A hazai környezetben megnyert mérkőzés után a Sepsi-SIC együttes idegenben is legyőzte a Galatasaray csapatát, miután szerda este 78–70 arányban bizonyult jobbnak a török ellenfelénél a női kosárlabda Európa-kupa 5. fordulójában.

Fotók: FIBA

Az Isztambulban összehozott újabb fantasztikus siker után a zöld-fehérek megerősítették második helyüket a tabellán és az utolsó meccs végkimenetelétől függetlenül továbbjutottak a sorozat következő körébe.

A hazai csapat Isil Alben, Bria Hartley, Victoria Macaulay, Tilbe Senyurek, Meltem Yildizhan összeállítású ötössel, míg a háromszéki vendégek Natali Butlerrel, Chrissy Givensszel, Annemarie Gödri-Părăuval, Jovana Pašićcsal és Andra Mandachével kezdték a mérkőzést.

Zöld-fehér kosár nyitotta meg az isztambuli párharcot, amelyet a helyszínen több mint ötven sepsiszentgyörgyi szurkoló izgult végig. A törökök gyorsan egyenlítettek, sőt, Hartley öt pontjával vezettek is (7–2). Pašić triplájára válaszoltak vendéglátóink, ám négypercnyi játék után ismét előnybe kerültünk (9–10). Gyors kosárváltás után megtorpantak Efe Guven tanítványai, a túloldalon pedig Mandache vezényletével remekeltek a háromszékiek, akik hét ponttal nyerték az első negyedet (23–30).

A Galatasary keményebben védekezett a második játékrészben, emiatt többször is eladták a labdát Zoran Mikes kosarasai, és a házigazdák a 14. percben felzárkóztak 4 pontra (32–36). Szentgyörgyi időkérés után kissé megélénkült a SIC játéka, s lányaink jól hajrázva plusz hattal zárták a félidőt (37–43).

A második játékrészt a törökök kezdték jobban, s két kosaruk után már csak kétpontos volt a hátrányuk (41–43). Pašić újabb triplája azonban felrázta a mieinket, és a 27. percben már tizenegy ponttal vezetett a Sepsi-SIC (43–54). A folytatásban felváltva dobtak kosarat a csapatok, hiba mindkét alakulat játékába becsúszott, és 52–61-es állásról indult az összecsapás záró szakasza. Két gyors kosarunk után időt kért Efe Guven edző, s Hartley hárompontosával 10 egység volt a különbség a két gárda között (55–65). Innen az idő a Galata ellen dolgozott, s vendéglátóink elkezdtek kapkodni. Egymás után maradtak ki a triplakísérleteik, mi viszont a biztos kosárszerzésre törekedtünk.

Ennek ellenére a 37. percben 5 pontra apadt az előnyünk (69–74), ám Zoran Mikes időkéréssel törte meg ellenfeleink lendületét, és a Sepsi-SIC végül 70–78-ra nyerte meg a találkozót.

Az isztambuli párharc legeredményesebb játékosát a hazai csapat adta, miután Hartley 25 pontig jutott, a Sepsi-SIC együtteséből pedig Mandache 17 ponttal vette ki részét csapata szerdai fantasztikus sikeréből.

Női kosárlabda Európa-kupa, 5. forduló: Galatasaray–Sepsi-SIC 70–78 (23–30, 14–13, 15–18, 18–17). Isztambul, Ahmet Comert Sportcsarnok. Vezette: Ivana Ivanović (Szerbia), Miroslav Tomov (Bulgária), Mladen Lučić (Montenegró). Galatasaray: Yildizan 3, Alben 3/3, Hartley 25/12, Senyurek 2, Macaulay 19/3–Guclu, Albayrak, Stankovic 8, Atas 8/6, Yilmaz 2, Onar. Nakkasoglu. Edző: Efe Guven. Sepsi-SIC: Pašić 16/6, Mandache 17/9, Gödri-Părău 13/3, Givens 15/3, Butler 8–Brewer 3, Kovács, Topuzović 2, Vučetić 4, Mirne-Nagy, Orbán, Demeter. Edző: Zoran Mikes.