Fotó: Gecse Noémi / Székelyhon

A várakozásoknak megfelelően könnyedén, félgőzzel húzta be a Csíkszeredai Sportklub az Erste Liga középszakaszának alsóházában az első mérkőzését a Vienna Capitals II. ellen. A Leo Gudas-Hozó Levente edzőpárosnak viszont főhet a feje, hiszen játékosai a biztos előny tudatában sokszor elég fegyelmezetlenek voltak és a vendégek végül mínusz háromra jöttek fel.

Nem lehetett kérdés a Csíkszeredai Sportklub – Vienna Capitals farmcsapata mérkőzése előtt, hogy mely a jobb csapat és, hogy hol fog landolni a három pont az Erste Liga középszakaszának alsóházában.

A Sportklub pedig esélyeshez méltóan is kezdett és már az első harmadban döntésre vitte a három pont sorsát, amikor Valchar duplájával, illetve Fodor találatával már 3–0-ra vezettek. A második harmadra egy picit agresszívebb bécsi csapat korcsolyázott ki, amelynek sikerült meglepnie a kék-fehéreket és egy gólt sikerült is szerezniük. A harmad második felére ismét rákapcsolt a Sportklub és további két gólt rámolt végképp eldöntve mindent. Az utolsó felvonást újfent jól kezdték a csíkiak, hogy majd annak második felében a fegyelmezetlenségeké legyen a főszerep. Ezt pedig három góllal büntették a vendégek.

A csíki csapat trénere Leo Gudas nem is rejtette véka alá bosszúságát a találkozó után és figyelmeztettet, hogy sokkal fegyelmezettebb játék szükséges az elkövetkezendő időben.

Eredmény

Csíkszeredai Sportklub – Vienna Capitals II. 7–4 (3–0, 2–1, 2–3)

Gólszerzők: Valchar (4., 17.), Fodor (12.), Antal Zs. (27., 52.), Bjelov (33.), Farkas (41.), illetve Karitnig (26., 53.), Janisch (57.), Ranftl (59.).

Mestermérleg

Leo Gudas, Csíkszeredai Sportklub: – Nagyon sok emberhátrányunk volt a második és a harmadik harmadban, ami megengedhetetlen. Ha egy más csapat ellen játszottunk volna akkor ennyi kiállítással kevés esélyünk lett volna a győzelemre. Sokkal jobban oda kell figyeljünk a fegyelemre az elkövetkezendő időben.

Christian Dloezal, Vienna Capitals II.: – Egy fiatal csapatunk van, amely teljesen más közegben játszott ez idáig. Volt egy pár sérült és nem teljesen száz százalékos játékosunk, ami nem lehet kifogás erre a meccsre sem. De úgy tűnik, hogy fiúk szeretnek itt játszani, a népes, hangos közönség előtt. Viszont a jó kezdés, illetve a jó befejezés nem volt elég ezen a meccsen sem, mint ahogy nem elég ez a játék a ligában. (Darvas Attila)

További eredmények: Fehérvári Titánok–Ferencvárosi TC 5–2 és Brassói Corona–Vienna Capitals II. csapata 7–1, Ferencváros–Fehérvári Titánok 7–5.

A Csíkszeredai Sportklub 4 bónuszponttal kezdte a középszakaszt, a Ferencváros 2, a Brassói Corona pedig 1 ponttal rajtolt, míg a Fehérvári Titánok és a Vienna Capitals II. csapata pont nélkül indított. A középszakasz végén a sereghajtó számára véget ér az idény. A négy nyert mérkőzésig tartó negyeddöntőben az elmúlt idényhez hasonlóan idén is választhat magának ellenfelet a felsőház első három helyezettje. Ranglista: 5. Csíkszeredai Sportklub 7 pont (1 meccs) 6. Ferencváros 5 (2) 7. Brassói Corona 4 (1) 8. Fehérvári Titánok 3 (2) 9. Vienna Capitals II. 0 (2) (Székelyhon)