Kácser Zita / Fotó: Facebook

Szilágy megyéből és a környező megyékből, de Magyarországról, Algériából, Ausztriából, Olaszországból, Kenyából, Réunionból, Ukrajnából is érkeztek versenyzők a Zilahon első alkalommal megszervezett félmaratoni futóversenyre.

A kolozsvári Runners Clubbal közösen szervezett rendezvény több mint hétszáz versenyzője a következő versenyszámok közül választhatott: félmaraton (21 km), staféta (3x7 km), 7 km, 3 km és a gyerekek futóversenye.

Az egyik szervező, Horațiu Morar arról tájékoztatta az AGERPRES hírügynökséget, hogy a félmaratonra 170-en jelentkeztek, 20 csapat futott stafétában, a három kilométeres táv leszaladására több mint 300-an, a hét kilométeres távra mintegy 100-an vállalkoztak, és 200 gyermek is részt vett a versenyen.

A félmaratoni verseny első három díjazottja a férfiak kategóriájában három kenyai versenyző lett: Nelson Kipkogei Chetutich a 21 kilométeres távot 1 óra, 6 perc és 36 másodperc alatt tette meg. Honfitársai, Gideon Kipkemboi Kosgei és Benard Kitur futottak be másodikként, illetve harmadikként a célba.

A nők csoportjában az ukrajnai Valentina Kiljarskaja lett a győztes, ő 1 óra, 18 perc és 26 másodperc alatt futotta le a félmaratoni távot. Magyar vetélytársa, Kácser Zita csak 4 másodperccel maradt le utána, a harmadik helyezett pedig a zilahi Paula Todoran lett.