Fotó: Juan Medina / Reuters

Ötödször is összejött a Mercedes-dupla a Forma-1 2019-es idényében: Lewis Hamilton nyert a csapattárs Valtteri Bottas előtt, a 49. Spanyol Nagydíj dobogójára még Max Verstappen (Red Bull) lépett fel.

A 66 körös versenyen vb-pontot nyert még a német Sebastian Vettel (Ferrari), a monacói Charles Leclerc (Ferrari), a francia Pierre Gasly (Red Bull), a dán Kevin Magnussen (Haas), a spanyol Carlos Sainz jr. (McLaren), az orosz Danyiil Kvjat (Toro Rosso) és a francia Romain Grosjean (Haas). Kiesett a brit Lando Norris (McLaren) és a kanadai Lance Stroll (Racing Point) – a 46. körben ütköztek. A leggyorsabb körért járó plusz-pontot Hamilton kapta.

Az első Spanyol Nagydíjon két argentin, Juan Manuel Fangio (Alfa Romeo) és Jose-Froilan Gonzalez (Ferrari) is az olasz Giuseppe Farina (Alfa Romeo) előtt végzett. Tavaly Hamilton (Mercedes), Bottas (Mercedes), Verstappen (Red Bull) volt a dobogós sorrend, miután a a brit indult az első rajtkockából. A német Michael Schumacher hatszor nyert Barcelonában, Hamilton 3, Räikkönen 2, Vettel és Max Verstappen pedig egy-egy alkalommal.

Mindhárom szabadedzésen a Mercedesek remekeltek, az első kettőn Bottas, a harmadikon pedig Hamilton volt a leggyorsabb. A Ferrarinál Leclerc kétszer is Vettel előtt végzett, Grosjean pedig kétszer is befért a Top5-be.

Az időmérőn Bottas volt az egyedüli aki 1:16 perc alatt teljesített (1:15.406 perc, új pályacsúcs!) és zsinórban három pole-pozíciónál tart idén, összességében pedig 9-nél. A Mercedes 61. alkalommal “bérelte ki” a rajtrács első két helyét. Ricciardo három, Russell és Giovinazzi pedig öt-öt rajthelyes büntetést kapott, egyformán sebességváltó-csere miatt. Orrkúpcsere miatt Hülkenberg a bokszutcából indult.

A rajt után Hamilton Bottas, Verstappen pedig Vettel elé vágott és ez a sorrend végéig nem változott.
Leclerc a 12. körben került Vettel elé, a német a 37. körben előzte vissza.

Stroll és Norris ütközése nyomán kavics került pályára, a Safety Car emiatt az 52. körig volt bent.

A kockás zászlóig semmi sem változott, Hamilton pedig 76. GP-győzelmének örülhetett 234. rajtján.

A sportág történetének 1002. nagydíja – és az idei ötödik GP után a pilóták pontversenyében Hamilton (111+1=112), Bottas (104+1=105), Verstappen (66), Vettel (64), Leclerc (55+2=57), Gasly (20+1=21), Magnussen (14), Räikkönen (13), Pérez (13), Norris (12), Sainz jr. (10), Hülkenberg (6), Ricciardo (6), Stroll (4), Albon (3), Kvjat (3), Grosjean (1) a sorrend, míg a konstruktőröknél a Mercedes (217p) vezet a Ferrari (121, a Red Bull (87), a McLaren (22), a Racing Point (17), a Haas (15), az Alfa Romeo (13), a Renault (12) és a Toro Rosso (6) előtt.

A sportág történetének 1003. nagydíját, a monacóit május 26-án rendezik meg Monte Carlo utcáin.