A belga válogatott 2–1-re nyert Brazília ellen az oroszországi labdarúgó-világbajnokság második negyeddöntőjében, és a négy között Franciaországgal találkozik.

Fernandinho 13. percben esett öngóljával és Kevin De Bruyne 31. percben lőtt találatával a szünetben már 2-0-ra vezetett az európai együttes, s ugyan a csereként beállt Renato Augusto a 76. percben szépíteni tudott, az egyenlítés már nem jött össze a dél-amerikaiaknak. Ezzel biztossá vált, hogy csak európai csapat kerül a négy közé, azaz a világbajnokot is az öreg kontinens fogja adni.

Az immár 24 meccs óta veretlen belgák másodszor kerültek be elődöntőbe vb-n, ezt megelőzően 1986-ban voltak négy között. A következő ellenfelük a francia együttes lesz, kedden, Szentpéterváron. A brazil válogatott a németek elleni 2002-es győztes vb-döntő óta mind az öt egyenes kieséses vb-meccsét elvesztette, amikor európai csapattal találkozott. Tite irányítása alatt 26. meccsén ez volt a Selecao második veresége (2 vereség, 4 döntetlen és 20 győzelem, 54 szerzett és 8 kapott gól), de tétmeccsen az első.

negyeddöntő:
BelgiumBrazília 2–1 (2–0)
Kazany, 42 873 néző, v.: Milorad Mazic (szerb)
gól: Fernardinho (13., öngól), Kevin De Bruyne (31.), illetve Renato Augusto (76.)
sárga lap: Alderweireld (47.), Meunier (71.), illetve Fernandinho (85.), Fagner (90.)

Belgium:
Thibaut Courtois – Jan Vertonghen, Vincent Kompany, Toby Alderweireld – Thomas Meunier, Marouane Fellaini, Axel Witsel, Nacer Chadli (Thomas Vermaelen, 83.) – Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku (Youri Tielemans, 87.), Eden Hazard

Brazília:
Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo – Willian (Roberto Firmino, a szünetben), Paulinho (Renato Augusto, 73.), Philippe Coutinho, Fernandinho, Neymar – Gabriel Jesus (Douglas Costa, 58.)

13. perc:
Chadli szöglete után, Kompany csúsztatása nyomán a menteni igyekvő Fernandinho jobb felkarjára pattant a labda, amely onnan védhetetlenül a hálóba csapódott, öngól (1-0).

Fernandinho öngólja a Belgium-Brazília vb-negyeddöntőben (Fotó: EPA/Tatyjana Zsenkovics)

31. perc:
Lukaku lódult meg nagy léptekkel a saját térfeléről, egy csel után jobbra passzolt De Bruyne-hez, aki 16 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba bombázott (2-0).

Kevin De Bruyne gólja a Belgium-Brazília vb-negyeddöntőben (Fotó: MTI/AP/Andre Penner)

76. perc:
Coutinho adott be, s a csereként beállt Renato Augusto két belga védő között felemelkedve, hét méterről a bal alsó sarokba fejelt (2-1).