A Sepsi OSK emberhátrányban győzött az FC Dinamo vendégeként (Labdarúgás)

Fotók: ProSport

A Leo Grozavu irányította háromszéki csapat hatalmasat küzdve, több mint egy félidőt emberhátrányban játszva, 3–1 arányban győzött az FC Dinamo vendégeként az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszásának 5. fordulójában.

A Sepsi OSK február közepe óta először gyűjtötte be három pontot, az idényben harmadszor nyert idegenben, ebből kétszer a tizennyolcszoros fővárosi bajnok ellen.

Ismét jól kezdett a Sepsi OSK, ezúttal is vezetést szerzett az első támadásából. Florin Ștefan baloldali beadását Marius Ștefănescu a felső lécre továbbította, a kipattanót pedig Pavol Šafranko a hálóba fejelte (0–1). Eközben a menteni igyekvő Ricardo Piscitelli kapus bal karral megütötte az idényben hatodszor eredményes szlovák csatár fejét, akit ápolni kellett, majd kötéssel a fején visszatérhetett a pályára. A zuhogó eső alakította körülményekhez a vendégek jobban alkalmazkodtak, a házigazdák játékán érződött, hogy több mint három hónap után először játszottak tétmérkőzést. A Sepsi OSK többet birtokolta a labdát, bár Nicolae Carnat lövését leszámítva – amelyet Piscitelli szögletre mentett – az első félidőben nem volt további gólhelyzete.

A Dinamo is éledezni kezdett, a 7. percben Filip Mrzljak indításával Deian Sorescu iramodott meg, viszont Niczuly Roland hárított. A folytatásban többnyire a mezőnyben zajlott a küzdelem, a látási viszonyok és a vizes gyepszőnyeg megnehezítette a játékot. A nehéz körülményekben először a Sepsi OSK hibázott, a 38. percben Niczuly Roland és Răzvan Tincu keveredett nevetséges helyzetbe, a menteni igyekvő kapus a védőbe rúgta a labdát, aki az üres kapura induló Diego Fabbrini ellen szabálytalankodott, Sebastian Colțescu pedig tizenegyest ítélt. Tincu megkapta idénybeli harmadik piros lapját, viszont a büntetőrúgást Slavko Perović nem tudta gólra váltani, ugyanis Niczuly lábbal bravúrral védett.

A sepsiszentgyörgyi csapat a második félidőben beszorult, azonban Sorescu, Daniel Popa és Fabbrini próbálkozását is hárította Niczuly. Az ellentámadásokra berendezkedő Sepsi OSK a hajrában meglepte a kifáradó hazai csapatot. A 80. percben Ante Puljić szabálytalankodott Ștefănescu ellen, a játékvezető pedig büntetőrúgást ítélt, amelyet Gabriel Vașvari higgadtan a kapuba lőtt (0–2). A 86. percben Florin Ștefan szerzett labdát félpályánál, majd betört a tizenhatos területre, és a bal alsóba továbbított (0–3). A ráadásban Robert Moldoveanu kezezés után szépített (1–3), viszont a fővárosi csapat nem kerülhette el idénybeli negyedik vereségét hazai pályán, mellesleg kétszer a székelyföldi együttestől kapott ki, míg a Sepsi OSK először győzött az alsóházban.

1. Liga, alsóházi rájátszás, 5. forduló: FC Dinamo–Sepsi OSK 1–3 (0–1).

Bukarest, Ștefan cel Mare Stadion. Vezette: Sebastian Colțescu (Craiova). Dinamo: Piscitelli – Sin, Grigore, Puljić, Koštrna (Kilyén, 46.) – Filip (Montini, 46.), Mrzljak – Sorescu, Fabbrini, Mihaiu (Lazăr, 31.) – Perović (Popa, 64.). Vezetőedző: Adrian Mihalcea. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov (Csiszer, 54.), Bouhenna, Tincu, Ștefan – Vașvari, Kovács (Velev, 54.) – Carnat (Celea, 42.), Fülöp I. (Karanović, 68.), Ștefănescu – Šafranko (Fülöp L., 46.). Vezetőedző: Leo Grozavu. Gólszerzők: Moldoveanu (90+3.), illetve Šafranko (1.), Vașvari (80. – tizenegyesből), Ștefan (86.). Sárga lap: Koštrna (45.), Lazăr (88.), illetve Bouhenna (26.), Ștefănescu (48.). Piros lap: Tincu (38.).

További eredmények: * alsóházi rájátszás, 4. forduló: Jászvásári Poli–Academica Clinceni 0–1 (gólszerző: F. Achim 77.); 5. forduló: FC Voluntari–Jászvásári Poli 1–0 (gsz.: Căpățână 17. – tizenegyesből) * felsőházi rájátszás, 4. forduló: Craiova–Astra Giurgiu 2–1 (gsz.: Koljić 60., 90+1., illetve Baicu 71.), FC Botoșani–Kolozsvári CFR 0–2 (gsz.: Deac 3. – tizenegyesből, 12.), FCSB–Medgyesi Gázmetán 2–2 (gsz.: Tănase 12., A. Petre 90+3. – tizenegyesből, illetve Buș 58., Juel-Nielsen 90+4.).

A playoff rangsora:

1. CFR                               3              1              0              5–1         36

2. Craiova                        2              0              1              5–6         29

3. FCSB                            1              2              1              8–6         27

4. Medgyes                      0              3              1              3–4         25

5. Astra                            1              1              2              3–4         25

6. Botoşani                      0              1              2              2–5         24

A playout rangsora:

1. Viitorul                         2              1              1              6–5         27

2. Sepsi OSK                    1              3              1              7–6         23

3. Voluntari                      3              2              0              7–2         21

4. Hermannstadt            1              2              0              3–2         18

5. Târgoviște                    1              1              1              3–3         17

6. Clinceni                        2              0              2              4–6         17

7. Dinamo                        0              0              3              1–5         17

8. Jászvásár                     1              1              3              3–5         15

A felsőházi rájátszás 5. fordulójának programja: Medgyesi Gázmetán–FC Botoșani (június 26., 20 óra), Kolozsvári CFR–Craiova (június 28., 20 óra), Astra Giurgiu–FCSB (június 29., 20 óra). Az alsóházi rájátszás 6. fordulójának programja: FC Hermannstadt–Academica Clinceni (június 26., 17 óra), Chindia Târgoviște–Jászvásári Poli (június 27., 15.30 óra), Sepsi OSK–FC Viitorul (június 27., 20 óra), FC Dinamo–FC Voluntari. (Háromszék)