Fotó: Henning János

A Leo Grozavu irányította sepsiszentgyörgyi csapat alig kapcsolódott be a Román Kupa 2020–2021. évi kiírásába, a tizenhatoddöntőben már el is búcsúzott.

A másodosztályban érdekelt FC Turris-Oltul Turnu Măgurele a sportszerűség határait súroló szabálytalanságokkal tarkított mérkőzésen egy góllal legyőzte az előző idényben döntőt játszó háromszéki együttest. A Sepsi OSK több mint fél órát emberhátrányban játszott egy megkérdőjelezhető játékvezetői döntést követően.

A másodosztály rangsorában a tizenkettedik helyet elfoglaló együttes az élmezőnyben negyedik csapatot fogadta. A mérkőzés első félidejéről lemaradtak a nézők, mindössze egy összefoglalót láthattak, mivel a román tévétársaság technikai problémára hivatkozva nem közvetítette az első felvonást. Bár Leo Grozavu csapata az első játékrészben többet birtokolta a labdát, mezőnyfölényük meddőnek bizonyult, többnyire távoli lövésekkel próbálkoztak, amelyek messze elkerülték az ellenfél kapuját. A szervezetten védekező Turnu Măgurele egyre bátrabban támadott, a vezetést is megszerezhette volna, miután Alin Buleica kicselezte Niczuly Roland kapust, viszont lövését Marius Ștefănescu a gólvonalról menteni tudta.

Szünet után is a Sepsi OSK támadott többet, ennek ellenére a házigazdák szereztek vezetést. Az 58. percben egy jobb oldali beadást követően Ștefan Blănaru két védő, Radoslav Dimitrov és Bogdan Mitrea között felugorva fejelt néhány méterről a kapu jobb oldalába (1–0). A folytatásban sem a háromszéki csapat szájaíze szerint alakult a mérkőzést, ugyanis a 62. percben emberhátrányba került. A holland Anass Achahbar műesésért megkapta a második sárga lapját, így a sepsiszentgyörgyi gárda a hátramaradt több mint fél órát tíz emberrel játszotta végig. A háromszéki együttes vezetőedzője becserélte a tartalék támadókat, azonban a kaput a ráadásig nem sikerült eltalálniuk.

A továbbra is szabálytalankodó és időt húzó házigazdák őrizték előnyüket, a Sepsi OSK pedig elképzelés nélküli támadójátékkal próbált kiegyenlíteni. Emiatt a védelemben űr keletkezett, ezt kihasználva Florian Haită megszerezhette volna csapata második gólját. A fiatal támadó a védők gyűrűjéből kiugorva labdát szerzett, betört a tizenhatos területre, viszont Niczuly bravúros védést mutatott be. A hosszabbításban a vendégek Cătălin Golofca fejesénél álltak a legközelebb az egyenlítéshez, amelyet Aurelian Păun kapus magabiztosan fogott. Végül a másodosztályú Turnu Măgurele meglepetést okozva története során másodszor jutott a Román Kupa nyolcaddöntőjébe.

Román Kupa, tizenhatoddöntő: FC Turris-Oltul Turnu Măgurele–Sepsi OSK 1–0 (0–0).

Turnu Măgurele, municípiumi stadion. Vezette: Cătălin Popa (Pitești). Turnu Măgurele: Păun – Bărboianu, Pîrvulescu, Gîsă, F. Mitrea – C. Pușcaș (Cioinac, 84.) – Buleică, L. Mihai (Neacșu, 75.), Țegle – Blănaru (Voinea, 75.), Damașcan (Haită, 50.). Vezetőedző: Eugen Trică. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov (Gál-Andrezly, 76.), B. Mitrea, Dumitrescu, Ștefănescu – Purece, Vașvari (Fülöp L., 76.), Fülöp I. (Nouvier, 54.) – Achahbar, Aganović, Šafranko. Vezetőedző: Leo Grozavu. Gólszerző: Blănaru (58.). Sárga lap: Buleica (7.), Blănaru (40.), Bărboianu (70.), Pușcaș (72.), Păun (90+2.), Cioinac (90+4.), illetve Achahbar (28., 62.), Nouvier (87.). Kiállítva: Achahbar (62.).

További eredmények, tizenhatoddöntő: Chindia Târgoviște–FC Hermannstadt 1–1 (gólszerzők: Cherchez 42., illetve Oliveira 42. / tizenegyesek után: 5–3), Progresul Spartac–Craiova 0–5 (gsz.: Mamut 29., 84., Bic 35., Ofosu 45., Bălașa 57. – tizenegyesből), Váradszentmárton–Dunărea Călărași 0–1 (gsz.: C. Petre 61.), U Craiova–Temesvári Politehnica 1–3 (gsz.: Compagno 8., illetve Munteanu 33. – tizenegyesből, Ivanovici 59. – tizenegyesből, A. Manea 85.), FC Farul Constanța–Academica Clinceni 2–1 (gsz.: Bîrnoi 12., Banyoi 65., illetve Cordea 90+1.), Concordia Chiajna–FC Botoșani 0–2 (gsz.: Tîrcoveanu 69., Askovski 90.), Viitorul Pandurii Târgu Jiu–FC Argeș 1–0 (gsz.: Cioiu 88.), Ceahlăul Piatra Neamț–FC Petrolul Ploiești 1–2 (gsz.: Curpăn 69., illetve Buhăescu 57., Roige 77.), FC Dinamo–FC Viitorul 3–0 (gsz.: Fabbrini 11., 89., Sorescu 14.).