Nem ment a játék idegenben a Sepsi OSK-nak / Fotó: Henning János (archív)

A Sepsi OSK felettébb döntetlenszagú mérkőzésen, verhető ellenféltől szenvedett vereséget, az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának szombati játéknapján.

A sepsiszentgyörgyiek Fülöp révén jutottak előnyhöz az első félidőben, majd a Concordia kiegyenlített. A 90. percben még úgy tűnt, 1–1-es döntetlen lesz a vége, ám a csereként beállt Bumba a véghajrában eldöntötte a három pont sorsát. A piros-fehérek nyolcadik alkalommal hajtottak fejet, vasárnap a FCSB-vel találkoznak.

A helyenként meglehetősen alacsony iramú, technikailag gyenge színvonalú mérkőzés 18. percében a vendég Sepsi OSK jutott előnyhöz. Burlacu ívelt előre Hadnagyhoz, aki mesterien tálalt Fülöp István elé, az izomszakadásból felépült támadó pedig kapásból bevágta, eggyel vezetett az OSK.

A 31. percben Fejér is megmutatta mire képes, Deaconu távoli szabadrúgása veszélyesen tekeredett a felső sarok fele, de a 22 éves hálóőr útját állta. Alig két perc elteltével azonban már ő is tehetetlennek bizonyult, amikor óriásit hibázott a piros-fehér védelem, Bawab lapos beadását Batin senkitől sem zavartatva lőtte hálóba (1–1).

A szünet után enyhe mezőnyfölénybe került az OSK, kontráik továbbra is több lehetőséget hordoztak magukban, ám próbálkozásaik erőtlenek voltak. Az 57. percben Astafei gyengén lőtt kapura, majd két perc múlva a csapatkapitány Hadnagy cselezett le mindenkit, kapura tartó lövése viszont Marc kezéről pattant ki, Cojocaru játékvezető nem észlelte az esetet, hiába reklamáltak büntetőt a sepsiszentgyörgyiek.

Ezt követően leginkább szabálytalankodásban jeleskedtek a felek, és úgy tűnt mindkét csapat elégedett a döntetlennel, mígnem a hosszabbítás 2. percében az addig jól játszó Oros hatalmasat hibázott a kapu előtt, az elveszített labdára lecsapó Bumba pedig köszönte szépen a lehetőséget és megszerezte csapatának a győztes találatot. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna.

Concordia Chiajna – Sepsi OSK 2–1 (1–1), gólszerzők: Batin (34.), Bumba (90+2.), illetve Fülöp (18.).

Chiajna: Bălgrădean – Patache, Enza-Yamissi, A. Marc., Albu, Babic (Bucșa 76.), Deaconu, Bawab (Bumba 84.), Cristescu (Grădinaru 46.), Batin, C. Bud. Sepsi OSK: Fejér – Burlacu, Ursu, Oros, Grecu – Ghinga, Petrovikj – Astafei, Fülöp (Huiban 70.), Petre (Dima 60.) – Hadnagy (Nikolic 76.). Sárgalap: Babic (49.), Albu (54.), Bawab (71.), Grădinaru (88.), illetve Burlacu (38.), Ursu (48.), Fülöp (56.), Grecu (78.).

A 12. forduló eddigi eredményei: Krajova–Voluntari 1–1, Juventus – Medgyesi Gázmetán 1–1, Jászvásár – Temesvár 1-1. A FCSB–Dinamo rangadó tegnapi lapzártánk után kezdődött. A mai műsor: 18 órától Botoșani–Viitorul, 20.30-tól Astra Giurgiu–Kolozsvári CFR.

A Sepsi OSK vasárnap 20.30-tól a FCSB-t látja vendégül a brassói Tineretului Stadionban, a nagy érdeklődésre való tekintettel már kedden elkezdődik a jegyértékesítés a mérkőzésre. Az érdeklődők a klub székhelyének a bejárata mellett található jegyirodában (a Bertis Pub szomszédságában) válthatnak belépőket 15–18 óra között.