Fotó: Gecse Noémi / Székelyhon

Tétnélküli mérkőzésen kétgólos vereséget szenvedett a Csíkszeredai Sportklub saját közönsége előtt a Brassói Coronától a jégkorong Erste Liga középszakaszának utolsó meccsén. Mindkét csapat tartalékosabban állt ki és bár férfias ütközet volt, rengeteg hiba is volt a jégen.

A Csíkszeredai Sportklub és a Brassói Corona is úgy készült a jégkorong Erste Liga középszakaszának utolsó meccsére, hogy azt meg akarták nyerni, annak ellenére, hogy az alsóházban tétnélkülinek bizonyult az.

Úgy a házigazda Sportklub, mint a vendég Brassó több játékosát pihentette erre az összecsapásra és nem a megszokott felállításban, illetve sorokkal álltak fel a jégre. A mérkőzés első tiz perce a vendégeké volt két előnyös helyzetüknek is köszönhetően, amellyel nem tudtak élni. Sőt a második hátránynál Golovin szólót rontott, hogy majd a Sportklub első előnyéből megszerezze a vezetést. A gól után Gecse és Fodor fordult le kettő az egy ellen, de előbbi Tőkét célozta meg. A hajrához érkezve viszont összejött a vendég egyenlítés.

Már az első húsz percben sem játszottak pontosan a csapatok, de ez végképp igaz volt a második felvonásra. Mindkét fél részéről esetleges volt a játék. Sok volt a játékmegszakítás és így egyik csapat sem tudott fölényt kiharcolni. A harmad végén pedig hiába szerzett újfent vezetést a Sportklub, Sirokovs hamar lenullázta azt.

Az utolsó felvonás elején hamar magához ragadta a kezdeményezést a Brassó, amely egy gólt eredményezett számukra. Ekkor még nem igazán tudott ritmust váltani a Sportklub, csak az utolsó tiz percre, de sok lövés nem jutott el Tőke kapujáig. A hajrában a Sportklub a kapuslehozatalt is megkockáztatta, de ez visszafelé sült el, így vereséggel zárták a kék-fehérek a középszakaszt.

Hétfőn délután pedig kiderül ki választja a Sportklubot a rájátszásra.

Eredmény

Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona 2–4 (1–1, 1–1, 0–2)

Gólszerzők: Fodor (12.), Papp (37.), illetve Knyezeev (19.), Sirokovs (39.), Zabludovszkij (41.), Tranca (59.).

Mestermérleg

Hozó Levente, Csíkszeredai Sportklub: – Ugyan tétnélküli meccs volt, de szerettük volna behúzni ezt a meccset. Sok apró hibát követtünk el, amely miatt ez nem sikerült. A folytatásra rátérve a játék minden elemében javulnunk kell, mert ez így kevés lesz.

Strenk Hunor, Brassói Corona: – Remek győzelmi szériába vagyunk és úgy jöttünk ide, hogy nem akartuk, hogy az megszakadjon. Természetesen készülünk mi is már a rájátszásra és hét vagy nyolc játékosunkat otthon hagytuk, pihentettük őket. A mérkőzésen, akik ma lehetőséget kaptak úgy gondolom mind bizonyítani tudtak, éltek a lehetőséggel. Jó látni, hogy két jó kapusunk van és lehet rájuk támaszkodni, illetve az utánpótlásból is egy-két játékos, aki ma játszott az megállta a helyét. Ez a jövőre való tekintettel egy pozitív dolog. (Darvas Attila)

A másik vasárnapi meccsen: Vienna Capitals II.–Fehérvár 2–3 (1–0, 1–1, 0–2).

Felsőház: Dunaújvárosi Acélbikák–Újpest 5–0 (1–0, 1–0, 3–0) és Miskolci DVTK Jegesmedvék–MAC Budapest 2–5 (1–1, 1–3, 0–1).

Erste Liga, középszakasz, felsőház, ranglista: 1. MAC Budapest 17 pont 2. Miskolci Jegesmedvék 16 3. Dunaújváros 10 4. Újpesti TE 0.

Alsóház 5. Brassói Corona 24 pont 6. Csíkszeredai Sportklub 16 7. Ferencváros 12 8. Fehérvári Titánok 9 9. Vienna Capitals II. 6. (Székelyhon)