Bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjébe a Győri Audi ETO KC, miután szombaton a budapesti Papp László Arénában szervezett négyesdöntő első elődöntőjében 26-20 (12-10) arányban legyőzte a CSM Bukarest csapatát.

A címvédő hazai együttes uralta a mérkőzést az elejétől a végéig, megérdemelten nyert, és nagy lépést tett, hogy 2013, 2014 és 2017 után negyedszer is megnyerje a Bajnokok Ligáját.

A román bajnok ráfizetett arra a kétszer 10 perces 'halott' időszakra (10 perc az első félidőben és 10 a másodikban), amely alatt egyetlen gólt sem szerzett.

A CSM Bukarest nagyon gyengén kezdte a meccset, az első 5 percben három kapufát lőtt, és így a Győr 3-0-ra vezetett (7. perc) úgy, hogy még egy 7 méterest is kihagyott. A román csapat első gólját Cristina Neagu a 11. percben, negyedik lövéséből szerezte.

A Bukarest lassan bemelegedett a mérkőzésbe, de mind a támadásban mind a védekezésben sokat hibázott, úgyhogy a Győr folyamatosan tartotta 2-3 gólos előnyét. A román bajnok a 25. percben egy gólra feljött, 8-9, de a magyar csapat így is kétgólos előnnyel vonulhatott az öltözőbe, 12-10.

A Győr a szünetet követően háromgólosra növelte előnyét, 15-12-re és 16-13-ra vezetett, de egyre jobb védekezéssel a CSM behozta hátrányát, és Amanda Kurtović gójával 16-on egyenlített. Közvetlen ezután a CSM átvehette volna a vezetést, de elszalasztotta a lehetőséget, a Győr pedig zsinórban két gólt lőtt, és ismét visszaállt a kétpontos különbség,18-16 (45). Johansson kétszer is levette a kapust, a román csapat két beállóssal emberfölényben támadott, de újabb 10 percig nem sikerült gólt lőnie. A Győr továbbra is nagyszerűen védekezett, és az 55. percben 22-17-nél ötgólos előnyre tett szert, s ezzel gyakorlatilag eldöntötte a találkozó kimenetelét. Az utolsó 5 perc gyakorlatilag nem számított, mindkét csapat tisztában volt, hogy a Győr bejutott a döntőbe, a végeredmény 26-20 lett.

A CSM Bukarest harmadszor jutott be a négyesdöntőbe, első alkalommal, 2016-ban, megnyerte a kupát. A múlt évben kisdöntőt játszott, éppen úgy, ahogyan az idén is, a Rosztov Don és a Vardar Szkopje között zajló második elődöntő vesztesével. A kisdöntőt vasárnap 16 óra15 perctől játsszák.

A két csapat összetétele:
CSM Bukarest: Paula Ungureanu, Jelena Grubišić – Aneta Udriștioiu, Marit Malm Frafjord, Isabelle Gullden (1 gól), Iulia Curea (1), Cristina Neagu (6), Sabina Rosengren Jacobsen, Line Anna Ryborg Joergensen (1), Camille Ayglon Saurina, Oana Manea (4), Amanda Kurtović (4), Gnonsiane Niombla, Nathalie Hagman, Majda Mehmedović (3). Edző: Per Andre Johansson.
Győr: Kari Aalvik Grimsbö, Kiss Éva – Anne Mette Hansen, Görbitz Anita (5), Stine Bredal Oftedal (5), Eduarda Amorim Taleska (4), Anja Althaus (1), Cornelia Nycke Groot (7), Yvette Broch (2), Bódi Bernadett (2), Mireya Gonzalez Alvarez. Edző: Ambros Martin.

Játékvezetők: Dalibor Jurinović, Marko Mrvica (Horvátország); EHF megfigyelők: Anja Frešer (Szlovénia), Jutta Ehrmann-Wolf (Németország).