Fotók: ProSport

A Sepsi OSK hibákkal tarkított mérkőzésen újabb idegenbeli vereséget szenvedett. A piros-fehérek vasárnap 3–1 arányban kikaptak a Jászvásári Poli vendégeként az Emil Alexandrescu Stadionban az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszásának 8. fordulójában.

A moldvai csapat öt vereség és három döntetlen után először diadalmaskodott a háromszéki együttes felett.

A Mircea Rednic irányította labdarúgók az osztályozót jelentő pozícióból várták az összecsapást, így nagy szükségük volt a győzelemre, viszont az élvonalbeli helyük megszilárdítása érdekében a székelyföldi csapatnak is kellett volna legalább a döntetlen, hiszen a mérkőzést megelőzően a két együttest hat pont választotta el egymástól a rangsorban.

Az első negyedórában a szabálytalanságokról szólt a mérkőzés, bár ennek ellenére a vendégek többet birtokolták a labdát, a 25. percben mégis váratlanul a házigazdák szereztek vezetést. Niczuly Roland egy hazaadásnál nagyot hibázott, nem sikerült időben felszabadítania, Kevin Luckassen pedig lecsapott a lehetőségre, megszerezte a labdát, majd a menteni igyekvő kapus mellett könnyedén a hálóba gurított (1–0).

A hátrányba kerülő piros-fehér mezesek nem sokkal később közel álltak az egyenlítéshez, Fülöp István szöglete után Anass Achahbar lövését Rodny Cabral fejjel hárította, a kipattanó pedig szintén a holland középpályáshoz került, aki ezúttal kevéssel a jobb alsó mellé lőtt. A Sepsi OSK mezőnyfölénye a 43. percben érett góllá, Radoslav Dimitrov jobb oldali beívelése után a senkitől sem zavartatott Fülöp István a bal alsó sarkot célozta, az élvonalban debütáló, 20 éves Teodor Axinte ugyan hozzáért a labdához, a fejes viszont a kapuban landolt (1–1).

A szünet után az ellentámadásokra játszó házigazdák az 50. percben ismét vezetéshez jutottak, ugyanis a Poli egy félpályánál megszerzett labdát a piros-fehér mezesek segítségével váltott gólra. Luckassen iramodott meg bal oldalon, betört a tizenhatos területre, elviharzott Daniel Celea mellett, majd a beadását a középen érkező Răzvan Tincu a saját kapujába továbbította (2–1).

A veszélytelenül és erőtlenül játszó Sepsi OSK sorsát végül az egyik partjelző hibája pecsételte meg, mivel a 65. percben egy indításnál Lucas Chacana és Ovidiu Horșia is lesen álltak, végül előbbi előkészítését utóbbi váltotta gólra (3–1). Az utolsó negyedórában a csereként pályára lépő Ronaldo Deaconu távoli lövése ment mellé, majd Achahbar jó helyzetből lőtte a labdát Axinte kezébe, így nem meglepő, hogy a hajrában Leo Grozavu csapata esélytelen volt a pontszerzésre.

A Clinceni után a moldvai csapat is felülmúlta a háromszéki együttest, amely egyre lentebb csúszik az összesűrűsödött mezőnyben. A Jászvásári Poli március eleje óta tudott ismét hazai pályán győzni, míg a Sepsi OSK a legutóbbi tíz bajnoki meccséből mindössze egyet nyert meg, ötször döntetlent játszott és négyszer vereséget szenvedett. A Sepsi OSK és a Jászvásári Poli csütörtökön 20 órától ismét összecsap az Emil Alexandrescu Stadionban a Román Kupa-elődöntő visszavágóján.

1. Liga, alsóházi rájátszás, 8. forduló: Jászvásári Poli–Sepsi OSK 3–1 (1–1).

Jászvásár, Emil Alexandrescu Stadion. Vezette: Marcel Bîrsan (Bukarest). Jászvásár: Axinte – Cabral, Klimavičius, Frăsinescu, Șerban – Grădinaru, Passaglia, Mihalache, Horșia (De Iriondo, 79.) – Omoh (Chacana, 59.), Luckassen (Zaharia, 88.). Vezetőedző: Mircea Rednic. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov (Díaz Grassano, 46.), Celea, Tincu, Ștefan – Achahbar, Vașvari, Fülöp I. (Deaconu, 70.) – Ștefănescu (Popescu, 70.), Šafranko (Karanović, 75.), Carnat. Vezetőedző: Leo Grozavu. Gólszerzők: Luckassen (25.), Tincu (50. – öngól), Horșia (65.), illetve Fülöp I. (43.). Sárga lap: Passaglia (30.), Luckassen (83.), De Iriondo (90+1.), illetve Fülöp I. (3.), Dimitrov (20.), Celea (65.), Achahbar (81.), Carnat (82.).

További eredmények: * felsőház, 6. forduló: Medgyesi Gázmetán–Craiova 1–2 (gólszerzők: Romeo 22., illetve Mihăilă 39., Cicâldău 54.), FCSB–FC Botoșani 1–1 (gsz.: Coman 13., illetve Țigănașu 22.) * alsóház, 7. forduló: FC Viitorul–FC Dinamo 1–0 (gsz.: Ghiță 17.).

A playoff rangsora:

1. Craiova                        5              0              1              12–10    38

2. CFR                              3              1              1                7–4       36

3. FCSB                            1              3              2              11–10    28

4. Astra                             2              1              2                6–6       28

5. Botoșani                      1              2              3                6–8       28

6. Medgyes                      0              3              3                4–8       25

A playout rangsora:

1. Viitorul                         4              2              1              14–9       34

2. Voluntari                      5              2              0              10–2       27

3. Clinceni                        5              0              2                7–6       26

4. Sepsi OSK                    1              4              3              11–13    24

5. Jászvásár                     3              1              4              10–9       21

6. Hermannstadt            2              2              2                7–9       21

7. Târgoviște                    1              1              4                3–8       17

8. Dinamo                        0              0              5                1–7       17

A felsőházi rájátszás 7. fordulójának programja: FC Botoșani–Astra Giurgiu (július 10., 20:30 óra), Craiova–FCSB (július 12., 21 óra), Kolozsvári CFR–Medgyesi Gázmetán (július 13., 20:30 óra). Az alsóházi rájátszás 9. fordulójának programja: FC Viitorul–Academica Clinceni (július 10., 18 óra), FC Hermannstadt–FC Voluntari (július 11., 17:30 óra), FC Dinamo–Jászvásári Poli (július 12., 18 óra), Sepsi OSK–Chindia Târgoviște (július 13., 18 óra).