Küzdelmes mérkőzést játszott Kolozsváron a CFR és a Rennes (Fotó: Riti Attila)

Négy forduló után egyetlen pontra van a továbbjutástól a román bajnok CFR, miután a kolozsvári csapat másodszor is legyőzte a Rennes-t az Európa-liga csoportkörében.

A francia kupagyőztes idegenben is már az első perctől kezdve támadólag lépett fel, de támadóinak lövései hiába voltak pontosak, egyikben sem volt elég erő, hogy túljárjon Giedrius Arlauskis eszén. A CFR litván kapusa a 35. percben, M'Baye Niang fejesénél védett igazán nagyot, amikor a jobb felső sarokból tolta ki a labdát. A kolozsvári csapat főként az ex-újpesti Lacina Traoré felé ívelgetett labdákkal próbált támadni, de az elefántcsontparti csatár egyszer sem tudott kapura fordulni.

A második félidőben is folytatódott Arlauskis kapujának ostroma, de sem Raphinha 2 méterről, sem Bourigeaud 35-ről nem tudott túljárni a kolozsvári kapus eszén. A legtöbb gondot éppen csapattársa, Kevin Boli okozta neki egy túl erős hazaadással, de ekkor is szögletre ütötte a labdát.

A kihagyott helyzetek a hajrában bosszulták meg magukat, amikor Deac szöglete után a csereként beállt Mario Rondón a franciák kapujába fejelte a labdát. A venezuelai támadót két perccel később egy nyújtott lábbal történő szabálytalanságért kiállította Tiago Martins portugál játékvezető, ám a kolozsvári nézők mindent megbocsájtottak neki, amikor a negyedik ráadás percben támadó szabálytalanság miatt nem adta meg Siebatcheu gólját, így nem egyenlített a Rennes, maradt az 1–0.

Idehaza sem kapott ki a Ferencváros a CSZKA Moszkvától

Az idegenbeli siker után a Ferencvárosban a Groupama Arénában gól nélküli döntetlent játszott a CSZKA Moszkvával az Európa-liga H-csoportjának 4. fordulójában. A csoport másik mérkőzésén az Espanyol odahaza hat gólt rúgott a Ludogorecnek!

Néha ennyin múlik a siker… (Fotó: Török Attila)

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
H-CSOPORT
Ferencváros–CSZKA Moszkva (orosz) 0
–0
Budapest,
Groupama Aréna, 18 153 néző. Vezette: Sztavrev (északmacedón)
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics G., Botka, Blazic, Civic – Ihnatenko, Haratin, Skvarka (Varga R., 84.) – Zubkov, Nguen (Frimpong, 90.) – Boli (Isael, 81.). Vezetőedző: Szerhij Rebrov
CSZKA Moszkva: Akinfejev – Karpov, Gyivejev, Magnússon (Nababkin, 81.) – Mário Fernandes, Vlasic, Ahmetov (Bistrovic, 58.), Obljakov, Bijol (Kucsajev, 63.) – Csalov, A. Sigurdsson. Vezetőedző: Viktar Hancsarenka
Kiállítva: Nababkin (92.)

Az orosz szurkolóknak meg sem kottyant a 7 Celsius-fok.

A múlt héten Moszkvában már hó hullott, így a Budapestre érkező CSZKA-fanatikusok közül néhányan kabát nélkül, rövid ujjú pólóban ültek fel a Groupama Aréna lelátójára. A történelmi viseletből azonban nem engedtek, néhányuk fején ott díszelgett az usanka – míg a fülekkel ellátott szőrmesapka használata manapság egyre nagyobb divat a hétköznapokban, korábban a hadseregben rendszeresített változata jó szolgálatot tett a téli hadviselés során.

S ha már a múlt: a Ferencváros egyébként is történelmi napon fogadta az orosz együttest: 1917. november 7-én a „nagy” októberi forradalom során a bolsevikok megdöntötték az ideiglenes kormányt, s a hatalmat a szovjetek – vagyis munkástanácsok – kezébe tette le.

Ilyen kemény harcokra ezen a csütörtökön nem kellett készülni, ám a balhé azért nem maradt el.

Az orosz huligánok Lengyelországból, Bulgáriából és Szerbiából érkező társaikkal egészültek ki, és noha a stadion környékén a magyar rendőrség semmit nem bízott a véletlenre, lovas és rohamrendőrök kísérték szektorukba a vendégeket, a Nagyvárad tér környékén elcsattant egy-két pofon, sőt néhány vendégultrát alaposan „megruháztak”…

A pályán sem volt hiány ütközetből, a futballisták nagy elánnal vetették magukat a küzdelembe, rövid idő alatt többször is villant a sárga lap, a Ferencvárosnak pedig nagyon nem jött jól, hogy két védekező középpályása, Haratin és Ihnatenko is figyelmeztetésben részesült, hiszen innentől mindkettőjüknek óvatosabban kellett bánniuk az orosz támadókkal. Rebrov az oldalvonal mellett vakargatta is a fejét, hiszen a középpályán egyébként is alaposan meg volt kötve a keze, a sérüléssel bajlódó Sigér hiányában nem tudta a Moszkvában is jól bevált taktikát alkalmazni, azaz három védekező típusú középpályással kezdeni. A magyar bajnok és a CSZKA Moszkva is próbált türelmesen játszani, egyik gárda sem siettette a támadásokat, amint labdához jutott az ellenfél, rögtön a kapujuk előterébe húzódtak a játékosok, és nem adtak területet a másiknak. Akadt néhány helyzet is, a legnagyobbat Boli rontotta el a szünet előtti pillanatokban.

Az első félidőben kevés lehetőség adódott, a fordulás után azonban két hatalmas helyzet is kimaradt.

Előbb Blazic lőhette volna be pályafutása egyik legfontosabb gólját, ám a középhátvéd közelről hibázott – nem hiába akarta mérgében szétharapni a mezét –, majd jött a CSZKA, és az oroszok is kihagyták a kihagyhatatlant… A mérkőzés nagy részére egyébként is ez volt a jellemző, egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni, hol a hazaiak, hol a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, egyik csapat vezetése sem lett volna meglepő a hajrára fordulva. Nem sokkal később Zubkov szabadrúgása tréfálta meg kis híján a rutinos Akinfejevet, majd hogy a vendégek se maradjanak le, kis híján átpöccintették a labdát Dibuszon és a gólvonalon. Ekkor nagyon úgy tűnt, a két csapat hiába tesz meg mindent, ezen az estén képtelenek a másiknak gólt rúgni. Rebrov sem akarta megbontani a csapatot, az utolsó tíz percig kivárt első cseréjével, akkor a támadó szellemű Isaelt küldte pályára, alighanem azzal a szándékkal, a brazil hátha villan egyet és eldönti a mérkőzést.

Gól azonban nem esett, ami egyfelől azt jelentette, hogy a CSZKA Moszkva megszerezte első pontját a csoportkörben, másfelől a Ferencváros újabb pontot gyűjtött, és négy fordulót követően immár öt pontja van. A magyar bajnok ezen az estén is keményen küzdött, és két körrel a csoportkör vége előtt reális esélye maradt a továbbjutásra.