Fotó: Csíkszeredai Sportklub – Facebook

Hiába játszott jobban a Csíkszeredai Sportklub a Dunaújvárosi Acélbikáknál, a soros egymás elleni meccsen, a vendégek közel 36 percig tartották magukat, köszönhetően Sevela káprázatos teljesítményének. Végül kijött a különbség a két csapat között.

Alig kezdődött el a nap rangadója az Erste Ligában és a hazai kék-fehérek máris hátrányba kerültek. És hiába védekezték ki a hátrányt az ötödik percben a vendégek öt az öt ellen begyötörték a vezető találatukat. Ekkortól a Sportklub percei következtek, részben a sorozatban kapott előnyöknek, részben a tempó váltásnak is köszönhetően. Sevela viszont egyszerűen parádézott. A 15. percben Taratuhin viszont túljárt az eszén, emberelőnyben. Az egyenlítés öröme nem tartott sokáig, hiszen Léránt hamar visszavette a vezetést. A harmadot egy újabb hazai fór zárta, egy Valchar kapuvassal.

A második felvonás elején újfent előnybe kerültek a vendégek és ezt ezúttal Uski révén használták ki. Azonnal jött a válasz: egy kontra végén Becze volt eredményes. Dagadt a Sportklub fölénye újfent és ez góllá is érett. Emberelőnyben Salló lőtt hatalmas gólt. Ekkor némileg felborult a pálya. Futószalagon jöttek a nagyobbnál nagyobb hazai lehetőségek. Kontrák, szólók, távoli bombák, de Seveal káprázatosan védett. A 36. percig bírta ő is. Ekkor ismét Salló mattolta egy remekbe szabott góllal. A felvonást pedig megint egy hazai szóló zárta, de Casaneanu ezt kihagyta.

A záró játékrészben folytatódott a sorminta. Hamar gólt szerzett a Dunaújváros, hogy egy percen belül Rokaly Norbert passzából Valchar vegye vissza a vezetést. Visszatért a kék-fehérek fölénye, de Sevela továbbra is ihletett formában védett. A második harmadban bemutatott bravúrokat, megtoldotta egy gólvonalról való mentéssel is. Az 55. percben pedig már ő is tehetetlen volt, miután a kapu mögül Becze jól találta meg Részeghet. A hajrához érkezve előbb Becze rontott szólót, majd Iosszafov a túloldalon. A végére a vendégek mestere meghúzta a kapuslehozatalt, de ez nem vált be és maradt a 6–4.

Eredmény

Csíkszeredai Sportklub – Dunaújvárosi Acélbikák 6–4 (1–2, 3–1, 2–1)

Gólszerzők: Taratuhin (15.), Becze (23.), Salló (27., 36.), Valchar (44.), Részegh T. (55.), illetve Török (5.), Léránt (17.), Uski (22.), Borbás (43.).

Mestermérleg

Leo Gudas, Csíkszeredai Sportklub: – Az egész meccs során rengeteg helyzetet kihagytunk, különösen az első húsz percben. Tudtuk, hogy egy nagyon veszélyes csapat a Dunaújváros, ennek ellenére helyzetbe hoztuk őket. Fontos volt, hogy két alkalommal is olyan pillanatban szereztünk gólt, hogy azt megelőzően mi kaptunk. Ez sokat segített. Történtek a 60 perc alatt olyan dolgok, amelyeken javítanunk kell, de összességében nagyon jó játékot mutattak a srácok.

Antti Karhula, Dunaújvárosi Acélbikák: – Nagyon sok kiállítást kaptunk, ami alapjában határozta meg a meccset. Az ellenfél pedig van annyira jó, hogy ezeket kihasználja. Öt az öt ellen viszont jól játszottunk. Jó meccs volt, remek tempóval, jó lett volna, ha végig öt az öt ellen játszhattunk volna. Kaptunk könnyű, illetve elkerülhető gólokat. Idegenben négy góllal nyerni kéne, okosabban kellett volna a védekező játékban legyünk. Megadtuk a lehetőséget számukra és be is lőtték azokat.