Fotó: Csíkszeredai Sportklub – Facebook

Behúzta második úgymond kötelező győzelmét a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata az Erste Ligában. Ezúttal a Vienna Capitals II-t fektették két vállra a kék-fehérek köszönhetően az újabb jó harmadik húsz percenk.

Ha a Vasasról pénteken azt írtuk, hogy nem feltartott kézzel érkeztek Csíkszeredába a Sportklub vendégségébe, akkor ez a Vienna Capitals II-re hatványozottan igaz volt. A fiatal bécsi csapat igencsak bátran korcsolyázott ki a Vákár Lajos Műjégpálya jegére és igyekezett megdolgoztatni a hazaiak svéd hálóőrét Lundströmöt, aki tette is a dolgát, pedig néha igencsak egyedül hagyták társai. Helyenként oda-vissza játék volt, hogy a hajrá meghozza az első gólokat. Előbb Panov szerezte meg a vezetést, majd az utolsó másodpercekben Bauer mattolta Lundströmöt.

A második felvonás egy nagy Maurer helyzettel indult, majd a Sportklub percei következtek. Szép sorban Panov, Casanaeanu, majd Fodor hagyott ki 1-1 ziccert, hogy végül Valchar góljával újfent a Sportklubnak álljon a zászló. A gólt követően némi össze-vissza játék következett, mígnem a 32. percben Részegh gólra nem váltja csapata első emberelőnyét. Ezt követően a kék-fehérek magasabb fordulatszámra kapcsoltak, a hátrányok ellenére. Valchar hátrányban is közel áll a gólhoz, de a vas nem volt vele.

Az utolsó felvonás vendég góllal kezdődött, de Antal gólját magas bot miatt érvénytelenítették. A következő támadásban már Becze örvendhetett. Innentől kezdve beindult a hazai henger és sorra lőtték a gólokat eldöntve a három pont sorsát.

Eredmény

Csíkszeredai Sportklub – Vienna Capitals II. 7–1 (1–1, 2–0,      4–0)

Gólszerzők: Panov (18.), Valchar (25., 46., 57.), Részegh T. (32.), Becze (43.), Casaneanu (56.), illetve Bauer (20.).

Mestermérleg

Hozó Levente, Csíkszeredai Sportklub: – A mérkőzés első felében sok hibával játszottunk, majd a második felére feljavultunk és egyértelműen mi domináltunk. Egy picit nehéz motiválni a játékosokat a kötelező meccsekre és ez miatt néha nehezebben is ment a játék, jobban oda kéne figyeljünk pár dologra.

Heiskanen Santeri, Vienna Capitals II.: – Az első két harmaddal meg vagyok elégedve. Jól küzdöttünk, szoros meccset tudtunk ekkor játszani. A harmadik harmadban lőttünk egy gólt, amit magas bot miatt elvettek, majd a következő támadásánál már mi kaptunk gólt. Majd jött egy fölösleges ostoba kiállítás és kaptuk az ötödik gólt. Ezzel pedig véget is ért a meccs. Újból nagyon sok hibát követtünk el, amelyeket egy ilyen top csapat kihasznál. Ha ezeket ki tudjuk küszöbölni, akkor jönni fognak a győzelmek is.