A Sepsi OSK hamar hátrányba került, azonban a második félidőben a cserejátékosoknak köszönhetően fordítani tudott, így először ünnepelhetett győzelmet a 2020–2021. évi élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A sepsiszentgyörgyi együttes az FC Voluntari vendégeként gyűjtötte be a három pontot az Anghel Iordănescu Stadionban.

Fotók: ProSport

Rosszul kezdődött az 5. forduló nyitómérkőzése a háromszéki csapat számára, ugyanis a 4. percben már hátrányba került. Răzvan Grădinaru erős távoli lövését Niczuly Roland hárítani tudta, a kipattanó Sebastian Mailat elé került, aki kapásból a hálóba továbbított (1–0).

A Sepsi OSK nem sokkal később egyenlíthetett volna, viszont Victor Râmniceanu előbb Bogdan Mitrea szabadrúgását, majd Pavol Šafranko megpattanó próbálkozását is védte. Az első félidőben inkább a házigazdák voltak aktívabbak támadásban, több helyzetet alakítottak ki, bár a mezőnyfölényük nem eredményezett újabb gólt, miután Ion Gheorghe kevéssel mellé rúgta a labdát, Mailat lövését védte Niczuly, Florin Ștefan pedig kétszer is az utolsó pillanatban mentett Jefte Betancur elől. Eközben a vendégek többnyire a bal szélen próbálkoztak vagy előreívelésekkel igyekeztek helyzetbe hozni szlovák csatárukat.

Leo Grozavu vezetőedző a szünetben Florin Purece és Bryan Nouvier pályára küldésével próbálta felrázni a székelyföldi csapat támadójátékát. A szakember elképzelése eredményes volt, hiszen az 55. percben a két cserejátékos hozta össze az egyenlítő találatot. Nouvier előkészítését Purece a tizenhatos vonaltól védhetetlenül a jobb felsőbe lőtte (1–1). Ezt követően a sepsiszentgyörgyi együttes fölényben játszott, többet kezdeményezett, beszorította saját térfelére ellenfelét, amely sikertelenül próbálkozott ellentámadásokkal.

A folytatásban egy ideig egyik csapat sem tudott újabb helyzetet kidolgozni, majd a 83. percben a Sepsi OSK megszerezte a vezetést. Nouvier bal oldali beívelését a szintén csereként pályára lépő Fülöp Loránd a védője mellett felugorva a bal alsó sarokba fejelte (1–2). A hajrában Šafranko növelhette volna a vendégek előnyét, azonban lövése az oldalhálót találta el.

1. Liga, alapszakasz, 5. forduló: FC Voluntari–Sepsi OSK 1–2 (1–0).

Voluntari, Anghel Iordănescu Stadion. Vezette: Marius Avram (Bukarest). Voluntari: Râmniceanu – Vlad, Armaș, Balaur, Costin (Puel, 56.) – I. Gheorghe (Bortoneanu, 79.), Pablo, Căpățînă – Grădinaru (Lopes, 79.), Eric (Betancor, 10.), Mailat. Vezetőedző: Mihai Teja. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Bouhenna, B. Mitrea, Ștefan (Nouvier, 46.) – Kovács (Purece, 46.), Fofana (Fülöp L., 58.), Dragomir (Aganović, 7.) – Golofca (Bajrovic, 79.), Šafranko, Ștefănescu. Vezetőedző: Leo Grozavu. Gólszerzők: Mailat (4.), illetve Purece (55.), Fülöp L. (83.). Sárga lap: B. Mitrea (32.), Ștefănescu (45+1.), Nouvier (86.), Šafranko (90+4.).

További eredmény: FC Argeș–Craiova 1–2 (gólszerzők: Honciu 88., illetve Cicâldău 9., Koljić 15.).

A 6. forduló programja: * október 2.: Craiova–Jászvásári Poli (21 óra) * október 3.: Sepsi OSK–FC Argeș (15.30 óra), Astra Giurgiu–FC Voluntari (18 óra), FCSB–FC Dinamo (21 óra) * október 4.: FC Botoșani–Chindia Târgoviște (13.30 óra), Medgyesi Gázmetán–FC Hermannstadt (18.30 óra), FC Viitorul–Kolozsvári CFR (21.30 óra) * október 5.: Aradi UTA–Academica Clinceni (21 óra).