A román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Liga 1) alsóházi rájátszásának 9. fordulójában a Sepsi OSK hazai pályán közel egy órát emberelőnyben játszva 2–0-ra legyőzte a sereghajtó Chindia Targovistét.

A Sepsi OSK két góllal legyőzte a sereghajtó Chindiát (Fotó: Sepsi OSK/Facebook)

ROMÁN LIGA 1
ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 9. FORDULÓ
Sepsi OSK–Chindia Targoviste 2–0 (Karanovics 43., Safranko 85.)
Kiállítva: Ivancic (34., Chindia)

Az alsóház állása: 7. Viitorul 38 pont, 8. Voluntari 28, 9. Sepsi 27

ÖSSZEFOGLALÓ

Február kilencedike óta először tudott hazai pályán bajnoki mérkőzést nyerni a Sepsi OSK a román élvonalban, miután közel egy órán át emberelőnyben játszva legyőzte a sereghajtó Chindia Targovistét.

Az első félidőben egy tipikus kiesési rangadó ideges, csapkodó focija zajlott a pályán, amely során a Sepsi képtelen volt helyzetekre váltani labdabirtoklási fölényét. A Chindia ugyanakkor csak szabálytalanságok sorával tudta tördelni a játékot, ennek pedig Josip Ivancic elvesztésével fizette meg az árát: a horvát támadó a 31. és a 34. percben is sárga lapot érően szabálytalankodott. Az emberelőnyt pedig már szünet előtt kihasználta a Sepsi, Ronaldo Deaconu 17 méteres lövésénél Mihai Aioani kapus éppen a leshatáron álló Goran Karanovics elé ütötte a labdát, a hazaiak házi gólkirálya pedig hat méterről nem hibázott. 1–0

A fordulás után a Chindia előbb nem akart, majd nem tudott támadni, a Sepsi pedig kényelmes passzolgatással őrizte előnyét. A legtöbb hazai lövés fölé ment ebben az időszakban, egyedül Achahbar lapos átlövés után találta el a kapufát a labda. A végén aztán Csiszér és Pavol Safranko saját térfélről indulva vitt végig egy ellentámadást, amelynek záróakkordjaként a csereként beálló szlovák csatár egy védő szorításában is betalált a rövid alsó sarokba (2–0) – a három pont mellett néhány nyugodtabb naphoz juttatva a szentgyörgyi együttest.