A Sepsi OSK vasárnap 2–0 arányban kikapott a veretlen FCSB csapatától a Nemzeti Arénában az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában. A piros-fehérek nagyszerű első félidőt produkáltak, azonban a szünet után inkább a házigazdák akarata érvényesült, akik Harlem Gnohéré tizenegyesével és Florinel Coman szabadrúgásával begyűjtötték a három pontot.

Fotó: Raed Krishan

Magyar szótól volt hangos a Nemzeti Aréna, hiszen a kétszáz fős Székely Légió ezúttal is elkísérte az Eugen Neagoe irányította labdarúgókat, ezzel szemben a bukaresti szurkolók a mérkőzés kezdetén Románia, Románia! kiáltással és egy hatalmas trikolórral tették „színesebbé” a találkozót. A piros-fehérek sorozatban harmadszor is vereséget szenvedtek a huszonhatszoros bajnoktól, és egyik mérkőzésen sem tudtak gólt szerezni, ellenben Nicolae Dică csapata nyolcszor volt eredményes.

A Sepsi OSK nem kezdett megilletődötten, és az első komolyabb helyzet is a háromszéki együttes nevéhez fűződött. Ibrahima Tandia már a 2. percben megszerezhette volna a vezetést, miután Stephan Drăghici és a francia-mali támadó nagyszerűen játszottak össze, majd előbbi bal oldali passzát utóbbi néhány méterről továbbította kapura, azonban Júnior Morais lábáról a bal kapufára pattant a labda. A jó iramban futballozó vendégek többet birtokolták a labdát, a 19. percben pedig Fülöp István kiválóan passzolt a védők mögül kilépő Gabriel Vașvari elé, azonban a 31 éves középpályás próbálkozását a kapuból kilépő Cristian Bălgrădean védte.

A folytatásban is a piros-fehérek akarata érvényesült, a 34. percben ismét gólt szerezhettek volna: Drăghici bal oldalról passzolt a középen érkező Tandia elé, aki lemaradt a lehetőségről, a labdára viszont lecsapott Joseph Mensah, de a ghánai játékos távoli lövése Kamer Qaka lábáról szögletre pattant. A szentgyörgyi gárda az első félidőben mezőnyfölényben játszott, több helyzetet kidolgozott, ezzel ellentétben a bukaresti csapat egyetlen kapura lövést sem jegyezhetett.

Szünet után Nicolae Dică két cserével próbálta felrázni együttesét: Raul Rusescu és Kamer Qaka helyére Harlem Gnohéré és Olimpiu Moruțan lépett pályára. Az első félidővel ellentétben ezúttal a házigazdák kezdeményeztek, beszorították ellenfelüket, és folyamatosan nyomás alatt tartották őket. A 61. percben egy szögletet követően Mihai Bălașa és Dennis Man összjátéka után utóbbi fejelt kapura, azonban az erőtlen próbálkozást Niczuly Roland magabiztosan védte. Nem sokkal később a csereként pályára lépő Moruțan ívelt Man elé, de a 19 éves középpályás próbálkozását a kézdivásárhelyi kapus ismét védte.

A 81. percben Ovidiu Popescu bal oldali beadását Igor Jovanović kézzel akadályozta meg, így a bukaresti játékvezető a partjelző intésére büntetőrúgást ítélt, amelyet Gnohéré higgadtan értékesített. A kapott gól visszavetette a piros-fehérek lendületét, a FCSB pedig a 85. percben kettőre növelte előnyét. Egy szabálytalanság után szabadrúgáshoz jutott a bukaresti csapat, majd Florinel Coman mintegy 20 méterről a sorfal fölött átemelve bombázott a bal felsőbe, beállítva ezzel a végeredményt.

Eugen Neagoe értékelt

„Ugyanaz volt, mind februárban: kialakítottuk a helyzeteinket, amelyeket aztán nem tudtunk gólra váltani, a FCSB pedig büntetett. Véleményem szerint a tizenegyesig egyetlen lehetőségük sem volt, sőt, az első félidőben teljes mértékben a mi akaratunk érvényesült. A fiúk jól játszottak, de a büntetőrúgással megtört a lendületünk. A partjelző talán túl könnyen beintette a tizenegyest, a második gólnál pedig egy olyan szabálytalanságot fújt be, amikor az én játékosomnál volt a labda. Nem vagyok bíró, nem keresem a kifogásokat, viszont 0–0-nál volt egy tiszta szabálytalanság Stefan Velev ellen, amit senki nem látott. A labdarúgóim nagyon sokat dolgoztak, rengeteget szaladtak, tiszteletben tartották mindazt, amit kértem tőlük, nem adtak esélyt az ellenfélnek, de csalódottak voltak, amikor kilenc perccel a mérkőzés vége előtt büntetőrúgást ítéltek ellenük. Mindenképp megérdemlik a dicséretet. A Botoșani elleni meccs előtt pihennünk kell, biztos vagyok benne, hogy jól fogunk játszani. A fiúk koncentrálnak, nagyon komolyan készülnek és minőségi futballt játszanak.”

Labdarúgó I. liga, alapszakasz, 5. forduló: FCSB–Sepsi OSK 2–0 (0–0).

Bukarest, Nemzeti Aréna, mintegy 3000 néző. Vezette: George Rădulescu (Bukarest). FCSB: Bălgrădean–Jakoliš, Bălașa, Júnior Morais, Stan–Popescu, Qaka (Morțan, 46.)–Man, Benzar (Teixeira, 67.), Coman–Rusescu (Gnohéré, 46.). Vezetőedző: Nicolae Dică. Sepsi OSK: Niczuly–De Moura, Viera, Jovanović, Sato–Vașvari, Velev–Mensah (Hamed, 54.), Fülöp (Simonovski, 78.), Drăghici (Dodoi, 73.)–Tandia. Vezetőedző: Eugen Neagoe. Gólszerzők: Gnohéré (81. – tizenegyesből), Coman (85.). Sárga lap: Bălașa (70.), illetve Sato (58.), De Moura (84.).

További eredmények: Jászvásári Poli–FC Botoșani 2–1 (gólszerzők: Cristea 30., 35., illetve Roman 56.), Astra Giurgiu–Dunărea Călărași 1–1 (gsz.: Roșu 17. – tizenegyesből, illetve Pană 22.), FC Viitorul–Medgyesi Gázmetán 2–0 (gsz.: Drăguș 29., Crețu 85. – öngól), Kolozsvári CFR–Dinamo (vasárnap, 21 óra), FC Hermannstadt–FC Voluntari (hétfő, 18 óra), Craiova–Concordia Chiajna (hétfő, 21 óra).

A rangsor:

1. FCSB                            3              1              1              12–5       10
2. CFR                              2              2              0                5–3       8
3. Viitorul                         2              1              2                5–3       7
4. Dinamo                        2              1              1                8–7       7
5. Astra                             1              4              0                5–4       7
6. Sepsi OSK                    2              1              2                5–4       7
7. Medgyes                      2              1              2                7–9       7
8. Botoșani                      1              3              1                7–6       6
9. Călărași                        1              3              1                4–5       6
10. Craiova                      1              2              1                5–4       5
11. Jászvásár                   1              2              2                3–9       5
12. Chiajna                      1              1              2                5–5       4
13. Hermannstadt          1              1              2                2–5       4
14. Voluntari                   0              1              3                3–7       1

A 6. forduló programja: Concordia Chiajna–Astra Giurgiu (péntek, 21 óra), Dunărea Călărași–Jászvásári Poli (szombat, 18 óra), Dinamo–FC Hermannstadt (szombat, 21 óra), Medgyesi Gázmetán–Kolozsvári CFR (vasárnap, 18 óra), FC Viitorul–FCSB (vasárnap, 21 óra), FC Botoșani–Sepsi OSK (hétfő, 18 óra), FC Voluntari–Craiova (hétfő, 21 óra).