Fotó: fina.org

Hosszú Katinka igazolta a papírformát a dél-koreai Kvangdzsuban zajló 18. „vizes” világbajnokság úszódöntőinek második napján és simán nyerte a 400 m vegyes fináléját.

Hosszú negyedikként fordult az első 100 végén, majd a verseny felénél már másodikként és végül 2:07.53-mal utasította maga mögé a négy ázsiai sportolót felvonultató mezőnyt. Az ezüstérmet a kínai Je Si-ven (2:08.60), a bronzot pedig az ausztrál Sydney Pickrem (2:08.70) nyakába akasztották.

Hosszú a magyar küldöttség második aranyérmét szerezte meg, az elsőt Rasovszky Kristóf hódította el a nyíltvízi úszók 5 km-es versenyszámában. A veszprémi sportoló fölényesen nyert, több mint 10 másodpercet vert a francia Logan Fontaine-re és a kanadai Eric Hedlinre is. Székely Dániel sem szégyenkezhet hatodik helyével a 60 fős mezőnyben.

A 10 km-es döntőben Rasovszkyt 3,6 másodperc választotta el a bronzéremtől amely végül a német Rob Muffelsnek jutott. A német Florian Wellbrock nyert a francia Marc-Antoine Olivier előtt.

A hölgyek 5 km-es versenyszámában Olasz Anna a 17., Rohács Réka pedig a 18. helyet szerezte meg az 54 fős mezőnyben. A brazil Ana Marcela Cunha nyert a francia Aurelie Muller előtt, s két bronzérmet osztotta ki miután az amerikai Hannah Moore-t és a német Leonie Becket a tizedmásodpercek sem tudták elválasztani.
10 km-rn a kínai Hszin Hszin nyert az amerikai Haley Anderson és az olasz Rachele Bruni előtt, a 64 fős mezőnyben nem volt magyar versenyző.

Nagyon közel volt a bronzéremhez Késely Ajna, aki a 400 m gyors döntőjében mindössze 2 századmásodperccel maradt el az amerikai Leah Smith-től! Az új világbajnok, új Oceánia-csúccsal, az ausztrál Ariarne Titmus aki 1:21 másodpercet vert a nagy esélyes amerikai Katie Ledecky-re. Kapás Boglárka is döntős volt, a hatodik helyen zárt.
50 m pillangón óriási csata folyt a bronzéremért, végül a brazil Nicholas Santos az amerikai Andrew Michael és a magyar Szabó Szebasztián elől halászta el a medált. Az amerikai Caeleb Dressel új vb-csúccsal (22.35 mp) nyert az orosz Oleg Kosztyin (22.70 mp) előtt.

Az amerikai 4x100 m gyorsváltó 3:09.06 perces vb-csúccsal nyert az orosz és az ausztrál kvartett előtt, Kozma Dominik, Milák Kristóf, Holoda Péter, Németh Nándor összeállításban a magyar staféta a hetedik helyen zárt, a franciák előtt.

A hölgyek azonos versenyszámában Ausztrália 3:30.21 perces vb-csúccsal nyert az amerikai és a kanadai kvartett előtt.

Kevesen számítottak Margaret Macneil sikerére, a kanadai úszó 55:83 mp-es Amerikák-csúccsal győzte le az esélyes svéd Sarah Sjöströmöt és az ausztrál Emma McKeont.

További két döntőben érvényesült a papírforma: 400 m gyors: 1. Szun Jang (Kína) 3:42.44 perc, 1. Mack Horton (Ausztrália), 3. Gabriele Detti (Olaszország). 100 m mell: 1. Adam Peaty 57.14 mp, 2. James Wilby (mindkettő Nagy-Britannia), 2. Jan Zi-bel (Kína).