 pont) vezet a Ferrari (385p), a Red Bull (270p), a Force India (133p), a Williams (65p), a Toro Rosso (52p), a Renault (42p), a Haas (37p), a McLaren (23p) és a Sauber (5p) és a előtt.

A pontvadászat október 8-án a Japán Nagydíjjal folytatódik.