A Ferencváros 3-3-as döntetlent játszott a norvég Molde FK otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező negyedik, utolsó fordulójának szerda esti első mérkőzésén.

A visszavágót jövő kedden 21 órától rendezik a Groupama Arénában. A párharc győztese a BL főtáblájára, a vesztese pedig az Európa-liga csoportkörébe jut.

Az FTC eddig egyszer, 25 évvel ezelőtt szerepelt a BL főtábláján, azóta a magyar csapatok közül csak a Debrecennek sikerült elérnie oda a 2009/10-es idényben.

Bajnokok Ligája, selejtező, 4. (utolsó) forduló, 1. mérkőzés:

Molde FK (norvég)-Ferencvárosi TC 3-3 (0-1)
––––––––––––––––––––––
Molde, zárt kapuk mögött, v.: Carlos del Cerro Grande (spanyol)

gólszerzők: James (55.), Eikrem (65.), Ellingsen (83.), illetve Boli (7.), Uzuni (52.), Haratin (87., tizenegyesből)
sárga lap: Aursnes (9.), Knudtzon (43.), Husain (58.), Gregersen (97.)

Molde:
–––
Linde – Wingo, Gregersen, Ellingsen, Haugen – Aursnes, Hussain – E. Hestad, Eikrem (Omoijuanfo, 81.), Knudtzon (Brynhildsen, 57.) – James (Bolly, 89.)

Ferencváros:
––––––
Dibusz – Botka, Frimpong, Blazic, Civic – Laidouni, Haratin, Somália (Sigér, 70.) – Nguen (Isael, 88.), Boli (Zubkov, 72.), Uzuni

I. félidő:
––––-
7. perc: Gyors, pontos ferencvárosi ellentámadás során Tokmac Nguen passzolta ki a labdát a szélre Botka Endrének, ő lapos beadásával kihagyhatatlan helyzetbe hozta a kapu elé érkező Franck Bolit, aki közelről lőtt a hálóba (0-1).

II. félidő:
–––––
52. perc: a Ferencváros visszaszerezte az ellenfél tizenhatosa előtt a labdát, amely a jobb szélen ismét Botkához került, ő ezúttal is pontos beadást küldött középre, ahol az albán Myrto Uzuni gyönyörű mozdulattal, fejjel a hálóba csúsztatott (0-2).
55. perc: Magnus Wolff Eikrem szöglete után a nigériai Leke James fejelt a hálóba (1-2).
65. perc: Eirik Hestad jobbról érkező, lapos passza után Eikrem lőtt tíz méterről a kapu jobb alsó sarkába (2-2).
74. perc: James lövését a tizenhatoson belül Ihor Haratin a karjával blokkolta, de a játékvezető a videobírós visszajátszás megtekintése után nem ítélt büntetőt.
83. perc: Fredrik Aursnes szabadrúgását Martin Ellingsen csúsztatta fejjel a hálóba (3-2).
86. perc: Olekszandr Zubkov lövése Ola Brynhildsen karján pattant meg a tizenhatoson belül, ezért az FTC büntetőt kapott, amit Haratin higgadtan a hálóba lőtt (3-3).

A Celtic FC és a Dinamo Zagreb elleni találkozókhoz hasonlóan ezúttal is remekül, gyors találattal kezdett az FTC. A gólszerző Franck Boli előzőleg 2012 és 2014, valamint 2017 és 2019 között a norvég Stabaek, közte pedig egy szezon erejéig az Aalesund játékosa volt, kilenc alkalommal lépett pályára a Molde ellen, és ezeken a találkozókon négyszer volt eredményes.

A műfüves pályán rendezett találkozó folytatásában a házigazdák átvették az irányítást, többet birtokolták a labdát, és kapura lövésig is többször eljutottak. Egyre veszélyesebben futballozott a Molde, ám fölénye meddőnek bizonyult, és a harmincadik perc után ismét a vendégek akarata érvényesült.

A magyar bajnokcsapatnak a szünet előtti hajrában ismét védekezésben kellett bizonyítania, és ebben az időszakban is jól megoldotta feladatát.

A második félidőt is kiválóan kezdte az FTC, Botka újabb pontos beadását Uzuni váltotta gólra. A Molde csakhamar egy szögletből szépített, majd újabb góllá érett a fölénye, és egyenlített. A Ferencváros nem tudta megtörni rendületlenül rohamozó ellenfele lendületét, így a hajrában hátrányba került, ám büntetőből sikerült egyenlítenie.

Szerhij Rebrov, az FTC vezetőedzője a lefújást követően az M4 Sportnak elmondta, hogy semmi rendkívüli nem történt.

„A tapasztalat hiányzik az ilyen jó ellenfelekkel szembeni játékban. Nagyon jól ránk jöttek a második félidőben, ettől függetlenül hazai pályán lesz esélyünk bizonyítani. Most még nem tudok tanulságot levonni, csak a következő meccs után. A Molde nagyon erős csapat, de ugyanannyi esélyünk van a csoportkörbe jutásra, mint a mostani találkozó előtt” – nyilatkozta az ukrán szakvezető.

A hazaiak 15, a vendégek 7 alkalommal kísérleteztek lövéssel, a kaput azonban mindkét együttes négyszer találta el.

A Molde – amely története során egyszer, az 1999/2000-es szezonban szerepelt a BL főtábláján – sorozatban a 11. hazai európai kupamérkőzésén nem talált legyőzőre, otthon 2015 novemberében kapott ki legutóbb.

A párharcnak óriási anyagi tétje is van, mivel a BL csoportkörébe jutás jelentősen több pénzt ér, mint a vesztesnek az Európa-liga főtábláján való szereplés: eddig mindkét csapat 6,4 millió eurót (körülbelül 2,3 milliárd forint) keresett a selejtezőben, amelyik gárda innen továbbmegy, az további 15,25 millió euróval (5,5 milliárd forint) gazdagodik, míg az El-csoportkör 2,92 millió eurót (1 milliárd forint) ér.