Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma

Dunaszerdahelyen, a MOL Arénában február 16-án az örök riválissal, a pozsonyi Slovannal mérte össze erejét az FC DAC a Fortuna Liga 19. fordulójában. A rekord nézőszámot beállító, telt házas MOL Arénában 12 135 néző foglalt helyet a négy lelátón. A hazai győzelem azonban elmaradt, a Slovan továbbra is veretlen idegenben.

A tavaszi idénynyitó mérkőzés volt az első olyan összecsapás, amelyre a befejezett MOL Arénában került sor. A játékosok között is érezhető volt a várakozás. A szurkolók részéről pedig hatalmas volt az érdeklődés. Órákkal a kezdősípszó előtt már zsongott Dunaszerdahely. Mindenki óriási izgalommal várta, mi fog történni a rangadó 90 percében.

Fergeteges hangulatban zászlókkal, füsttel, élőképpel, tapsviharral, énekkel, szurkolással kezdődött a mérkőzés. Talán nem is volt olyan szurkoló és játékos, akinek az adrenalintól nem dobogott gyorsabban a szíve.

A közel 400 Slovan drukker is alaposan kitett magáért, hallatni próbálták a hangjukat, de csak az esélytelenek reménysége maradt nekik, hiszen a hazai drukkolók mellett elveszett a próbálkozásuk.

[caption id="attachment_243859" align="aligncenter" width="695"] Harc a labdáért (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)[/caption]

Már az ötödik percben szöglethez jutott a Slovan. A DAC rákontrázott, de az indítás kirúgással fejeződött be. Nagy iramban játszott mindkét csapat. A Slovan ismét szögletrúgásból került helyzetbe a 15. percben. A lehetőséget nem tudták értékesíteni, ám a sárga-kékek két szögletükből sem tudtak előnyt kovácsolni. A 22. percben Jedlička bravúrjára volt szükség, hogy ne kerüljön előnybe a pozsonyi csapat. Négy perccel később Kalmár szabadította fel a DAC kapuját.

A játékosokon érződött a mérkőzés tétje, pattanásig feszültek az idegeik, felpaprikázottságuk az elkövetett szabálytalanságokkor mutatkozott meg.

A félidő utolsó öt percében szép passzokkal altatták a pozsonyiakat a kapu előtt a sárga-kékek, a pontos átadásoknak köszönhetően Vida Kristopher szép rúgása komoly veszélyt jelentett. A 43. percben végül igazi helyzetbe került a hazai csapat. Az indítást Taiwo elérte, átadását Tretyakov bombázta, ám a kapus, Greif kivédte. Az utolsó percben a Slovan szögletből indított támadása alig pár centivel ment el a kapufa mellett. A félidő eredménye 0:0.

[caption id="attachment_243860" align="aligncenter" width="695"] Hyballa tombol (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)[/caption]

A második félidő első percében Jedličkáé volt a főszerep, mert a Slovan agresszív támadását ismét sikeresen kivédte. Tretyakov a bal szélen kétszer is remekül iramodott meg, le is futotta a védőket, a beadásai jól érkeztek a kapu elé, a befejező játékos Taiwo azonban lemaradt ezekről.

A szurkolók még erősebb fokozatba kapcsoltak. A kívülálló nem is gondolta volna, hogy ilyen hangerővel tudják buzdítani a csapatot. Hihetetlen ritmusban zengett a MOL Aréna.

A 61. percben meghűlt a levegő, egy szabadrúgásból betalált a Slovan, de a bíró les miatt nem adta meg. A következő pillanatban a DAC már a Slovan kapujára tört, de a bíró kifelé szabadrúgást ítélt. Tretyakov 20 méterről bombázott, Kalmár szabadrúgást lőtt, Blackman a pattogó labdát tűzte a kapura, de a vezető találat nem született meg. A Slovan lendülete sem csökkent. Ám egyre több szabálytalanságot követtek el a játékosok. Ezek már a taktikai harc részei voltak. Kóstolgatás, ki bírja jobban a feszültséget, kinél szakad el hamarabb a cérna. A beszoruló sárga-kékek hálóőre ma kivédte a pozsonyiak „szemét” is. Ám a megítélt 11-est nem tudta hárítani. FC DAC-Slovan 0:1.

[caption id="attachment_243861" align="aligncenter" width="695"] Csalódottság (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)[/caption]

Szabálytalanságok, cserék, időhúzás, a pozsonyi szurkolók szidalmai a magyarság ellen, a bíró döntései elleni szurkolói füttyök jellemezték az utolsó perceket.

Vajon lesz valaki a DAC játékosai között, aki az utolsó percekben kihozza döntetlenre az eredményt, mint eddig annyiszor?
Ha a szurkolókon múlott volna, beszurkolták volna az egyenlítő találatot.

Ne feledjük: „Az érzés a kapukon kívül is él…”

***

DAC: Jedlička – Koštrna, Huk, Šatka, Blackman (85. Kone) – Vida M., Kalmár, Herc (85. Ronan) – Vida K., Taiwo (80. Čmelík), Tretyakov

Slovan: Greif – Suchockij, Božikov, Bajrić, Apau (37. Medvedev )- De Kamps, Ljubičić, Moha, Holman (86. Guzmics), Čavrić (91. Dražić) – Šporar