Szívdobogástól, szapora légzéstől, fürge léptektől, zajos szurkolástól és örömteli ujjongástól volt hangos az elmúlt hétvégén a szovátai Fürdőtelep. Április 6-án, szombaton, zajlott ugyanis az immár 25. alkalommal megrendezett Szovátai Tavaszi Futóverseny, amelyet a Szovátai Hegyimentő Egyesület, Szováta Város Önkormányzatával és a Maros Megyei Ifjúsági és Sport Igazgatóságával közösen szervezett.

Az immár hagyományosnak számító versenyen 316 elszánt futó állt rajthoz, köztük kicsik és nagyok, nők és férfiak, kezdő és profi sportolók. A benevezők zöme helyi származású volt, de az ország különböző részeiről, sőt Szováta magyarországi testvértelepüléséről, Tatáról, és Bulgáriából is érkeztek futók.

A hazai versenyzők a következő településekről érkeztek: Bereck, Bukarest, Csíkmadaras, Csíkszereda, Gyergyóditró, Gyergyószárhegy, Gyergyószentmiklós, Hármasfalú, Korond, Kudzsír, Marosludas, Marosszentgyörgy, Marosvásárhely, Medgyes, Nagyenyed, Nagykároly, Nyárádremete, Parajd, Segesvár, Sepsiszentgyörgy, Sóvárad, Sükő, Szatmár, Szentegyháza, Szenttamás, Szolokma, Tusnád és Vármező.

A könnyűnek cseppet sem mondható 4 kilométeres terepet a sepsiszentgyörgyi Koós Lóránd teljesítette a legrövidebb idő alatt, aki mindössze 14,08 perc alatt ért célba. A verseny legfiatalabb résztvevője a 6 éves, szovátai Bokor Bence volt, míg a legidősebb a 81 éves Szabó József, Csíkszeredából. A 316 lelkes résztvevőnek az együtt szaladás élménye, no meg a célba érés vágya adott lendületet és motivációt. Gratuláció illet mindenkit, aki lefutotta a távot, és külön dicséret illeti azokat, akik szép eredményükkel dobogóra állhattak.