MTI/Kovács Tamás

A Koreai Köztársaságban folytatódott a 18. „vizes” vb úszódöntőinek sorozata és hullani kezdtek a világcsúcsok is.

A 4x200-as női gyorsváltót az ausztrálok nyerték miután 7:41.50 perccel a múltnak adták a kínaiak tízéves világcsúcsát (7:42.08p). A második helyen végzett amerikaiak is Amerika-csúcsot (7:41.87p) úsztak, míg a magyarok a hatodik helyen zártak a németek és a japánok előtt.

A férfiak hasonló versenyszámát is az ausztrálok nyerték, Óceánia-csúccsal: 7:00.85p. Az oroszok 7:01.81p, az amerikaiak pedig 7:01.98p után értek célba.

Amerika-csúccsal (52.04mp) Simone Manuel megvédte világbajnoki címét 100 m gyorson, az ausztrál Cate Campbell (52.43mp) és a svéd Sarah Sjöström (52.46mp) előtt.

Világcsúccsal nyerte a 200 m mellet az orosz Anton Csupkov (2:06.12p), az ezüstérmet az ausztrál Matthew Wilson (2:06.68p), a bronzot pedig a japán Ippej Vatanabe (2:06.73p) szerezte meg.

Az alig 17 esztendős Regan Smith már az elődöntőben porba döntötte a honfitárs Missy Franklin 2012-es világcsúcsát és 2:03.35 perc után csapott célba 200 m háton. A döntőt is ő nyerte 2:03.69 perccel, megelőzve az ausztrál Kaylee McKeownt (2:06.26p) és a kanadai Kylie Masset (2:06.67p). Burián Katalin (2:08.65p) a hetedik, Hosszú Katinka (2:10.08p) pedig a nyolcadik helyen zárt.

50 m gyorson az amerikai Caeleb Dressel 21.04 mp-es vb-csúccsal nyert, két ezüstérmet osztottak, miután a brazil Bruno Fratust és a görög Kristian Gkolomeevet a századmásodpercek sem tudták elválasztani.

Dressel (49.66mp) a 100 m pillangót is megnyerte az orosz Andrei Minyakov (50.83mp) és a dél-afrikai Chad le Clos (51.16mp) előtt, Milák Kristófot egy tizedmásodperc választotta el a bronzéremtől, negyedik lett.

Sjöström (25.02mp) végre nyerni tudott: 50 m pillangón a holland Ranomi Kromowidjojót (25.35mp) és az egyiptomi Farida Osmant (25.47mp) győzte le.

800 m gyorson az amerikai Katie Ledecky (8:13.59p) visszavágott az olasz Simona Quadarellának (8:14.99p) az 1500-on elszenvedett vereségért, az ausztrál Ariarne Titmus Óceánia-csúccsal (8:15.70p) lett harmadik.

A 4x100 méteres vegyes gyorsváltót világcsúccsal (3:19.40p) nyerték az amerikaiak, az ausztrálok Óceánia-csúccsal (3:19.97p) végeztek a második helyen, a franciák (3:22.11p) pedig a harmadikon.

A férfi vízilabda-tornát az olaszok nyerték (10-5 a spanyolokkal), magyarok elvesztették a kisdöntőt: 7-10 (1-2, 2-2, 2-2, 2-4) a horvátokkal. Maro Jokovics 6 gólt dobott ugyanannyi kisérletből, a másik oldalon Manhercz Krisztián és Hárai Balázs is két-két alkalommal talált be. Az elődöntőkben: Olaszország-Magyarország 12-10, Spanyolország-Horvátország 6-5.

A hölgyeknél érvényesült a papírforma, a döntőben az amerikaiak 11-6-ra verték a spanyolokat. A bronzmeccset az ausztrálok nyerték: 10-9 a magyarokkal.