Fotó: Gecse Noémi – Székelyhon

Az Erste Liga alapszakaszának utolsó meccsén a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata kitömte a Ferencvárosi TC-t, amiért a fővárosi alakulat most visszavágott. Az alapszakasz meccsen minden bejött a kék-fehéreknek, ezúttal viszont szinte semmi. Vereség lett a vége.

Nincs két egyforma meccs a sportban és ezt alaposan tükrözi az a kontrasztos kép, hogy a Csíkszeredai Sportklub az alapszakasz utolsó meccsén 9–2-re verte a Ferencvárost, ám hétfő este a középszakaszban kétgólos vereséget szenvedtek.

Ennek legfőbb okozója a zöld-fehérek kapusa, Sevela, aki valósággal elbűvölte a hazai játékosokat, akik már a meccs elején sorra hagyták ki a helyzeteiket. Szcsasztlivij kapáslövését, vagy épp Fabus két ziccerét hihetetlen mozdulattal védte, hogy majd a csapattársa Virág az első valamire való akcióból gólt szerezzen. Majd Fabus újabb ziccert vétett, de az utolsó másodpercben Valchar bekotorta az egyenlítő találatot.

A második harmad egy Fradi góllal kezdődött, majd Kovács lövésénél kellett résen legyen Onodi. Ezt követően a hazaiak percei következtek. Előbb Bjelov, majd Scsasztlivij hagyott ki nagy helyzetet. Az első hazai előnyt viszont Papp gólra váltotta. Úgy tűnt a Sportklub harmadik gólja csak idő kérdése. Nem így lett. Bödök kapu elé belőtt korongját Fliszár baseballos mozdulattal a levegőből ütötte be Onodi kapujába. Az utolsó percekben Brnak és Kovács akaszkodott össze. Ezt pedig a meccs legkomikusabb jelenete követte. A játékvezetők ugyanis nem várták meg, hogy Kovács kiüljön a büntetőpadra és a korongot játékba hozták. A játékos pedig bekorcsolyázott a jégre...

Az utolsó felvonás egy Tendler ziccerrel kezdődött, majd a Sportklub meddő fölényben kezdett játszani, de eredménytelenül. Hiányzott egy kicsi plusz a játékból. Az esély még így is megvolt, miután szándékos kapuelmozdításért büntetőlövést kapott a Sportklub, Szcsasztlivij viszont kihagyta a büntetőt. Az utolsó másfél percben Onodi lekorcsolyázott, de ez sem segített, sőt Németh meglőtte a mindent eldöntő találatot.

Eredmény

Csíkszeredai Sportklub – Ferencvárosi TC 2–4 (1–1, 1–2, 0–1)

Gólszerzők: Valchar (20.), Papp (30.), illetve Virág (15.) Németh (21., 60.), Fliszár (38.).

Nyilatkozatok

Greg Lindqvist, Ferencvárosi TC: – Mindkét csapat már a rájátszásra készül, de úgy készültünk erre a meccsre, hogy a védekezésünkön csiszoljunk. Főleg annak tudatában, hogy a Sportklub egy nagyon jó csapat, továbbá itt a legnehezebb játszani az egész ligában. Úgy érzem jó munkát végeztünk, még akkor is, ha jóval több lehetősége volt a hazai csapatnak. Jó védekező játékot mutattunk és innen kell tovább építkeznünk, fejben is. Minden játékos hozzá tudott tenni a játékhoz, nem egyénieskedtek, betartották, amit kértünk tőlük.

Voltak boldog pillanatok. Farkas Tamást, december legjobb játékosát, illetve a 40 éves Moldován Ervint díjazták a meccs végén / Fotó: Gecse Noémi – Székelyhon

Darvas Attila

Újpesten győzött a MAC

A MAC Budapest idegenben aratott 6–2–es diadalt az Újpest csapata felett a jégkorong Erste Liga középszakaszának felsőházában, míg a Miskolci DVTK Jegesmedvék nyerni tudott az Acélbikák otthonában.

Eredmények, középszakasz, felsőház: Újpesti TE–MAC Budapest 2–6 (0–0, 1–4, 1–2), Dunaújváros–Miskolci DVTK Jegesmedvék 3–6 (2–1, 1–1, 0–4).