Ismert a 2017-18-as férfi kosárlabda-bajnokság bronzérmese: a kisdöntőben a címvédő Kolozsvári U-BT 2-1-re nyert a Nagyszebeni ESK ellen.

Fotó: TotalBaschet.ro

Kolozsvárott 94-89-cel kezdtek a házigazdák, Nagyszebenben viszont már ellenfeleik nyertek 93-90-re. A minden eldöntő harmadik összecsapáson a vendégek szinte végig vezették az első negyedet, amelyet 28-21-gyel zártak. Szünet után már 9 pontra nőtt a különbség, a házigazdák viszont szűk 4 perc alatt utolérték vetélytársaikat, 33-33. Az ESK a 17. percben vezetett utoljára (46-45), innen már csak a hazaiakról szólt a meccs – még akkor is, ha 5 perccel a lefújás előtt három 3 pontra közelítettek Dan Fleseriu tanítványai. Végeredmény 91-77 az U-BT javára, amely így némiképp feledtette a döntőbejutás elpuskázásának csalódását.

A bajnoki cím sorsa felől az elmúlt idény ezüst-, illetve bronzérmese dönt, itt az állás 2-1 utóbbiak javára. Nagyváradon az MSC-ESK 86-73-mal kezdett, két nappal később viszont már a CSM Steaua nyert 75-70-re. A bihariak Bukarestben szerezték vissza pályaelőnyüket, miután vasárnap este 94-70-re ütötték ki a házigazdákat. Már kedden új bajnokot avathatunk, feltéve, ha a nagyváradiak megismétlik a vasárnapi bravúrt. Ha viszont a CSM Steaua nyer, a minden eldöntő ötödik összecsapásnak ismét Nagyvárad ad otthont június 15-én, pénteken.