Az első játéknap négy meccse három szoros találkozót és egy kiütéses horvát győzelmet hozott.

A világbajnok francia válogatott, valamint a házigazda horvát csapat is győzött a férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének első játéknapján, pénteken.

Az A csoportnak otthont adó Arena Zagreb lelátóin 15 ezer néző gyűlt össze a hazaiak első találkozójára, amely ráadásul igazi presztízsmérkőzés volt. A vendég szerbek kezdetben még jól tartották magukat, de az első félidő utolsó öt percében nem találtak a hálóba, így Luka Stepancic és Manuel Strlek góljaival, illetve a veszprémi kapus, Mirko Alilovic védéseivel elhúztak a horvátok (13-9).

A második felvonást is rendkívül magabiztos és hatékony játékkal kezdték a házigazdák, Alilovic újabb bravúrokat mutatott be, ami tovább fokozta a fantasztikus hangulatot. A szerbek öt percen keresztül megint nem szereztek gólt, így ebben az időszakban eldőlt a meccs (21-15).

A hajrában csak az okozott ijedséget és bosszúságot a horvát játékosok és szurkolók számára, hogy a német THW Kiel irányítója, Domagoj Duvnjak térdsérülést szenvedett, két embernek kellett letámogatnia a pályáról. Csapata fölényes sikerét (32-22) ez a szerencsétlen eset sem befolyásolta. A hazai játékosok közül végül Strlek és Stepancic is hat gólig jutott, a mezőny legjobbjának pedig Alilovicot választották.

A poreci B csoportban már az első játéknapon megismétlődött a tavaly januári világbajnoki döntő párosítása. A vb-győztes franciák fokozatosan elléptek a norvégoktól, a 12. percben már 7-4-re vezettek, de a skandinávok – Torbjörn Bergerud kapus védéseire alapozva – hamarosan egyenlítettek, sőt a vezetést is átvették (13-11), és megtartották a szünetig. A rövid pihenőt követően is remekül kézilabdáztak a norvégok, de aztán hat percen keresztül nem voltak eredményesek, így ismét szorossá vált az állás (24-23), majd az 52. percben újra – a második félidőben először – döntetlen volt az eredmény (27-27).

A hajrában a világbajnok franciák csaknem negyven perc elteltével ismét vezettek, és rendkívüli tapasztalatuknak köszönhetően minimális előnyüket meg is őrizték a rangadó végéig (32-31). A mezőny legeredményesebb játékosa a francia Kentin Mahé volt nyolc góllal, a Veszprém norvég jobblövője, Kent Robin Tönnesen hétszer volt eredményes.

A magyar válogatott szombaton 20.30-tól az olimpiai címvédő Dánia ellen mutatkozik be a kontinenstornán.