Július 14-én Câmpulung Mușcel adott otthont a Cross-Country Olympic hegyikerékpáros Balkán-bajnokságnak, ahol közel száz versenyző tette próbára magát a 29 kilométeres távon, köztük a sepsiszentgyörgyi Molnár Ede is, aki a huszonhárom év alatti kategóriában ezüstérmes lett.

Fotó: Toma Nedelea

A Balkán-bajnokságon kilenc országból – Görögország, Törökország, Szerbia, Montenegró, Bulgária, Macedónia, Bosznia-Hercegovina, Ciprus és Románia – neveztek a kerékpárosok, az elit férfiak között a görög Antoniadis Dimitrios végzett az első helyen, őt követte a marosvásárhelyi Lucian Logigan és a csíkszeredai Kelemen Árpád.

A huszonhárom év alatti kategóriában a szerb Roman Aleksandar állhatott a dobogó legmagasabb fokára, míg Molnár Ede egy rosszabb rajt után másodikként fejezte be a viadalt, a harmadik pedig a török Depe Serdar Anil lett. A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség szintén szombaton szervezte meg az MTB Academy Cup hegyikerékpáros versenyt, ahol a már említett országok kerékpározói mellett Franciaországból és Szlovákiából is érkeztek. A viadalon a 22 éves háromszéki sportoló a nyolcadik helyet szerezte meg, így négy kvalifikációs pontot gyűjtött Romániának.

Fotó: Marius Cristea

„Azt gondolom, hogy a szervezők nagyon nehéz pályavonalat állítottak fel, és a szabályzatban előírt távot figyelmen kívül hagyták, így egy kör 5,8 kilométer volt, illetve közel 250 méter szintkülönbség is nehezítette a dolgunkat. A mászás nagyon meredek terepen zajlott, ugyanakkor helyenként nagyobb sárral kellett bajlódnunk. A rajtot rosszul kaptam el, az első körben kétszer elestem, de ez nem okozott gondot, mert sikerült felzárkóznom. Kicsit csalódott vagyok, mert a bolgár kerékpározót néhány héttel korábban könnye­dén magam mögé utasítottam, ezúttal viszont nem sikerült. Tavaly peches voltam a Balkán-bajnokságon, mert elszakadt a láncom, idén kicseréltem a viadal kezdete előtt. Összességé­ben kiváló verseny volt, szerencsére a meleg nem hátráltatott, és a nemzetközi versenyen is sikerült néhány pontot gyűjtenem az olimpiai kvalifikációra” – nyilatkozta kérdésünkre Molnár Ede, aki szombaton az XCO országos bajnokságon, majd július 28–29-én az Európa-bajnokságon versenyez.

Eredmények, Balkán-bajnokság: * férfi U23: 1. Roman Aleksandar (Szerbia) 1:41:46 óra, 2. Molnár Ede (Románia) 1:45:13 óra, 3. Depe Serdar Anil (Törökország) 1:48:01 óra * férfi elit: 1. Antoniadis Dimitrios (Görögország) 1:37:30 óra, 2. Lucian Logigan (Románia) 1:42:09 óra, 3. Kelemen Árpád (Románia) 1:44:28 óra. MTB Academy Cup: * férfi elit: 1. Martin Haring (Szlovákia) 1:35:47 óra, 2. Remy Duquesne (Franciaország) 1:36:54 óra, 3. Antoniadis Dimitrios 1:37:30 óra... 8. Molnár Ede 1:45:13 óra. (miska)