A világelső Simona Halep pályafutása során először bejutott az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyes versenyének döntőjébe, miután csütörtökön 6-3, 4-6, 9-7 arányban legyőzte a német Angelique Kerbert.

Halep pályafutása egyik legjobb mérkőzésén 2 óra 20 perces drámai csata után győzött, miután kétszer is meccslabdát hárított.

A 26 éves Halepnek ez lesz pályafutása harmadik Grand Slam-döntője, miután kettő elveszített, mindkettőt Roland Garrosban (2014, 2017). A román játékos korábban nem jutott túl a negyeddöntőn Melbourne-ben, 2016-ban és 2017-ben pedig már az első fordulóban kiesett. Halepnek még van két elődöntője is, egy Wimbledonban (2014) és egy az US Openen (2015).

A döntőben Halep a dán Caroline Wozniacki ellen játszik, aki csütörtökön 6-3, 7-6 (7/2) arányban legyőzte a belga Elise Mertens-t.

A torna győztese hétfőn a WTA világranglista első helyét foglalja majd el.