A sepsiszentgyörgyi csapat szombaton gól nélküli döntetlent játszott a címvédő Kolozsvári CFR vendégeként az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában.

A Sepsi OSK kilencedik nekifutára sem tudta legyőzni a Dan Petrescu irányította bajnokot, azonban a háromszéki csapatnak másodszor sikerült pontot rabolnia a kolozsvári együttestől, először a kincses városban.

Fotó: cfr1907.ro

A szerdai hosszabbítást és tizenegyespárbajt követően elvesztett Bajnokok Ligája-selejtező után Dan Petrescu vezetőedző nyolc helyen változtatott a kezdőcsapatán. A vendégek számára kezdődhetett volna jobban is a találkozó, hiszen a 8. percben Gabriel Vașvari sérülés miatt kénytelen volt elhagyni a pályát, helyére a guineai Boubacar Fofana érkezett, aki így bemutatkozott piros-fehér mezben.

Az első félidőben több lehetősége volt a mezőnyfölényben játszó címvédőnek, viszont Niczuly Roland kiváló formában védett. A kézdivásárhelyi születésű kapus az első fél órában előbb Ciprian Deac közeli fejesét, majd egy szöglet után Andrei Burcă fejes próbálkozását hárította. A Sepsi OSK szervezetten védekezett, bár a támadójátékában nem volt átütő erő, mindössze egyetlen kapura lövést jegyezhetett. A mérkőzés elején Marius Ștefănescu kapura tartó bal oldali beadását a figyelmes Cristian Bălgrădean kiöklözte.

A szünethez közeledbe a házigazdák vezetést szerezhettek volna, Cătălin Itu jobb oldali beívelését Mario Rondón sarokkal továbbította kapura, amelyet Niczuly bravúrral védett, majd a kipattanót ismét a venezuelai csatár szúrta rá, azonban a háromszéki hálóőr ezúttal is elemében volt.

A második játékrészben is a Kolozsvári CFR uralta a játékot, bár Ovidiu Hoban erőtlen, lapos lövését Niczuly könnyedén védte. Az 56. percben a csereként beállt Bryan Nouvier a tizenhatos terület jobb oldalánál szabálytalankodott Mateo Sušić ellen, így a játékvezető tizenegyest ítélt, amelyet Ciprian Deac a bal kapufára lőtt.

A hazai csapat a folytatásban beadásokkal próbálkozott, amelyeket Niczuly hatástalanított. A Sepsi OSK nem veszélyeztette Bălgrădean kapuját, inkább a védekezésre koncentrált. Mindkét csapat sokat szabálytalankodott, a játék élvezhetetlenné vált az utolsó negyed órában. A 89. percben egy szabadrúgás után Mike Cestor a bal alsóba fejelt, azonban a francia hátvéd lesen volt, így érvénytelenítették a találatot. A háromszéki együttes elérte célját, a kiválóan védő Niczuly Roland és a hatékony védelem pontot szerzett a kincses városban a tíz nap alatt már negyedik mérkőzését játszó bajnok ellen.

1. Liga, alapszakasz, 2. forduló: Kolozsvári CFR–Sepsi OSK 0–0.

Kolozsvár, Dr. Constantin Rădulescu Stadion. Vezette: Adrian Viorel Cojocaru (Galac). CFR: Bălgrădean – Butean, Cestor, Burcă, Sušić – Păun (Đoković, 70.), Hoban (Bordeianu, 89.), Itu (Petrila, 69.) – Costache (Debeljuh, 46.), Rondón (Golofca, 89.), Deac. Vezetőedző: Dan Petrescu. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Bouhenna, B. Mitrea, Ștefan – Achahbar (Bajrovic, 46.), Vașvari (Fofana, 8.), Purece, Aganović (Fülöp L., 83.) – Carnat (V. Mitrea, 83.), Ștefănescu (Nouvier, 46.). Vezetőedző: Leo Grozavu. Sárga lap: Itu (66.), illetve Fofana (87.), B. Mitrea (90+2.).

További eredmények: Medgyesi Gázmetán–FC Argeș 2–0 (gólszerzők: Bačo 41., Dumitru 52.), Aradi UTA–FC Voluntari 0–0, FC Hermannstadt–Academica Clinceni 2–2 (gsz.: Bălan 27., Fortes 90+1., illetve Patriche 67., Șerban 90+6.), FC Botoșani–Jászvásári Poli 4–0 (gsz.: Keyta 67., Dugandžić 83., 89., Ofosu 84.).

Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság két hétig szünetel, ugyanis Nemzetek Ligája mérkőzéseket rendeznek. Magyarország csütörtökön Törökországban játszik, illetve vasárnap az orosz válogatott látogat a Puskás Arénába, míg Románia pénteken Észak-Írország nemzeti csapatát fogadja, valamint jövő hétfőn Ausztria vendége lesz. A sepsiszentgyörgyi csapatból Florin Ștefan kapott behívót Mirel Rădoi szövetségi kapitánytól.

Deaconu és Karanović távozott

A Sepsi OSK a múlt héten megvált két játékosától, a sepsiszentgyörgyi klub előbb Ronaldo Deaconu, majd Goran Karanović távozását jelentette be. A 23 éves román középpályás már talált csapatot, hiszen két évre szóló szerződést kötött az első osztályban szereplő medgyesi klubbal – pénteken gólpasszal mutatkozott be –, míg a 32 éves svájci csatár egyelőre szabadon igazolható. A székelyföldi együttes mindkét labdarúgóval közös megegyezéssel bontott szerződést, akiknek köszönik a klubért tett erőfeszítéseiket, valamint sok sikert kívánnak további pályafutásukhoz.

Deaconu az elmúlt idényben 21 bajnoki- és 4 kupamérkőzésen kapott lehetőséget. Egyetlen gólt szerzett piros-fehér mezben, az Academica Clinceni elleni találkozón szabadrúgásból volt eredményes, a Sepsi OSK pedig ennek köszönhetően győzelemmel zárta a szezont. A szerb származású svájci csatár az előző szezonban házi gólkirály volt, hiszen a bajnokságban 9 találatot jegyzett, míg a kupasorozatban 4 gólt szerzett. Összesen 33 mérkőzésen öltötte magára a háromszki csapat mezét, 29 bajnoki- és 4 kupameccsen. Mindkét játékos tavaly nyaron igazolt Háromszékre.