Tasnádon érett be az elmúlt évek munkája, az FK Csíkszereda története során először feljutott a másodosztályba!

A piros-feketék az esős és szeles idő ellenére nem bízták a véletlenre, győztek és ezzel matematikailag is behozhatatlan előnyre tettek szert. Az FK Csíkszereda már a második percben vezetést szerzett, miután Eder González nem sokat teketóriázott az első adandó alkalommal kapura rúgott és a labda a hálóban kötött ki: 0-1.

A folytatásban ismét Eder veszélyeztet, lövését a kapus a bal felső sarokból épphogy kiüti. A 24. percben a hazaiak is helyzetbe kerülnek, az FK védelme kissé elaludt, de szerencsénk van a lövés a kapu mellett száll el. Az FK a továbbiakban is távol tartja a labdát saját kapujától és a 36. percben Nemes beadására ismét Eder ér oda, de ezúttal mellé fejel. Ami kimaradt, azt a 44. percben pótolja, egy szabadrúgást követően a kipattanó labda Eder előtt landol és a spanyol játékos a bal alsóba rúgja: 0-2!

Szünet után az FK ugyanott folytatja, ahol abbahagyta helyzet, helyzetet követ. Az 55. percben Eder triplázhatna, de közeli fejese fölé száll. Hat perc múlva be is rúgja, de gólját les miatt nem adják meg. A 66. percben a tasnádiak óriási helyzetet hagynak ki, jobban mondva Gyenge Szilárd a helyén van és bravúrral ér bele egy lövésbe, így sikerül szögletre menteni. Három perc múlva szabadrúgáshoz jut az FK, Majzik áll a labda mögé, lövése pontos és erős, de a tasnádi kapus hatalmas bravúrt bemutatva kitolja a labdát. A folytatásban Hodgyai többször is helyzetbe kerül, de előbb fölé rúgja, majd közeli fejese centiméterekkel ugyan de mellé megy. Ennek ellenére a csíkiak magabiztos győzelmet aratnak és egy hosszú és nehéz idény után, sokak örömére feljutnak a másodosztályba!! Szép volt fiúk!

Tasnádi Unirea – FK Csíkszereda 0:2 (0:2)

Gólszerzők: Eder (2., 44.)

FK Csíkszereda: Gyenge – Aszalos (Majzik 68.), Mitra, Lalic, Nemes, Csürös, Berde (Veres 71.), Györgyi (Antal 59.), Eder, Magyari (Barta 59.), Hodgyai.

Mérkőzés után a helyszínen lévő FK Csíkszereda szurkolók, akik többsége Szilágynagyfaluból érkezett, hangosan éneklik, hogy “Aki ugrál büszke székely! Hejj-hejj!”, jó volt ezt hallani és reméljük még sokat fogjuk hallani!