Fotó: Javier Soriano / AFP

Tét nélküli meccs adta az idei BL-csoportkör utolsó rangadóját, de a Santiago Bérnabeu közönsége nem unatkozott a Real Madrid és a Borussia Dortmund csörtéje után.
Minden fontos kérdés eldőlt a H csoportban, mielőtt labdába rúgtak volna a felek az idei BL-szezon utolsó csoportkörében. A Tottenham a Real Madrid elleni győzelmével kibérelte az első helyet, a Borussia Dortmund pedig elbénázta továbbjutási esélyeit az ősszel, így a Real Madrid-Dortmund találkozó tétje az volt, hogy Cristiano Ronaldo megdönt-e egy újabb európai rekordot, nevezetesen betalál-e mind a hat csoportmérkőzésen.

A Modricot, Marcelót és Benzemát is pihentető hazaiak jól kezdték a találkozót, Borja Mayoral már a 8. percben vezetést szerzett; egy lecsorgó labdát közvetlen közelről lőtt el a kivetődő Bürki alatt. A madridi szurkolóknak a 12. percig kellett várni arra, hogy a bajnokságban gyengén muzsikáló kedvencük, Cristiano Ronaldo villanjon a Bajnokok Ligájában – ahogy idén minden meccsen megtette. Egy nagyszerű bal oldali betörés után visszavette a labdát jobb lábára, majd nagyszerűen helyezett a Dortmund kapujának hosszú sarkába. Ezzel a találattal Ronaldo beérte Messit a BL-csoportmeccseken szerzett gólok örökranglistáján (60-60), illetve ő lett az első labdarúgó, aki egy szezonon belül az összes őszi meccsen betalált.

A folytatás már nem csak a portugál klasszisról szólt, sokkal inkább egy gaboniról, hisz Pierre-Emerick Aubameyang az első játékrész legvégén, és a második legelején is betalált, 2-2-re alakítva az állást. Hiába az egyenlítés és a tartalékosabb összeállítás, a Real nem roppant meg, s helyenként látványos játékkal kezében tartotta az irányítást, hogy aztán a 81. percben Lucas Vázquez kapáslövésével a győzelmet is behúzzák. Tét nélküli meccs volt mindkét együttes számára, de 90 percnyi nagybetűs focit láthattunk, ráadásul Cristiano Ronaldo újfent bizonyította, hogy Európa az ő terepe. A már említett rekordjai mellett feljegyezhetünk még egyet: ebben a naptári évben 19 gólt szórt a legrangosabb európai kupasorozatban.

Elbúcsúztak a magyar szereplők

A zárófordulóban a Gulácsival felálló RB Leipzignek még lett volna esélye a továbbjutásra, de hazai pályán hasaltak el a csoportot simán behúzó, idén bombaerős Besiktas ellen. A Porto látványos meccsen, 4-2-re verte a Monacót, ezzel pedig a lipcseiek már csak az Európa-ligában próbálkozhatnak tavasszal. Az APOEL még csak ott sem javíthat európai teljesítményén, a H csoport élén végző Tottenham 2-0-ra verte a ciprusiakat, akiknél Sallai Roland a második félidőt végigjátszotta – megtoldva egy kicsit európai kupaperceit. A Liverpool a Maribor elleni vérengzés után a Szpartak Moszkvát sem kímélte, Coutinhóék 6-0-ra verték az oroszokat az Anfield Roadon.