A Valletta kétgólos hátrányból állt fel a Dudelange ellen (Fotó: f91.lu)

Kedden megkezdődött a labdarúgó Bajnokok Ligája 2019–2020-as kiírásának első selejtezőköre – a kazah Asztana egygólos előnnyel készül a romániai CFR Cluj (szerk. megj.: erdélyi, kolozsvári KVSC) elleni jövő heti visszavágóra, miután 1–0-ra megnyerte a párharc első mérkőzését.

Az örmény Ararat-Armenia is egy góllal diadalmaskodott, 2–1-re a svéd AIK felett. A Ferencváros és a Ludogorec csatája győztesének következő riválisát eldönteni hivatott Dudelange–Valletta párharc első találkozója 2–2-vel ért véget – a vendégek kétgólos hátrányból tudtak visszajönni.

A CFR (szerk. megj.: KVSC) sokat próbálkozott, ám 15 kísérletéből csupán egy talált kaput. Az Asztanának így elég volt egy gól is, amit Jevgenyij Posztnyikov szerzett a 68. percben, egy szöglet után.

Az örmény Ararat-Armenia is minimális előnyből várhatja a visszavágót, miután 2–1-re legyőzte a svéd AIK-t – a hazaiak már a harmadik percben vezettek, ráadásul a 13. perctől emberfórban játszhattak.

A Dudelange és a Valletta összecsapásán a hazaiak az első félidőben kétgólos fórra tettek szert, végül mégis a máltai csapat örülhetett, mivel egyenlíteni tudott, így 2–2-ről vág majd neki a második meccsnek – ennek a párosnak a továbbjutója találkozik a következő körben a Ferencváros–Ludogorec párharc győztesével.

BAJNOKOK LIGÁJA

SELEJTEZŐ, 1. KÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉS

Asztana FK (kazah)–CFR Cluj (romániai) (szerk. megj.: erdélyi, kolozsvári KVSC) 1–0 (Posztnyikov 68.)

Ararat-Armenia (örmény)–AIK (svéd) 2–1 (Avetiszjan 3., 45. – az elsőt 11-esből, ill. Dimitriadis 39.)

Nomme Kalju (észt)–Shkëndija (északmacedón) 0–1 (Ibraimi 81 – 11-esből)

HJK (finn)–HB Tórshavn (feröeri) 3–0 (Lappalainen 21., 66., O'Shaughnessy 42.)

FK Sarajevo (bosnyák)–Celtic (skót) 1–3 (Oremus 29., ill. Johnston 35., Édouard 51., S. Sinclair 85.)

Suduva Marijampole (litván)–Crvena zvezda (szerb) 0–0

F91 Dudelange (luxemburgi)–Valletta FC (máltai) 2–2 (Bettaieb 26., Stolz 45+2., ill. Packer 64., J. Borg 70.)

The New Saints (walesi)–Feronikeli (koszovói) 2–2 (Draper 49. – 11-esből., Edwards 77., ill Zeka 89., Fazliu 93. – 11-esből)