Fotó: Scuderia Ferrari

A négyszeres világbajnok német Sebastian Vettel nyerte a 12. Szingapúri Nagydíjat, az idény második éjszakai versenyét. A monacói Charles Leclerc-nek köszönhetően összejött a Ferrari-dupla, erre utoljára 2017-ben, a Hungaroringen volt példa. A szingapúri dobogó harmadik fokára a a holland Max Verstappen (Red Bull) állt fel.

A 61 körös viadalon vb-pontot érő helyen zárt még a brit Lewis Hamilton, a finn Valtteri Bottas (mindkettő Mercedes), a thai-angol Alexander Albon (Red Bull), a brit Lando Norris (McLaren), a francia Pierre Gasly (Toro Rosso), a német Nico Hülkenberg (Renault) és az olasz Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo).

Nem fejezte be a versenyt a brit George Russell, a mexikói Sergio Pérez (mindkettő Racing Point) és a finn Kimi Räikkönen (Alfa Romeo).

A leggyorsabb kört a dán Kevin Magnussen (Haas) rótta, de mert 17., azaz utolsó lett, nem jár plusz-pont neki.

Az első Szingapúri Nagydíjat 2008-ban rendezték meg, a spanyol Fernando Alonso (Renault) nyert a német Nico Rosberg (Williams-Toyota) és a brit Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) előtt.

Vasárnapig Hamilton és Vettel 4-4, Rosberg pedig egy alkalommal nyert. Tavaly a brit nyert Verstappen (Red Bul TAG Heuer) és Vettel (Ferrari) előtt.

A vasárnapi verseny előtt a Mercedes 4, a Red Bull 3, a Ferrari 2, a Renault és a McLaren pedig 1-1 sikernél tartott.

Az első szabadedzést Verstappen nyerte Vettel és Hamilton előtt, Leclerc a 19. lett miután váltóproblémái akadtak. Bottas a falhoz csapta az Ezüst Nyilat, Pérez pedig megróvásban részesült miután a falnak szorította Magnussent egy felelőtlen manőver során.

A második szabadedzésen már Hamilton volt a leggyorsabb Verstappen és Vettel előtt, Leclerc a hatodik helyen zárt. Az utolsó tréningen Leclerc, Hamilton, Vettel volt a legjobb három sorrendje

Az időmérő első két szakaszában nem született meglepetés, a Williams, az Alfa Romeo, a Haas, a Toro Rosso és a Racing Point pilótapárosai estek ki. A Q3-ban az utolsó két körben dőlt el minden miután Vettel időeredményét Leclerc, majd Hamilton is túlszárnyalta. A monacói volt a leggyorsabb zsinórban harmadik pole-pozíciója immár pályafutása ötödik rajtelsőségét hozta.

Leclerc azúttal sem hibázza el a rajtot, Vettel előzné Hamiltont, de a brit visszaveri a támadást.

A mezőny végén koccanások, Hülkenberg, Russell és Sainz jr. is kénytelen kilátogatni a bokszutcába. A spanyol sereghajtó lesz.

Kemény keveréken, a német sokáig őrzi a körrekordot, egészen addig amíg Kvjat is erre a keverékre vált és máris ő a leggyorsabb.

A 17. körben a 15. helyért folyó küzdelemben Kubica nyomában alakul ki „vonat”, aztán a lengyelt mindenki megelőzi, kivéve Russell és Sainz jr-t.

Az élen marad a rajtsorrend, Leclercet Hamilton, Vettel, Verstappen és Bottas követi, s az újonc Albon is tartja előkelő hatodik helyét.

A 20. körben Vettel egyszerre megy ki Verstappennel, a szoros mezőnyben többen is eléjük kerülnek.

Egy körrel később Leclerc is kereket cserél és Vettel mögé jön vissza, a német a leggyorsabb.

Bottas is kereket cserél, két körrel később Verstappen utoléri a Ferrarikat, a nyomukban a a finn körrekordot fut.

Hamilton a 27. körben látogat a bokszutcába és a 8. helyre jön vissza, Bottas elé.

Giovinazzi az új éllovas, Leclerc Stroll nyomában, Verstappen előtt száguld.

A 29. körben Vettel megelőzi Ricciardo-t, Leclerc pedig Strollt.

A 30. körben, a 7. kanyarban, Vettel úgy kerül Gasly elé, hogy kerék-kerék koccanással kinyomja a pályáról a franciát. Vizsgálat küvetkezik, de nincs büntetés.

A következő körben Vettel Giovinazzit is elhagyja, s immár ő vezeti a mezőnyt.

Leclerc két körrel később zárkózik fel a nyomába, Hamilton továbbra is hatodik.

A 34. körben Ricciardo akaszkodik össze Giovinazzival, mindketten bokszutcai látogatásra kényszerülnek.

A 37. körben Grosjean felelőtlen manőverrel kényszeríti a védőkorlátnak Russellt, a Williams orra tönkremegy, jöhet a biztonsági autó, hogy összeszedhessék a törmeléket. A brit versenyének vége.

Többen élnek a lehetőséggel és lágy keverékre váltanak.

Fotó: Singapore GP

Újraindítás a 40. körben, rövidesen Stroll (Racing Point) dühönghet egy koccanás után, első szárnyát a földön húzva, nehezen jut el a bokszutcáig, ahol megjavítják.

Leclerc a leggyorsabb, érik a Ferrari-dupla Szingapúrban.

A 43. körben Pérez Racing Point-ja is bemondja az unalmast, rossz helyen áll le, ismét jön a Safety Car, hogy a járgányt biztonságosan el lehessen távolítani az aszfaltsávról.

A SC a 47. körben áll ki, újraindul a körözés, főleg a mezőny második felében nagy a tolakodás.

Az 50. körben Kvjat úgy tolja ki a pályáról Räikkönent, hogy Toro Rosso-ja letöri a finn Alfa Romeo-jának bal első futóművét – harmadszor is pályán a biztonsági autó és kérdés hogy sikerül-e betartani 2 órás időhatárt.

A gyors újraindítást követően Vettel beleerősít és a leggyorsabb, de Magnussen lágy keverékre vált és az utolsó métereken elcsípi a körrekordot.

Bár Hamilton ijesztgeti Verstappent már semmi sem változik és, 392 hosszú nap után, Vettel ismét örülhet a kockás zászlónak, pályafutása 53. futamgyőzelmének.

Forrás: Twitter / F1

Hamilton továbbra is vezet az egyéni pontversenyben, ahol 296-tal (293+3) áll az élen. A további sorrend: Bottas (229+2=231), Leclerc (198+2=200), Verstappen (197+3=200), Vettel (192+2=194), Gasly 69 (Red Bull: 61+2=63, Toro Rosso: 6), Sainz jr. (58), Albon 42 (Toro Rosso: 16, Red Bull: 26), Ricciardo (34), Kvjat (33), Hülkenberg (33), Räikkönen (31), Norris (31), Pérez (27), Stroll (19), Magnussen (18), Grosjean (8), Giovinazzi (4), Kubica (1).

A konstruktőröknél a Mercedes (527p) vezet a Ferrari (394), a Red Bull (289), a McLaren (89), a Renault (67), Toro Rosso (55), a Racing Point (46), az Alfa Romeo (35), a Haas (26) és a Williams (1) előtt.

A sportág történetének 1013. nagydíját, az oroszt, szeptember 29-én rendezik meg Szocsi utcáin.