A görög Sztefanosz Cicipasz nyerte meg a férfi tenisz ATP-világbajnokságot Londonban, miután a vasárnapi fináléban játszmahátrányból diadalmaskodott az osztrák Dominic Thiem felett.

A kevés bréklehetőséget hozó első szettet 1 óra 9 perc után az ötödik helyen kiemelt osztrák játékos nyerte meg, aki a rövidítésben kerekedett hatodikként rangsorolt görög riválisa fölé. A második játszma elején Thiem játéka teljesen szétesett, Cicipasz ezt kihasználva két brékkel gyorsan meglépett 4:0-ra, majd ilyen előnyből kiszerválta a szettet. Az első négy labdamenetben az osztrák mindössze két pontot hozott össze: saját szervajátékai során egyet-egyet.

Következett a döntő szett, amelyben a végig stabilabb játékot nyújtó Cicipasz 1:1 után brékelőnybe került, amit a rendkívül hullámzó Thiem 2:3 után tudott visszavenni. Miután a folytatásban mindkét játékos hozta a szervagémjeit, ismét a rövidítésre maradt a döntés, ahol előbb a közönség szimpátiáját maga mellett tudó görög tudott meglépni 4–1-re, majd az osztrák egyenlített.

Több fordulat és Thiem-pont azonban már nem volt a mérkőzésben, amelyet Cicipasz az első meccslabdájával le tudott zárni. Az összecsapás 2 óra 35 percig tartott. Cicipasz tavaly még a huszonegy év alatti világbajnokságot nyerte meg, ezúttal viszont már a legjobbak között diadalmaskodott. (Háromszék)