A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 10. fordulójában a Ferencváros hazai pályán remek győzelmet aratott a csoport második helyezettje, a CSM Bucuresti felett, noha az első félidőben még a vendégek vezettek.

Háfra Noémi öt góllal vette ki a részét a Ferencváros sikeréből (Fotó: Török Attila)

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

CSOPORTKÖR, 10. FORDULÓ

A-CSOPORT

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–CSM BUCURESTI (román) 31–27 (14–16)

Elek Gyula Aréna, zárt kapuk mögött. V: Novikov, Rozskov (ukránok)

FTC: Bíró B. – Malestein 4 (2), KLUJBER 5, KOVACSICS 3, BEHNKE 3, BÖLK 5, Schatzl Nadine 3. Csere: Janurik (kapus), Csiszár-Szekeres, Szucsánszki, HÁFRA N. 5, Kisfaludy, Márton G. 2, Kovács Anett 1, Stolle. Edző: Elek Gábor

BUCURESTI: Dedu – Moisa, A. Klikovac 1, Omoregie 1, PINTEA 4, NEAGU 9 (4), Dembélé 2. Csere: J. Grubisic (kapus), B. LAZOVIC 7, Smeets, C. Martín 3, Jipa. Edző: Adrian Vasile

Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–3. 11. p.: 7–3. 15. p.: 9–5. 20. p.: 11–11. 25. p.: 12–13. 38. p.: 19–19. 46. p.: 23–22. 49. p.: 24–25. 53. p.: 26–26

Kiállítások: 6, ill. 2 perc

Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4

MESTERMÉRLEG

Elek Gábor: – Egyértelműen az volt a tervünk, hogy minél nagyobb iramra és sebességre késztessük a riválist. Mindezek ellenére a védekezésünk sokáig nem működött megfelelően. Tudom, hogy milyen érzés, amikor egy csapat lemerül a hajrára, de ez most hála istennek nem nekünk okozott problémát.

Adrian Vasile: – Az FTC hatvan percen keresztül nyomás alatt tartott minket és megérdemelte a győzelmet. Negyvenöt percig jó meccset vívtunk, de a hajrában kiütközött, hogy nincs megfelelő rotációs lehetőségünk és november közepe óta nem játszott együtt a csapatunk, a koncentrációval is akadtak problémáink.

A csoport másik mérkőzésén
Vipers Kristiansand (norvég)–Team Esbjerg (dán) 28–28

ÖSSZEFOGLALÓ

Az FTC a CSM Bucuresti ellen kezdte meg az idei BL-meccsek sűrű sorát. Míg az őszi összecsapással ellentétben Elek Gábor a teljes keretre számíthatott, a román csapatból többen (Dragana Cvijics, Alexandrina Barbosa, Gabriela Perianu) is hiányoztak sérülés miatt. Ráadásul az ellenfél még nem játszott meccset a decemberi Eb óta, míg a Fradi már túl volt három bajnokin. Mivel továbbra sem lehet nézőket beengedni, így a népligeti együttes kérvényezte az EHF-nél, hogy igazi otthonában, az Elek Gyula Arénában rendezhesse meg a találkozót, amire engedélyt is kapott.

Jól kezdett a Fradi, Adrian Vasilének már a 11. percben időt kellett kérnie, a CSM ugyanis 7–3-as hátrányba került. Klujber Katrin és Emily Bölk is eredményesen játszott a hazaiaknál. Mivel a bukarestiek keveset tudtak cserélni belső posztokon, az FTC, amikor csak lehetősége nyílt rá, próbálta gyorsan felvinni a labdát, míg az ellenfél inkább csak felsétált a támadásaihoz.

Az elején még aránylag jól állt a lábán a hazai együttes védekezése, bár ekkor is előfordult, hogy a játékosok elszámították magukat, Bíró Blanka azonban többször is útját állta a román lövéseknek. Ezzel együtt, amikor 11–10-re felzárkózott a CSM, Elek rakta le a T betűt, nagyobb összpontosítást és több ütközést kérve védekezésben. A románok előtte rendre meg tudták játszani a beálló Crina Pinteát, vagy éppen a rutinos Carmen Martínt a jobb szélen.

A félidő utolsó 12 percében már csak háromszor talált be a Fradi, a CSM ezt kihasználva 16–14-re fordított a szünetig. A magyar csapat a csereként beálló Háfra Noémi góljaival próbálta tartani a lépést. Elek kapuscserével is élt, de Janurik Kinga sokszor került kiszorított helyzetbe. Barbara Lazovic találta meg a réseket, de Cristina Neagu a góljai mellett a társait is kiszolgálta.

Pinteát a folytatásban is nehezen lehetett tartani, ezzel együtt sikerült ledolgozni a háromgólos hátrányt, sőt a második játékrészre visszaálló Bölkék kétszer a vezetésért is támadhattak, ehelyett azonban újra a CSM került előnybe.

Alicia Stolle érkezett hármas védőbe, és harmadik próbálkozásra már a fordítás is összejött Kovács Anett találatával (23–22), még ha nem is volt hosszú életű. Julia Behnke fontos gólokat lőtt beállóból, de a túloldalon Pintea is szállította a kiharcolt heteseket. A hajrára visszajövő Háfra és Kovacsics is egyből betalált, míg a kapus nélküli támadással próbálkozó CSM több mint hat percig nem volt eredményes, az FTC ezalatt eldöntötte a meccset. A 31–27-es siker lendületet adhat a BL folytatására. Egyedül az adhatott okot aggodalomra, hogy Kovacsics Anikó csak fél lábon ugrálva tudott beszállni a körtáncba, de reméljük, hogy nem lett nagy baja.