fotó: fiba.basketball

Pénteken a harmadik forduló mérkőzéseit rendezték meg a jövő évi, 18. férfi kosárlabda világbajnokság előselejtezőiben.

A D-csoportban Románia hihetetlen bravúrral verte Zárában Horvátországot, 58-56. Szünetben még a pepiták vezettek 28-21-re, de az utolsó tíz percnek már csak egypontos hátránnyal vágtak neki Zare Markovski tanítványai.

A 38. percben 54-46-ra vezettek a vendégek, akik a hajrában becsülettel helytálltak a büntetőpárbajban (is). A sepsiszentgyörgyi Kuti Nándor 16 pontja mellett négy lepattanót és három gólpasszt is szerzett, míg a Spanyolhonban légióskodó Emanuel Cate 13 pontot és 14 lepattanót.

Miután időközben az azzurrik sima győzelmet arattak a hollandok felett (80–62), a hétfői negyedik forduló mérkőzéseit megelőzően Olaszország (6 pont), Románia (5p), Hollandia (4p), Horvátország (3p) a sorrend a kvartettben.

Hétfőn román–olasz (az első mérkőzésen 70-75) és horvát–holland (61-68) párharcokra kerül sor, a triklórok Kolozsváron játsznak az azzurrikkal.

A C-csoport keretében a magyar válogatott nagyot csatázott Klaipedában a házigazda litván gárdával és végül ötpontos vereséget szenvedett, 75-80. A magyar pontszerzők: Allen 17, Eilingsfeld 15, Vojvoda 12, Perl 9, Ruják 6, Govens 6, Benke 5, Keller 3, Kovács 2.

A csoport másik mérkőzésén: Lengyelország-Koszovó 90-62. A hétfői folytatásig a sorrend: 1. Litvánia 6 pont, 2. Lengyelország 5p, 3. Magyarország 4p. 4. Koszovó 3p. Következik: Magyarország–Lengyelország (Szombathely) és Litvánia–Koszovó.

A csoportból az első három helyezett jut tovább a következő körbe. Ott a B jelű, horvát, olasz, holland, román négyes első három helyezettjével kerül össze, s a hatos csoportból a legjobb három válogatott jut majd ki a 2019-es kínai világbajnokságra.

Február 23-a a meglepetések napja volt az előselejtezőkben. A váratlan eredmények: Lettország–Ukrajna 68-82 (B-csoport), Svédország–Törökország 59-58 (B), Németország–Szerbia 79-74 (G), Izland–Finnország 81-76 (F).