Fotó: Pál Zoltán (SC Csíkszereda) / jegkorongblog.hu

Teljes mértékben tétnélküli mérkőzést tudott le a Csíkszeredai Sportklub és a Vienna Capitals II. a jégkorong Erste Ligában és ez rá is nyomta a bélyegét a játékra.

Mindkét fél mondhatni tartalékosabban állt fel. A hazai oldalon is bőven akadtak pihentetett játékosok, míg a túloldalon nem volt meg a három sor. Gólfesztivál lett a vége.

Az első harmadban mindkét oldalon akadtak ziccerek, majd a 16. percben Rokaly Norbert nyitotta a gólok sorát Anyiszin önzetlen passza után. A harmad végén viszont Bauer kihasználta csapata emberelőnyét.

A második felvonás elején előbb emberhátrányban, majd egyenlő létszám mellett szerzett góllal sokkolt a bécsi alakulat. A Sportklub a felvonás második felére egy picit felpörgette a játékot, majd jött is Krasznoszlobodcev találata, hogy hamar visszaálljon a kétgólos különbség miután Piff hátrányból szerzett gólt.

Az utolsó felvonásra jobb szellemben jött ki a Sportklub és mindössze kilenc perc leforgása alatt szebbnél szebb gólokkal 5–4-re fordított. Az előnyt viszont nem sikerült megtartani. Az utolsó perchez érve a vendégek kockáztattak, lehozták remekül védő Zimmermant és a kapuslehozatalt siker koronázta: Hiltunen egyenlített.

A hosszabbítás során a vendégektől Bauer rontott szólót, míg a hazai oldalon helyzetek sokasága maradt ki. A szétlövések során a hazaiaktól Krasznoszlobodcev és Rokaly Sz. is betalált, míg a bécsiektől senki, így a bónuszpont a Sportklubnál landolt.

Eredmény
Csíkszeredai Sportklub – Vienna Capitals II. 6–5 (1–1, 1–3, 3–1, 0–0, 1–0) – sz.u.
Gólszerzők: Rokaly N. (16.), Krasznoszlobodcev (37., 65. – GWS.), Anyiszin (42.), Rejn (49.), Valchar (49.), illetve Bauer (20.), Saari (25.), Kittinger (26.), Piff (39.), Hiltunen (60.).

Mestermérleg

Don MacAdam, Csíkszeredai Sportklub: – A nézőknek lehet jó mérkőzés volt, hiszen tele volt fordulatokkal, izgalmakkal, lehetőségekkel. Ugyanakkor ez nem volt elmondható a helyzetek kivitelezésére. Több jó lehetőségünk volt, amelyekkel nem sikerült élnünk. A vendégek jól küzdöttek, remekelt a kapusuk. Nekünk problémáink voltak a speciális játékunkkal. Jó felkészülés volt a következő meccsre.

Heiskanen Santeri, Vienna Capitals II.: – Az első két harmadban a szezon legjobb arcunkat mutattuk. A legjobb hokit játszottuk. A harmadik harmadban egyre jobban fáradtunk, jöttek a hibák és a kiállítások. A fiúk viszont nem álltak le egy percre sem, annak ellenére, hogy két és fél sorral játszottunk. Büszke vagyok rájuk.