Fotó: Felvidék.ma archívuma

Most először követtük a televízió élő közvetítésében a DAC mérkőzését. A beharangozó szerint az egész napos eső ellenére a pályát a hazaiak remekül előkészítették.

A játékosok bevonulása után kíváncsian vártuk, vajon a dunaszerdahelyi drukkerek szurkolása mennyire jön át a készüléken. Az előzetes információk szerint a DAC szurkolói 500 jegyet kaptak az aranyosmaróti mérkőzésre.

Ezt a keretet azonban nem használták ki teljesen és mintegy 300-an énekelték a magyar himnuszt a kezdő sípszó elhangzásakor.

Mivel az aranyosmarótiak hazai pályán ebben a szezonban még nem kaptak ki, várhatóan nehéz mérkőzés állt a csallóközi gárda előtt. Az első percek után a szlovák kommentár mellett a szokott magyar rigmusok erőteljes hangjai festették alá a játékot. Ekkor a DAC taktikája láthatóan a hirtelen letámadásból megszerzett előnyre épült. Viszont a támadások kidolgozásában a hazaiak sem maradtak alul.

Kiegyenlített, támadó szellemű futballt játszottak a csapatok, igyekeztek egymás hibáit minél jobban kihasználni. Veszélyesebb helyzetekkel a ViOn a 13. és a 16. percben tört Macej kapujára, a távoli lövések azonban elkerülték a hálót. Hosszú előrelövéssel próbálkozott Davis is, aki a 22. percben Pačinda fejére adta a labdát, ám a csatárnak ezt nem sikerült jól eltalálnia. A veszélyesnek látszó helyzet kimaradt. Egy perccel később Pambou bombázott a 16-os vonal oldaláról, ám a felső kapufát találta el. Az aranyosmaróti visszatámadást pedig Macej védte.

Rövid visszahúzódás után ismét teljes erővel támadott a ViOn. Több esetben is veszélyeztettek. Azonban a DAC szép és pontos passzokkal tudta birtokolni a labdát, de egyre több szabálytalanság is történt. Közben a szakadó esőben töretlenül zúgott a „Hajrá D-A-C!”. A 38. percben, a hazaiak előre ívelt lövését Huk szerelte, a kipattanót a fehér mezes Bariš  újra rábombázta, ez viszont nem a kapuban, hanem az oldalhálón landolt. A félidő utolsó perceiben két gólt is kaphatott volna a DAC, de Macej a helyén volt, így az első 45. perc eredménye: ViOn Aranyosmarót – DAC 0:0.

A DAC nem adta fel, nyerni akart

A pihenőről visszatérve kitámadott az Aranyosmarót, majd a DAC pontos átadásokkal indult meg, és a Pambou Pačinda összjátékból szöktették Kalmárt, akit a védők már nem tudtak megállítani és védhetetlenül tette a labdát a kapus mellett a hálóba. A varázslat kezdett megvalósulni, ViOn Aranyosmarót – DAC 0:1. A gyors válasz viszont nem maradt el. A dunaszerdahelyi védők figyelmetlenségét kihasználva először kiegyenlített az Aranyosmarót, majd még egy gyors góllal a vezetést is megszerezték. Gešnábel  két perc alatt két találatot vitt be Macej kapujába. ViOn Aranyosmarót – DAC 2:1.

Ezek után kicsit leült a mérkőzés. A hazaiak a vezetést megszerezve lassítottak, a dunaszerdahelyiek pedig igyekeztek összeszedni magukat a két pofon után.  Ebben a szurkolók teljes szívű biztatása segítette őket. Bár a két kapott gól előtti lendületet nem sikerült visszaszerezniük, Kalmár és Ljubičič is küzdött a helyzetekért. Egy ilyen szituációból sikerült kierőszakolni azt a szabálytalanságot, amelyből a tizenhatos vonala előtt, középről lőhettek szabadrúgást. A labda mögött Pačinda, Davis és Kalmár állt. Pačinda a sorfalba vágta a labdát, de a kipattanót Kalmár rálőtte és a játékosok között ismét védhetetlenül talált a kapuba. A 77. percben kiegyenlített a Dunaszerdahely! ViOn Aranyosmarót – DAC 2:2.

A szurkolók éltették, hajtották a csapatot. A DAC pedig nem adta fel, nyerni akartak. Az aranyosmarótiak térfelén két fejessel jöttek át a 85. percben, és a szemfüles, csereként beállt Divkovič a védők és a kapus lába között lőtte a labdát a kapuba. Megszerezték a vezetést a sárga-kékek! ViOn Aranyosmarót – DAC 2:3.

Zúgott a kórus, hallhatta az egész ország a dunaszerdahelyi magyarok énekét, akik ünnepelték azt a csapatot, amelynek győzelménél nincs nagyobb öröme egy sárga-kék szurkolónak. A mérkőzés lefújása után a csapat pedig boldogan köszönte meg a bíztatást.

A megszerzett három ponttal a DAC a Fortuna liga tabelláján a nyolcadik forduló után megerősítette az előkelő negyedik helyet.