Bodó Richárd és a magyar válogatott felülkerekedett Angolán (Fotók: MTI/Ilyés Tibor)

Az Argentína elleni döntetlen után Angola volt a magyar férfi kézilabda-válogatott ellenfele a dán–német közös rendezésű világbajnokságon, a D-csoport második fordulójában.

Bár figyelmeztető volt, hogy az afrikaiak legyőzték Katart, a magyar csapat egy pillanatig sem adott esélyt ellenfelének, és már az első félidőben eldöntve a két pont sorsát végül tíz góllal (34–24) nyert.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, DÁNIA ÉS NÉMETORSZÁG

CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ, D-CSOPORT

MAGYARORSZÁG–ANGOLA 34–24 (18–8)

Koppenhága, 4891 néző. Vezette: Kolahduzan, Muszavian (irániak)

MAGYARORSZÁG: MIKLER – Hornyák 2, Nagy L. 1, Lékai 2, Bánhidi 2, Bodó 3, BÓKA 5. Csere: Székely M. (kapus), Ilyés, Sipos A. 1, JAMALI 4, BALOGH ZS. 4 (1), Juhász Á. 3, CSÁSZÁR 4 (2), Ancsin G. 2, Ligetvári 1

ANGOLA: Muachissengue – Chicola, PESTANA 4, Teca 2, Hebo 3, Maneco 3, FERREIRA 5 (2). Csere: Gouveia (kapus), Nascimento 2, Lopes, Tati, Quitongo 2, Pascoal 1, Sibo 2, Pedro

Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1. 14. p.: 9–2. 20. p.: 13–4. 25. p.: 17–5. 34. p.: 21–9. 38. p.: 21–13. 42. p.: 24–14. 49. p.: 28–17. 54. p.: 31–21

Kiállítások: 8, ill. 6 perc

Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2

ÖSSZEFOGLALÓ

A magyar szurkolók már a kezdés előtt összeverődtek egy csoportba a felezővonalnál, és végig hangosan biztatták a magyar csapatot, élettel megtöltve a Royal Aréna egyébként csendes lelátóit.

Ahogy a magyar szakvezetés a mérkőzés előtt ígérte, ezúttal kevesebb, három helyett csak egy cserével oldottuk meg a védekezésből támadásba való átmenetet. Mindez azt jelentette a gyakorlatban, hogy mivel az első meccsen remeklő Balogh Zsoltnak a kispadtól távolabb eső oldalon kellett volna játszania, Nagy László kezdett a helyén jobbátlövőben, és csak Ilyés Ferencnek kellett befutnia a védelem közepébe.

Az elején ugyan több tiszta helyzetet is elrontottunk, de 1–1 után egyértelműen átvettük a meccs irányítását. A 6. percben Hornyák Péter révén megszereztük az első indításos gólunkat a vb-n, angolai részről Filipe Cruz már a hatodik percben időt kért. Amikor lehetett, próbáltuk gyorsan végigvinni a támadásokat, hátul pedig nehéz volt átlőni a Nagy, Ilyés, Bánhidi, Bodó alkotta falat, amely mögött Mikler Roland is stabilan állt a lábán. Nem lehetett nem észrevenni, Vladan Matics milyen kitörő örömmel fogadta a kispadon Bodó Richárd első gólját.

Angola negyedóra alatt csak háromszor tudott nekünk betalálni, ezalatt mi egyre jobban elhúztunk. Ezúttal a szélsőket is gyakran foglalkoztattuk, különösen Bóka Bendegúz élt a bal oldalon. Öt kísérletből öt gólnál járt, amikor a 22. percben piros lappal kiállították, miután hozzáért a kínaiban beugró angolai szélső vállához. Mikler egyébként utána bravúrral védett, mint ahogy nem sokkal korábban bemutatott egy dupla hárítást is, az más kérdés, hogy a második ismétlésnél már tehetetlen volt. A Veszprém kapusa így is 56 százalékkal zárta az első félidőt, amelyben a 24. percben már számolni lehetett az ellenfélre, miután nálunk Lékai Máté volt eredményes kínaiból (15–5). Tizenkettő volt a legnagyobb előnyünk, az afrikaiak Romé Hebo két találatával 18–8-ra tudtak kozmetikázni a szünetig.

A második játékrészt az alapcsapat pihentetésével kezdtük, no meg sajnos labdaeladásokkal és rossz megoldásokkal, így amikor nyolcra feljöttek az afrikaiak, időt kellett kérnünk. Már Lékai és Bánhidi is készült a visszaállásra, amikor sikerült megfognunk az eredményt, és a továbbiakban 9-10 körül alakult a különbség. A Miklert váltó Székely Márton bemutatott pár védést, többen is megszerezték első góljaikat a vb-n, és Balogh is ott folytatta, ahol Argentína ellen abbahagyta, így Maticsék többnyire azon bosszankodhattak, ha nem sikerült egy-egy védekezés. Ezzel együtt nem forgott veszélyben a biztos győzelmünk, csendesen lepörögtek az utolsó másodpercek, és végül 34–24-re nyertünk.

Nagy kérdés, hogy fizikailag mennyit vett ki a mieinkből a találkozó (reméljük, nem túl sokat), ugyanis kevesebb mint 24 óra múlva, hétfő 15.30 órakor máris jön a Katar elleni ütközet. Az első forduló eredményétől függetlenül nehezebb összecsapásra van kilátás.